Vuoden 2012 kilpailuja ja tuloksia

Yleisiä ONKI, UISTELU ym. -kilpailuja:

TOUKOKUU

La 05.05. VAASA, Kalaranta Kurren onki - TULOKSET

Su 06.05. Avoin uistelukilpailu, Ähtärinjärvi, Ähtärinrannan koulu - TULOKSET

To 10.05. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Sahanranta Kesäongen avaus - TULOKSET

La 12.05. Uistelu KARVIA, Karvianjärvi - TULOKSET

La 12.05. Lohikilpailu, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

La 12.05. Lohikilpailu, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

La 12.05. Onkikilpailut, Tuluutti - TULOKSET

Su 13.05. KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta I - TULOKSET

Ti 15.05. klo 17.45 Kalajärvi, voimalaitos, SUPER-CUP I-osa, (ASUK, Erkki H. 0400-772854) - TULOKSET - DIAGRAMMI

To 17.05. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta II - TULOKSET

Pe 18.05. EVIJÄRVI, Haapajärvi OP – Pohjola Cup I - TULOKSET

Ti 22.05. PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

Ti 22.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP II-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 23.05. VAASA, Kalaranta Kurre Cup I

Ke 23.05. Onkikilpailu, Tuluutti, Alajärvi - TULOKSET

To 24.05. Iltaonkikilpailu, Ouluvesi, Ähtäri - TULOKSET

Pe 25.05. ALAVUS, Kuivasjärvi OP – Pohjola Cup II - TULOKSET - TILANNE

Pe 25.05. Laituripilkit Seinäjoen Kyrkösjärvellä - TULOKSET

La 26.05. Haasteottelu AsUK-LUK-SeSOnki, Hirvijärvi, kilpaonkisäännöt - TULOKSET

La 26.05. Lohikilpailut, Sutikka, Laihia - TULOKSET

Su 27.05. KOIVULAHTI, Kyrönjoki Merenkurkun Onki – Kvarten Metet SM-onkikarsinta III - TULOKSET

Ti 29.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP III-osa, (ASUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 30.05. Nuorten onkitapahtuma, Kyrkösjärvi, pohjoispää, sairaalan takana

Ke 30.05. Onkikisa, Kyrönlahti, Alajärvi - TULOKSET

To 31.05. Torstai-iltakilpailut, Kalajärvi (AsUK) - TULOKSET

KESÄKUU

Pe 01.06. Veneonki Cup I, Kätkänjärvi (LeUK) - TULOKSET

La 02.06. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti - TULOKSET

Su 03.06. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Haarusonki - TULOKSET

Ti 05.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, Sevo, SUPER-CUP IV-osa, (LUK, Keltsu 0500-165518) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 06.06. Onki, Toukolan kävelysilta (JPO) - TULOKSET

To 07.06. Luomuonki, Ylistaro, Kitinoja, Kyrönjoki - TULOKSET

La 09.06. KURIKKA, Pitkämö Hakupäällä onki - TULOKSET

Su 10.06. SEINÄJOKI, Hirvijärvi Pm-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUE - DIAGRAMMI

Ti 12.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP V-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 13.06. VAASA, Kalaranta Kurre Cup II

Ke 13.06. Onkikisa, Tuluutti, Alajärvi - TULOKSET

To 14.06. Iltaonkikilpailu, Kätkänjärvi (LeUK) - TULOKSET

Pe 15.06. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Suninsalmi OP – Pohjola Cup III Pm-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 16.06. VAASA, kalaranta/vankilan ranta Pm-laituripilkki - TULOKSET

Su 17.06. KAUHAJOKI, Maatalousoppilaitos Kauhaonki 2012 - TULOKSET

Ti 19.06. klo 17.45 Kyrönjoki Munakan silta, SUPER-CUP VI-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE

To 21.06. Torstai-iltaonki, Vähäjärvi - TULOKSET

Su 24.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Jussin onki - TULOKSET

Ti 26.06. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP VII-osa, (SeSOnki, Jallu 040-5036352) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 27.06. Toukolan kävelysiltaonki - TULOKSET

To 28.06. ALAVETELI, Urheilukentän ranta Alaveteli Cup I

To 28.06. EL Pohjanmaan piirin pm rantaonkikilpailu - TULOKSIA

Pe 29.06. ISOKYRÖ, TUURALA, KYRÖNJOKI Tuuralan kyläkaffilan onki

La 30.06. LAPPAJÄRVI, Kivitippu Lappajärven 28. Lohikuningas Pm-vetouistelu

La 30.06. Avoin SeSOnki-mestaruus, Hirvijärvi - TULOKSET - DIAGRAMMI

La 30.06. Onkikilpailut Kyronjoki Karoliini - TULOKSET

30.06. - 01.07. Yö-onki, Tuluutti - TULOKSET

La 30.06. Lapväärtinjoen haukikisa - TULOKSET

HEINÄKUU

Su 01.07. TEERIJÄRVI, Heimsjön Veneonki, Cup I - TULOKSET

Su 01.07. BJÖRKÖBY, Svedjehamn - TULOKSET

Ti 03.07. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP VIII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET -TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 04.07. Onki, Koiraspotti - TULOKSET

To 05.07. ALAVETELI, Pehonjoki / Gåsjärvi Alaveteli Cup II

To 05.07. Iltaonki, Perännejärvi - TULOKSET

Pe 06.07. TEERIJÄRVI, Kortjärven silta Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi

Pe 06.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP – Pohjola Cup IV - TULOKSET - TILANNE

La 07.07. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Veto / heitto kalastuskilpailu

La 07.07. EVIJÄRVI, Sillankorva Haukisoutu

La 07.07. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Yö-onki - TULOKSET

07.-08.07. VIRRAT, Toisvesi, klo 22-7.30 - Pohjanmaa Cup V - TULOKSET

Su 08.07. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Ahvenkarkelot - TULOKSET

Su 08.07. KAUSTINEN, Mosalankoski, PM perho - TULOKSET

Ti 10.07. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP IX-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 11.07. Onkikisat, Tuluutti - TULOKSET

Ke 11.07. VAASA, Kalaranta, Kurre Cup III

To 12.07. ALAVETELI, Kaitfors Alaveteli Cup III

To 12.07. Luomuonki, Ylistaro, Kitinoja, Kyrönjoki - TULOKSET

To 12.07. Torstai-iltaonki, Saarijärvi, Kuortane - TULOKSET

14.-15.07. SM kilpaonki, Saimaan kanava - TULOKSET

Ti 17.07. PIETARSAARI, Fantasian ranta Jaakonpäivän onki

Ti 17.07. Kyrkösjärvi, Sevo LUK I - TULOKSET

Ke 18.07. Onki, Toukolan kavelysilta - TULOKSET

To 19.07. ALAVETELI, Seljes Alaveteli Cup IV

To 19.07. Torstai-iltaonki, Ouluvesi, sahan ranta, Ähtäri - TULOKSET

Pe 20.07. KURIKKA, Jurva, Kivi- ja Levalampi OP – Pohjola Cup V heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 20.07. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi Vene-jigipilkki

La 21.07. SEINÄJOKI, Ylistaro, Kitinoja, Kyrönjoki - TULOKSET

Su 22.07. KAUHAVA, Ylihärmä, Sammusjärvi Sammusjärvi-onki - TULOKSET

Ti 24.07. Mukanan silta, Kyrönjoki, LUK II - TULOKSET - KUVA

Ke 25.07. MAALAHTI / MALAX Åminne Heittokilpailu / Kasttävling

Ke 25.07. Onki, Toukolan kävelysilta - TULOKSET

To 26.07. Veneonki Cup II, Kätkänjärvi (LeUK) - TULOKSET

To 26.07. Vaasan kesäonki cup 1, Mansikkasaari - TULOKSET

Pe 27.07. KAUSTINEN, Tastulanjärvi Eräkellari-onki 2012

La 28.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi, keskussairaalan ranta, veneonki Cup II - TULOKSET

La 28.07. Ouluvesi uistelu - TULOKSET

La 28.07. Toukolan kävelysillan onki - TULOKSET

La 28.7. SM-heittouistelu Vesijärvi, Lahti - TULOKSET

Su 29.7. SVK:n mestaruusvetouistelu, Vesijärvi, Lahti - TULOKSET

Su 29.07. JALASJÄRVI, Vähä-Särkijärvi - TULOKSET

Ti 31.07. Varpulan allas, LUK III - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

ELOKUU

Ke 01.08. VAASA, Vankilan ranta Vaasan laituripilkki - TULOKSET

Ke 01.08. Onkikisa, Kyrolahti - TULOKSET

To 02.08. Seuraottelu onki 1 (AsUK-ÄUK-LeUK), Vähä-Räyrinki, Lehtimäki, Alajärvi - TULOKSET

To 02.08. Vaasan Kesäonki Cup 2 - TULOKSET

La 04.08. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 04.08. KASKINEN, Kaskisten salmi - TULOKSET

Su 05.08. SM-onki, Saimaan kanava - LINKKI SM-onki sivuille

4.-5.8. Vetouistelun SM Kyrösjärvi - LINKKI TULOKSIIN

Ma 06.08. Seuraottelu AsUK-LeUK-ÄUK, Vähäjärvi - TULOKSET

Ti 07.08. klo 17.45 Kalajärvi, KILPAONKI-CUP X-osa, (ASUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 07.08. Pilk Kings Onkimestaruus Västervik - TULOKSET

Ke 08.08. Kyrkösjärvi, sairaalan ranta, kaupunginmestaruusonki.

Ke 08.08. Onkikisa, Tuluutti - TULOKSET

To 09.08. Seuraottelu AsUK-LeUK-ÄUK, Nousunlahti - TULOKSET

To 09.08. Vaasan kesäonki cup 3 Palosaari - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

La 11.08. KRUUNUPYY, Alaveteli, Seljes SM-Veneonki - TULOKSET

La 11.08. KRISTIINANKAUPUNKI Pm-heittouistelu - TULOKSET

Su 12.08. KRUUNUPYY, Alaveteli, Paasila Pm-onki - TULOKSET - JOUKKUE

Ti 14.08. Hirvijärvi, KILPAONKI-CUP XI-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 15.08. VAASA, Kalaranta, Kurre Cup IV

Ke 15.08. Onki, Toukolan kävelysilta - TULOKSET

To 16.8. Iltaonkikauden päätöskilpailu, Suninsalmi, Alajärvi (LeUK) - TULOKSET

Pe 17.08. OP-Pohjola Cup VI - JALASJÄRVI, Ikkeläjärvi – TULOKSET - LOPPUTILANNE

La 18.08. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi, keskussairaalan ranta - TULOKSET

Su 19.08. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Björkön Heitto – Björkö Kastet - TULOKSET

Su 19.08. SEINÄJOKI Hirvijärvi SeSOnki -20 - TULOKSET - DIAGRAMMIT

Ti 21.08. klo 17.45 Hirvijärvi, KILPAONKI-CUP XII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - LOPPUTULOKSET - DIAGRAMMI

Pe 24.08. Munakan silta, Kyrönjoki, LUK:n virvelimestaruus

La 25.08. ALAVETELI, Paasila Birgerin Muistokisa

La 25.08. Onkikilpailut Jurvan Kivi-ja Levalammella

La 25.08. Veneonki Cup III Kätkänjärvi (LeUK) - TULOKSET

Su 26.08. KURIKKA, Mäntylänlampi Veneonki Cup III - TULOKSET

Su 26.08. IV Uistelukilpailut Perännejärvellä - TULOKSET

To 30.08. Onki, Toukolan kävelysilta - TULOKSET

Pe 31.08. LUK:n perhomestaruus, Jurva, Säläisjärvi.

SYYSKUU- LOPPUSYKSY

La 01.09. ORAVAINEN, Fiskargille, Hauenheitto – Gäddkastet

La 01.09. KURIKKA, Kyrönjoki, Tuiskulan Onki - TULOKSET

La 01.09. Uistelukisa Alajärvi, Sunisalmi, Ähtärinjärvi (LeUK) - TULOKSET

La 01.09. Uistelukisa, Karvianjärvi (JUK) - TULOKSET

La 01.09. Lohionki, Sutikka (Jukajan kyläyhdistys) - TULOKSET

Su 02.09. VÄHÄKYRÖ, Merikaarto, Kyrönjoki Merikaarto onki - TULOKSET

La 08.09. ALAVUS, Kuorasjärvi Pm-veneonki Veneonki Cup IV - TULOKSET

La 08.09. Pilk Kings Heittomestaruuskilpailut Bjorkoby - TULOKSET

Su 09.09. KASKINEN, Sisäsatama Laituripilkki - TULOKSET

Su 09.09. Buster-uistelu, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Su 09.09. Onki, Toukolan silta - TULOKSET

La 15.09. Laituripilkki, Kalajärvi (AsUK) - TULOKSET

La 15.09. Soutu/heitto- uistelukisa Kaarankajärvi (LeUK) - TULOKSET

La 15.09. Terassiuistelu, Virrat, Laivaranta - TULOKSET - kuva1 - kuva2 - kuva3

La 15.09. JPO.n auto-onkikisatulokset - TULOKSET

Su 16.09. VAASA, Kalaranta, Kurren Pytty Heittouistelukilpailu

Su 16.09. Kilpaonki kilpailut, Kurikka. UUSI LIITE. - TULOKSET - DIAGRAMMI

La 22.09. Kilpaonkikisa, Kalajärvi - TULOKSET

La 22.09. JPO:n auto-onkikisa - TULOKSET

La 22.09. Laituripilkki, Kristiinankaupunki (Salar) - TULOKSET

Su 23.09. SM-laiturikalastus, Kotka

La 29.09. Laituripilkki II, Kalajärvi (AsUK) - TULOKSET

La 29.09. Uistelukilpailu, Visuvesi - TULOKSET

Su 30.09. Rääpiäisonginnat, Kyrkösjärvi, keskussairaalan ranta - TULOKSET

La 06.10. Uistelukilpailut KARVIA, Karvianjärvi klo 10.00-16.00. - TULOKSET

La 06.10. Auto-onkikisa, JPO - TULOKSET

La 06.10. Laituripilkki III, Kalajärvi (AsUK) - TULOKSET

Su 07.10. Laituripilkki II, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

Ke 10.10. Pm-tietokilpailu

Pe 12.10. LKV:n avoimet Tuulastusmestaruuskilpailut Kärnänsalmella - TULOKSET

La 13.10. Laituripilkki, Kalajärvi (LUK) - TULOKSET

La 13.10. Uistelukilpailu, Visuvesi - TULOKSET - kuva1 - kuva2

Su 14.10. Kilpaonkikauden päätöskilpailu, Kalajärvi - TULOKSET - kuva

Su 14.10. Laituripilkki III, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 20.10. Laituripilkki, Kyrkösjärvi (LUK) - TULOKSET

Su 21.10. Laituripilkki Seuraottelu II - Laituripilkki IV - Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

Su 28.10. Laituripilkki V, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

Su 4.11. Laituripilkki VI, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 10.11. Laituripilkki VII, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 17.11. Laituripilkki VIII, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 24.11. Laituripilkki IX, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

Su 25.11. Onkikilpailut, Toukolan kävelysilta (JPO) - TULOKSET

La 1.12. Laituripilkki X, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

JOULUKUU

To 06.12. JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli - TULOKSET

To 06.12. Lohipilkki, Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

La 06.12. Lohipilkki, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

La 08.12. EVIJÄRVI, Kerttuanjärvi Haukipilkki

Su 09.12. Pilkkikilpailu, Paalijärvi, Alajärvi - TULOKSET

Su 09.12. Lohipilkki, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

La 15.12. Lohipilkki, Pitkäjärvi, Töysä - TULOKSET

La 15.12. Pilkkikilpailu, Lestijärvi, Discoland - TULOKSET

Su 16.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki - TULOKSET

Su 16.12. Haaruspilkki, Haarusjärvi, Alahärmä - TULOKSET

Su 16.12. Kinkkupilkki, Kangaslampi, Lehtimäki - TULOKSET

La 22.12. Pilkkilpailu, Kaartunen (JPO) - TULOKSET

Ma 26.12. LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi Tapaninpäiväpilkki

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

Pe 18.05. EVIJÄRVI, Haapajärvi OP – Pohjola Cup I - TULOKSET

Pe 25.05. ALAVUS, Kuivasjärvi OP – Pohjola Cup II - TULOKSET - TILANNE

Pe 15.06. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Suninsalmi OP – Pohjola Cup III Pm-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 06.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP – Pohjola Cup IV - TULOKSET - TILANNE

Pe 20.07. KURIKKA, Jurva, Kivi- ja Levalampi OP – Pohjola Cup V heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 17.08. JALASJÄRVI, Ikkeläjärvi OP – Pohjola Cup VI - TULOKSET - LOPPUTILANNE

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

La 19.5. Alajärvi, kilpailu Kyyjärvessä

La 9.6. Evijärvi

Su 17.6. Vimpeli

La 30.6. Lohikuningas

7.-8.7. Toisvesi, klo 22-7.30 - TULOKSET

Su 22.7. Patana

La 11.8. Kuortane

La 25.8. Kuhalordi

Osallistumispisteet 5 pistettä / osakilpailu.

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät Lappajärven Kalaveikkojen sivuilta: www.lappajarvenkalaveikot.fi

Veneonki Cup:

Su 01.07. TEERIJÄRVI, Heimsjön Veneonki, Cup I - TULOKSET

La 28.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Veneonki Cup II

Su 26.08. KURIKKA, Mäntylänlampi Veneonki Cup III

La 08.09. ALAVUS, Kuorasjärvi Pm-veneonki Veneonki Cup IV

SM-onkikarsinnat:

Su 13.05. KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta I - TULOKSET

To 17.05. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta II - TULOKSET

Su 27.05. KOIVULAHTI, Kyrönjoki Merenkurkun Onki – Kvarten Metet SM-onkikarsinta III - TULOKSET

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

Su 10.06. SEINÄJOKI, Hirvijärvi Pm-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUE - DIAGRAMMI

Pe 15.06. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Suninsalmi OP – Pohjola Cup III Pm-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 16.06. VAASA, kalaranta/vankilan ranta Pm-laituripilkki - TULOKSET

La 30.06. LAPPAJÄRVI, Kivitippu Lappajärven 28. Lohikuningas Pm-vetouistelu

La 11.08. KRISTIINANKAUPUNKI Pm-heittouistelu - TULOKSET

Su 12.08. KRUUNUPYY, Alaveteli, Paasila Pm-onki - TULOKSET - JOUKKUE

La 08.09. ALAVUS, Kuorasjärvi Pm-veneonki Veneonki Cup IV - TULOKSET

10.10. Pm-tietokilpailu

Super-Cup:

15.05. klo 17.45 Kalajärvi, voimalaitos, SUPER-CUP I-osa, (ASUK, Erkki H. 0400-772854) - TULOKSET - DIAGRAMMI

22.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP II-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

29.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP III-osa, (ASUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Osakilpailut IV - VI ovat LUK:n kilpaongen mestaruuskilpailu.

05.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, Sevo, SUPER-CUP IV-osa, (LUK, Keltsu 0500-165518) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

12.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP V-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

19.06. klo 17.45 Kyrönjoki Munakan silta, SUPER-CUP VI-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE

26.06. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP VII-osa, (SeSOnki, Jallu 040-5036352) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

03.07. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP VIII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

10.07. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP IX-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

07.08. klo 17.45 Kalajärvi, KILPAONKI-CUP X-osa, (ASUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

14.08. Hirvijärvi, KILPAONKI-CUP XI-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

21.08. klo 17.45 Hirvijärvi, KILPAONKI-CUP XII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - LOPPUTULOKSET - DIAGRAMMI

Yleisiä PILKKI -kilpailuja:

TAMMIKUU

Su 1.1. Uudenvuoden pilkki, Paalijärvi - TULOKSET

Pe 6.1. Pilkkikuningasosakilpailu I, Söyringinlahti, Lappajärvi - TULOKSET

Pe 6.1. Lohipilkki, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

Pe 6.1. Loppiais-lohikisa, Yläinen-Toriseva, Virrat - PERUUTETTU

La 07.01. ALAJÄRVI (Lehtimäki) Iso-Räyrinki Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

La 7.1. Lohipilkki, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Su 08.01. VIMPELI, Sääksjärvi - TULOKSET

Su 08.01. JURVA, Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki - PERUUTETTU

Su 8.1. Lohipilkki, Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

La 14.01. EVIJÄRVI, Haapajärvi Haukipilkki

La 14.1. Lohipilkki, Säläisjärvi, Jurva - TULOKSET

Su 15.01. LAPUA, Kauhajärvi Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

La 21.1. PIETARSAARI, Luodonjärvi Suurahvenkilpailu

La 21.1. Lohipilkki, Pitkäjärvi, Töysä - TULOKSET

La 21.1. Pilkkiliiga 1-osakilpailu, Kronvik, Sundom - TULOKSET

Su 22.01. SEINÄJOKI, Peräseinäjoki, Kalajärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

La 28.1. Tammipilkki, Alajärvi - TULOKSET

La 28.1. Lohikisat, Iso-Särkijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 29.01. RAIPPALUOTO, Vistan Suurahvenpilkki - TULOKSET - kuva voittokaloista

HELMIKUU

La 04.02. VIMPELI, Lappajärvi, Kisaranta

La 4.2. Lohikisat, Laihia, Sutikka - TULOKSET

Su 05.02. MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki - TULOKSET

Pe 10.02. LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Pm Moksu-Made - TULOKSET

La 11.02. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi AY-Sporttifestarit - TULOKSET

La 11.02. LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Kraateri Nykytys - TULOKSET

La 11.2. Pilkkiliiga 2 osakilp. Köklot - TULOKSET

Su 12.2. Lohipilkki, Suurjärvi (Storträsket), Kristiinankaupunki - TULOKSET - KUVA

La 18.02. JALASJÄRVI, Rastiaisjärvi - TULOKSET

Su 19.02. JALASJÄRVI, Jalasjoki, Myllykylä Myllypilkki

Su 19.02. LESTIJÄRVI, Lestijärvi - TULOKSET

Su 19.2. Pilk Kings ry Pilkkimestaruus - TULOKSET

La 25.02. VETELI, Räyringinjärvi

La 25.02. KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki - TULOKSET

Su 26.02. KURIKKA, Mäntylänlampi Ruutupilkki - TULOKSET

MAALISKUU

La 03.03. ALAJÄRVI, Lappajärvi, Isoniemi - TULOKSET

La 03.03. Yleinen pilkki, Jurva, Kivi- ja Levalampi, (järj. Jurvan eläkeläiset) - TULOKSET

Su 04.03. KURIKKA, Jurva, Kivi- ja Levalampi Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET - JOUKKUE

La 10.03. LAPPAJÄRVI, Lappajärvi, Kirkkoranta - TULOKSET

La 10.03. MAALAHTI, Öjnan venesatama Petalax-Pilken 2012 - TULOKSET

Su 11.3. SM-pilkki, Lohja - TULOKSET KISASIVUILLA

La 17.03. MAALAHTI / MALAX Åminne -pilkki / pilken - TULOKSET

La 17.03. EVIJÄRVI, Ina

Su 18.03. TOHOLAMPI, Kirkkojärvi - TULOKSET

Su 18.03. ISOKYRÖ, Kalliojärvi Leijona-pilkki - TULOKSET

Su 18.03. SM-kiiskipilkki, Säkylä - TULOKSET

Su 18.03. Pilkkikilpailu, Suninsalmi, Ähtärinjärvi (LeUK) - TULOKSET

Su 18.03. Pilkki, Purtunlahti, Pajuskyla, Ruovesi - TULOKSET

La 24.03. KOKKOLA, Palmahovi

La 24.03. NURMO, Varpulan allas Haulikko-pilkki - TULOKSET

La 24.03. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Mööpelipilkki

La 24.03. SM-morri 2012, Lempäälä - TULOKSET

Su 25.03. BJÖRKÖ Björkön Pilkki -Björkö Pilken - TULOKSET

Su 25.03. VIRRAT, Kurjenjärvi, Leijona Pilkki - TULOKSET

Su 25.03. TEERIJÄRVI, Heimsjö

Su 25.3. SM-lohipilkki, Kuopio - TULOKSET KISASIVUILLA

Ke 28.03. Kaikenkalan pilkki, Suninsalmi, Lehtimäki - TULOKSET

Ke 28.3. LUK:n pilkkimestaruus, Kyrkösjärvi - TULOKSET

La 31.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Pm-lohipilkki - TULOKSET

La 31.03. Pilkkikilpailut, Ylipää, Lappajärvi - TULOKSET

HUHTIKUU

Su 01.04. KÖKLOT, Mustavirta Merenkurkun Mestaruus - TULOKSET

Su 01.04. KARVIA, Karvianjärvi - TULOKSET

Su 01.04. Viiden ahvenen pilkki, Ouluvesi. (ÄUK) - TULOKSET

Ke 04.04. Haastepilkki LUK-AsUK, Kalajärvi, tanssilavan ranta - TULOKSET

Pe 06.04. SEINÄJOKI, Peräseinäjoki, Kalajärvi Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET - LOPPUTILANNE

Pe 06.04. VIMPELI, Lappajärvi, Katajalahti - TULOKSET

La 07.04. Kaikenkalan pilkki, Jääskänjärvi (AsUK) - TULOKSET

La 07.04. ALAVETELI, Seljes Pääsiäislauantain pilkkikisa - TULOKSET

La 07.04. KRISTIINANKAUPUNKI, Bluumin järvi, Suurkalapilkki - TULOKSET

La 07.04. Alavuden ja Pollarin metsästysseurojen välinen pilkkikilpailu - TULOKSET

Su 08.04. Vaskuu, Virrat - TULOKSET

Su 08.04. ALAJÄRVI, Alajärvi - TULOKSET

Ma 09.04. LAPPAJÄRVI, Lappajärvi, Karvala Mattopilkki - TULOKSET

Ma 09.04. VETELI, Patananjärvi - TULOKSET

Ke 11.04. Pilkkiottelu AsUK-LeUK-ÄUK Ponnenjärvi, Töysä - TULOKSET

Pe 13.04. Iltapilkki Alajärvessä - TULOKSET

Pe 13.04. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Iltapilkit - TULOKSET

La 14.04. EVIJÄRVI, Haapajärvi Haukipilkki

La 14.04. Kaikenkalan kisa, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

La 14.04. Puulaakipilkki, Iso-Kangasjärvi - TULOKSET

La 21.04. Kaikenkalan kisa, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Ke 25.04. Ahvenpilkki, Multavaarun lampi, Länsikylä (LeUK) - TULOKSET

Su 29.04. Laituripilkki, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

To 03.05. Laituripilkki II Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

TOUKOKUU

Ke 02.05. Laituripilkki, Kyrkösjärvi, Seinäjoki (LUK) - TULOKSET

Lohipilkkikilpailuja:

Pe 6.1. Lohipilkki, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

Pe 6.1. Loppiais-lohikisa, Yläinen-Toriseva, Virrat - PERUUTETTU

La 7.1. Lohipilkki, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Su 8.1. Lohipilkki, Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

La 14.1. Lohipilkki, Säläisjärvi, Jurva - TULOKSET

La 21.1. Lohipilkki, Pitkäjärvi, Töysä - TULOKSET

La 28.1. Lohikisat, Iso-Särkijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 4.2. Lohikisat, Laihia, Sutikka - TULOKSET

Su 12.2. Lohipilkki, Suurjärvi (Storträsket), Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 25.3. SM-lohipilkki, Kuopio - TULOKSET KISASIVUILLA

La 31.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Pm-lohipilkki - TULOKSET

Pilkkikuningas-osakilpailut:

Pe 6.1. Pilkkikuningasosakilpailu I, Söyringinlahti, Lappajärvi - TULOKSET

La 07.01. ALAJÄRVI (Lehtimäki) Iso-Räyrinki Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

Su 15.01. LAPUA, Kauhajärvi Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

Su 22.01. SEINÄJOKI, Peräseinäjoki, Kalajärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

Pe 06.04. SEINÄJOKI, Peräseinäjoki, Kalajärvi Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET

Pilkkikuninkuus 2012, TILANNE 5/5

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

Pe 10.02. LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Pm Moksu-Made - TULOKSET

Su 04.03. KURIKKA, Jurva, Kivi- ja Levalampi Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET - JOUKKUE

La 31.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Pm-lohipilkki - TULOKSET

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2012:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi

 

TAKAISIN ALKUUN