8.6.2021 Kurre Cup II
Kurre Cup 2 2021 kilpailtiin 8.6. kauniissa, lähes helteisessä kesäillassa.
Kalaa tuli runsaasti ja tuomaristo tarkasti ennätykselliset 210 lähetettyä kuvaa.
Parhaiten onnistui tuttu teemi eli Team KPK. Mittaa viidelle kalalle tuli 457 cm.
Suurimman kalan sai Jani Laiho, hauki 107 cm (8,6 kg).
Tulokset      
1 Team KBK Christoffer Heir,Sami Håkans,Tobias Mäenpää 457 (95,93,93,89,87)
2 Kotkat Fishing Team Jani Laiho,Petri Salomaa,Jussi Laulaja 444 (107,89,85,83,80)
3 Team Anders Fredrik Fagerholm,Johan Lindqvist 431 (95,93,87,81,75)
4 Vaasa Cocks Jarkko Karjanmaa ,Jens Backholm ,Sami Arola 424 (91,84,84,83,82)
5 Team Mob Kassu Klubb,Mika Korpi,Mikko Korpi 421 (99,97,79,74,72)
6 Team Pump Daniel Geisor,Joel Nylund,Marcus Havusela 418 (101,83,80,79,75)
7 Strömsö Fiske Joakim Karlsson,Mathias Finneman,Viktor Miemois 410 (88,88,81,77,76)
8 Just Incredible Fishing Team Joni Kurkimäki,Ville Lindholm 407 (100,82,81,75,69)
9 Team Alju Juha Uusihaka,Aleksi Laitinen,Anssi Uusihaka 407 (88,87,83,77,72)
10 Hylkenpaj Kjell Antus,Ralf Dahlin,William Antus 405 (82,82,81,80,80)
11 Team Ahma Jari Haavisto,Mikko Koivula  404 (85,85,78,78,78)
12 Gäddhäng Jani Kannasto,Johan Ljung,William Silen 388 (80,78,78,76,76)
13 Team Suviränt Joel Ljung,Jonas Blusi,Kalle Skytte 387 (86,84,75,73,69)
14 Team Soinivaara Jeremias Soini,Riku Siimesvaara 383 (91,87,78,70,57)
15 Team Petokalastajat Tarmo Savola,Nico Karlström 379 (81,79,75,73,71)
16 Suvilahti Pike Academy Jari Palomäki,Jyrki Palomäki,Panu eerola 371 (87,74,71,70,69)
17 Sinttivintiöt Markku Antila,Markku-Tapio Antila ,Rami Kankaanpää  370 (84,84,73,65,64)
18 Reel Bros Emil Hjerpe,Anders Pada,Måns Sundman 367 (81,73,72,71,70)
19 Team RKO André Kutvonen,Erik Rönn,Rasmus Orava 365 (98,77,70,62,58)
20 Team Vedenkelaajat J-P Peltola,Marko Anttila,Walter Risberg 363 (85,75,74,69,60)
21 FTT Anton Sundholm,Kim Snickars,Mathias Vironen 362 (85,77,76,66,58)
22 Team LOMALIMPSA Hanna Karjanmaa,Mari Arola,Sini Backholm 359 (90,78,73,67,51)
23 Team Läheltä Ui Jani Kiviniemi,Johan Bertula,Konsta Kiviniemi 350 (80,79,66,64,61)
24 Esox Lucius Malfoy Jonas Tuovinen,Kasper Kalpamaa,Kevin Grankull 345 (89,71,68,61,56)
25 Team Kolpakko Arto Similä,Jari Rissanen,Kalle Haapoja 334 (80,71,66,64,53)
26 Jasähänlähdet Jari Lappi,Joni Wilhelmsson,Tero Uitto 330 (74,66,65,63,62)
27 Team Läsch Mattias Nilsson,Robert Ström,Simon Forsberg 317 (77,68,59,57,56)
28 Kutu Fishing Anssi Kinnari,Mika Lemmetti 315 (66,65,65,60,59)
29 Frassin sportfiske André Lund,Kim Nyman,Kristoffer Smedman 298 (69,62,57,57,53)
30 PikeHunters Melker Sebbas,Oskar Håkans 178 (63,61,54)
31 Team Isaksson Cris Isaksson,Kim Isaksson,Niklas Isaksson 56 56
VUK ja Kurre kiittävät osanottajia. Seuraava kisa pidetään 29.6. samalla normaalilla konseptilla.