AsUK
Ennätyskalat

Yhteystietoja

Yhdistys
tiedotteita

Alavudenjärven kalastuslupa

SVK tiedottaa

Piirin kalenteri

LeUK kalenteri

Säännöt



Karilainen.fi
Toisveden Syysuistelu 2.9.2017


TULEVAT
kalenterikisat
ja muut

Su 24.6.
Jussin onki
Kalajärvi
Seinäjoki

Ti 26.6.
Super-Cup VII
Kalajärvi Tuomen ranta

To 28.6.
Iltaonki
Ähtärinjärvi
Sahanranta
Alajärvi (Lehtimäki)

To 28.6.
Fantasian ranta
Pietarsaari

Pe 29.6.
Heitto- / soutu-uistelu OP Cup III
Hirvijärvi

Pe 29.6.
Tuuralan kyläkaffilan onki
Kyrönjoki
Tuurala, Isokyrö

La 30.6.
PM-heitto
Kyrkösjärvi
Seinäjoki

Su 1.7.
Sällin Ahven Cup I
Säläisjärvi
Kurikka (Jurva)

Ti 3.7.
Super-Cup VIII
Kyrönjoki Munakan silta

Ti 3.7.
Eläkeliiton
PM-onkikisat
Merikaarto
Vähäkyrö

Ke-Pe 4.-6.7.
Kesäleiri
Kurikka

To 5.7.
Pm Casting
Kurikka

To 5.7.
Iltaonki
Palolampi
Sulkavankylä

Pe 6.7.
Haarus onki
Haarus
Alahärmä

La 7.7.
Haukisoutu
Sillankorva
Evijärvi

La 7.7.
Karoliini Cup I
Kyrönjoki
Karoliini
Isokyrö

Su 8.7.
Karoliini Cup II
Onkikuningas osakilpailu IV
Kyrönjoki
Karoliini
Isokyrö

Ti 10.7.
Super-Cup IX
Kyrönjoki Munakan silta

To 12.7.
Iltaonki
Valkeisjärvi
Länsikylä

To 12.7.
Vaasan
OnkiCup I

Pe 13.7.
Kortjärvi Tärppi
Kortjärven silta
Teerijärvi

Pe 13.7.
Heitto- / soutu-uistelu OP Cup IV
Ponnenjärvi

La 14.7.
Vetouistelun
Pohjanmaa Cup
Kivitippu Uistelu
Lappajärvi

La 14.7.
Pari onki
Puntuunen
Kurikka

La 14.7.
SM-heittouistelu
Liperi

La-Su 14.-15.7.
SM-kilpaonki
Huittinen

Su 15.7.
SVK:n mestaruus-
vetouistelu
Liperi

Su 15.7.
Saaristo-onki
Svedjehamn
Björköby

Ti 17.7.
Jaakonpäivän onki
Fantasian ranta
Pietarsaari

To 19.7.
Iltaonki
Kalajärvi
Veneranta

To 19.7.
Vaasan
OnkiCup II

La 21.7.
Vetouistelun
Pohjanmaa-Cup
Karilainen.fi
Toisveden suur-hauki uistelu
Pm-uistelu
Toisvesi
Liedenpohja

La 21.7.
SM-soutu-uistelu
Ruokolahti
Haapavesi

Su 22.7.
Pm-onki
Hirvijärvi, Lapua

Su 22.7.
Vene-jigipilkki
Kärnänsalmi
Lappajärvi

Ke 25.7.
Åminne Heittokilpailu
Maalahti

To 26.7.
Seuraottelu 1.onki
ÄUK-AsUK-LeUK
Uusi silta
Ouluvesi

La 28.7.
Veto / heitto venekisa
Kivi- ja Levalampi
Kurikka (Jurva)

La 28.7.
Siltaonki
VUK Cup IV
Fjärdskäret
Iskmo

La 28.7.
Ouluvesisoutu
Ähtäri
rantapuisto

La 28.7.
Veto-/heitto venekisa
Kivi- ja Levalampi
Kurikka (Jurva)

Su 29.7.
Kanavaonki
Eskilsö
Kaskinen

Su 29.7.
Purmo-onki
Purmojärvi
Kauhava

To 2.8.
Seuraottelu onki II AsUK-ÄUK-LeUK
Alavus
Vähäjärvi

Pe 3.8.
Heitto- / soutu-uistelu OP Cup V
Seinäjärvi

La 4.8.
Tuurin Kyläkaupan
Pohjanmaa Cup
Kuortane

Ti 7.8.
Super-Cup X
Kalajärvi Tuomen ranta

To 9.8.
Seuraottelu onki III
LeUK-AsUK-ÄUK
Vähä-Räyrinki
Alajärvi

Ti 14.8.
Super-Cup XI
Kyrönjoki Munakan silta

Ke 15.8.
Vaasan
OnkiCup III

To 16.8.
Iltaonki
Päätöskisa
Suninsalmi
Alajärvi (Lehtimäki)

La 18.8.
Onkikilpailu Ähtäri
Sahanranta
Ouluvesi

Ti 21.8.
Super-Cup XII
Kyrönjoki Munakan silta

La 25.8.
Tuurin Kyläkaupan
Pohjanmaa Cup
Kuhalordi

Su 2.9.
7 ahvenen onkikisa
Mustikkavuori

La 8.9.
Tuurin Kyläkaupan
Pohjanmaa Cup
Veteli

Su 9.9.
Kristiinank.
Laituripilkki Joukkue cup II

La 15.9.
Laituripilkki Joukkue Cup III
Sisäsatama
Kaskinen

La 29.9.
Laituripilkki joukkue Cup IV
Kalajärvi

La 6.10.
Laituripilkki joukkue cup V
Suninsalmi
Alajärvi (Lehtimäki)