Vuoden 2020 kilpailuja ja tuloksia

KESÄKILPAILUT

TOUKOKUU

Su 3.5.2020 KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta I Onkikuninkuuskilpailu I

To 14.5.2020 ALAJÄRVI, (Lehtimäki), Sahanranta Kesäongen avaus

La 16.5.2020 VAASA, Kalaranta Laituripilkki I

Ke 20.5.2020 SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Pirkka soutu-uistelu

Ke 20.5.2020 Kurre Cup - TULOKSET

To 21.5.2020 LAPUA, Hirvijärven tekoallas LVI-Viita onki SM-onkikarsinta II Onkikuninkuuskisa II

La 23.5.2020 EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 23.5.2020 RAIPPALUODON SILTA, SILAKAN LITKAUS

Su 24.5.2020 SKATILA, Kyrönjoki SM-onkikarsinta III Onkikuninkuuskisa III

Ti 26.5.2020 PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

La 30.5.2020 KURIKKA (Jurva) Ahven Cup I

Su 31.5.2020 KURIKKA, Kyrönjoki Yleinen kilpaonkikisa

 

KESÄKUU

Ma 1.6.2020 AsUK Jäsentenvälinen onkikilpailu, Murhijärvi - TULOKSET

Ti 2.6.2020 Super Cup I - Hirvijärvi, LUK - TULOKSET

Ke 3.6.2020 Onkikilpailut, Paalijärvi - TULOKSET

To 4.6.2020 Yleinen onkikilpailu, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

Pe 5.6.2020 Heitto- ja soutu-uistelu OP-Cup I - Iso-Soukkajärvi, Alavus - TULOKSET

Pe 5.6.2020 KAUHAVA, Purmojärvi Purmo iltaonki - TULOKSET

La 6.6.2020 Heitto-Virvelöinti, Evijärvi, Sillankorva - TULOKSET

La 6.6.2020, Ahven Cup, Kivi- ja Levalampi, Kurikka, Jurva - TULOKSET

Su 7.6.2020 ALAVETELI, Paasiala Pm-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUE

Ti 9.6.2020 Luomucup I, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

Ti 9.6.2020 Kurre Cup II, Kalaranta, Vaasa - TULOKSET

Ke 10.6.2020 Onkikilpailut, Koiraspot - TULOKSET

To 11.6.2020 AsUK Jäsentenvälinen onkikilpailu, Akkojärvi - TULOKSET - TILANNE II

Pe 12.6.2020 ALAHÄRMÄ, Haarus Haarus iltaonki - TULOKSET

La 13.6.2020 VAASA, Palosaari Präntöö-onki - TULOKSET

12.-14.6.2020 KESÄLEIRI

La 13.6.2020 Pm Casting ja Toimintakilpailu - TULOKSET

La 13.6.2020 KRISTIINANKAUPUNKI, merialue Pm Heittouistelu - TULOKSET

Ti 16.6.2020 Super-Cup II, Kalajärvi (AsUK) - TULOKSET - TILANNE II

Ke 17.6.2020 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

To 18.6.2020 Onkikilpailut, Perännejärvi, Ähtäri - TULOKSET

Su 21.6.2020 SEINÄJOKI, Kalajärvi “Jussin onki” - TULOKSET

Ti 23.6.2020 Luomucup II, Kyrönjoki - TULOKSET - TILANNE II

Ke 24.6.2020 Onkikilpailut, Kyrönlahti, Punkari - TULOKSET

To 25.6.2020 Iltaonki, Sahanranta, Lehtimäki, Alajärvi - TULOKSET

To 25.6.2020 PIETARSAARI, Fantasian ranta

To 25.6.2020 Eläkeläisten onki, Rapalahti, Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Pe 26.6.2020 ISOKYRÖ, Tuurala, Kyrönjoki Tuuralan kyläkaffilan onki - TULOKSET

La 27.6.2020 Jigi-Cup I, Hirvijärven tekoallas - TULOKSET

Su 28.6.2020 Onkikilpailut, Paasiala - TULOKSET

Ti 30.6.2020 Kurre Cup III - TULOKSET

Ti 30.6.2020 SuperCup III - Kyrkösjärvi (LUK) - TULOKSET - TILANNE III

 

 

HEINÄKUU

Ke 1.7.2020 Kyläkahvila onki, Menkijärvi - TULOKSET

To 2.7.2020 AsUK Jäsentenvälinen onki Palolampi - TULOKSET - TILANNE III

Pe 3.7.2020 KARVIA, Karvianjärvi Pm heitto / soutu-uistelu, OP -cup - TULOKSET - TILANNE II

La 4.7.2020 EVIJÄRVI, Sillankorva Haukisoutu

Su 5.7.2020 Onkikilpailut, Norpanjärvi - TULOKSET

Su 5.7.2020 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

Su 5.7.2020 SEINÄJOKI (Peräseinäjoki) Kalajärvi Laituripilkin joukkue-cup I

Ti 7.7.2020 Heitto-soutu -uistelu, Sahanranta, Ähtärinjärvi, Lehtimäki, Alajärvi - TULOKSET

Ti 7.7.2020 Luomucup III, Vähäjärvi Alavus - TULOKSET - TILANNE III

Ke 8.7.2020 Eläkeläisten onki, Hirvijärven allas - TULOKSET

To 9.7.2020 Vaasan Kesäonki Cup I Palosaaren kulmakadun laiturit - TULOKSET

Pe 10.7.2020 Lohionki, Potilan monttu - TULOKSET - ROSKAKALASARJA

Pe 10.7.2020 KURIKKA, Kivi- ja Levalampi Vetouistelu - TULOKSET

La 11.7.2020 KURIKKA, Kyrönjoki Pari onki (haku päällä) - TULOKSET

11.-12.7.2020 SEINÄJOKI Munakan silta, Kyrönjoki, SeSOnki -20 - TULOKSET

Su 12.7.2020 Onkikilpailut, Masala Caravan - TULOKSET

Ma 13.7.2020 AsUK, Jäsentenvälinen onki, Okslampi - TULOKSET - TILANNE IV

Ti 14.7.2020 SuperCup IV, Kyrönjoki, SeSOnki - TULOKSET - TILANNE IV

Ke 15.7.2020 Eläkeläisten ja muiden onki, Eskilsjö, Kaskinen - TULOKSET

Ke 15.7.2020 Luomuonki, venesatama, Isoniemi - TULOKSET

To 16.7.2020 Onkikilpailut, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

To 16.7.2020 Onkikilpailut, Vähäjärvi, Alavus, seuraottelu AsUK-LeUK-ÄUK - TULOKSET

To 16.7.2020 Vaasan Kesäonki Cup 2020 II, Yliopiston ranta - TULOKSET - TILANNE II

Pe 17.7.2020 TEERIJÄRVI, Kortjärven silta Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi - TULOKSET

La 18.7.2020 BJÖRKÖBY, Svedjehamn Saaristo Onki – Skärgårds Metet - TULOKSET

La 18.7.2020 Onkikilpailut, Evijärvi - TULOKSET

Su 19.7.2020 ISOKYRÖ, Kyrönjoki, Karoliini - TULOKSET

Ma 20.7.2020 AsUK Jäsentenvälinen onki, Paskalampi - TULOKSET - TILANNE V

Ti 21.7.2020 Luomucup IV, Varpulan allas - TULOKSET - TILANNE IV

Ti 21.7.2020 PIETARSAARI, Fantasian ranta Jaakonpäivän onki

Ke 22.7.2020 Kyläkahvilaonki, Menkijärvi - TULOKSET

Pe 24.7.2020 Heitto- ja soutu-uistelu OP-Cup III - Rantatöysänjärvi, Alavus - TULOKSET - TILANNE III - KUVAT

La 25.7.2020 Jigi-Cup II, Kyrkösjärvi - TULOKSET - TILANNE II

La 25.7.2020 Onkikilpailut, Salonkylä - TULOKSET

Su 26.7.2020 KAUHAVA, Purmojärvi Purmo onki - TULOKSET

Ma 27.7.2020 Onkikilpailut, Potilanmonttu - TULOKSET

Ti 28.7.2020 LeUK Soutu- / Heitto-uistelu Cup III, Akkojärvi - TULOKSET - TILANNE III

Ti 28.7.2020 Super-Cup V, Kalajärvi, AsUK - TULOKSET - TILANNE V

Ke 29.7.2020 Onkikisat, Sairaalaparkki - TULOKSET

To 30.7.2020 Seuraotteluonki ÄUK-LeUK-AsUK - TULOKSET

Pe 31.7.2020 PERHO, Perhonjoki, Möttönen - TULOKSET

 

ELOKUU

La 1.8.2020 VAASA, Hietasaari Vaasan laituripilkki Laituripilkki joukkuecup II - TULOKSET - JOUKKUE

Su 2.8.2020 AsUK Jäsentenvälinen onki, Hautamäen Hoikka - TULOKSET - TILANNE VI

Su 2.8.2020 KASKINEN, Eskilsjö Kanavaonki - TULOKSET

Ti 4.8.2020 LeUK Soutu- / Heitto-uistelu Cup IV, Ähtärinjärvi, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE IV

Ti 4.8.2020 Luomucup V, Kalajärvi (AsUK) - TULOKSET - TILANNE V

Ke 5.8.2020 Pilk Kings onkimestaruus 2020 - TULOKSET

Ke 5.8.2020 Voimalaitoskanava onki - TULOKSET

To 6.8.2020 Iltaonki, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

To 6.8.2020 Onkikilpailut, Kyrönjoki, Karoliini - TULOKSET

Pe 7.8.2020 Lohionki, Potilanmonttu - TULOKSET

La 8.8.2020 PM-onki, Kyrkösjärvi - TULOKSET - JOUKKUETULOKSET

Su 9.8.2020 Yleinen onkikilpailu, Ouluvesi, Ähtäri, ent. sahanranta - TULOKSET

Ti 11.8.2020 Pilk Kings Laituripilkki 2020, Isolahden venesatama - TULOKSET

Ti 11.8.2020 Super-Cup VI (LUK), Kyrönjoki - TULOKSET - TILANNE VI

Ke 12.8.2020 Luomuonki, Paalijärvi - TULOKSET

Ke 12.8.2020 Poliisien SM-onki, Palosaari, Vaasa - TULOKSET

To 13.8.2020 Iltaonki, kauden päätöskisa ja seuraonki 3 Sahanranta Ähtarinjarvi - TULOKSET

To 13.8.2020 Vaasan Kesäonki Cup III - TULOKSET - YHTEENVETO

Pe 14.8.2020 Heitto- ja soutu-uistelu OP-Cup IV - Varpulan allas, Seinäjoki - TULOKSET - TILANNE IV

La 15.8.2020 AsUK Jäsentenvälinen onkikilpailu, Kalajärvi, Venesatama - TULOKSET - TILANNE VII

La 15.8.2020 EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 15.8.2020 MAALAHTI / MALAX Malax Pik Challange

La 15.8.2020TEERIJÄRVI, Heimsjön Pm-Veneonki - TULOKSET

Su 16.8.2020 VAASA, Merikaarto Merikaarto-onki - TULOKSET

Ti 18.8.2020 Luomu-Cup VI, Kyrkösjärvi - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

Ti 18.8.2020 Nuoriso-onki, Kuusisaari - TULOKSET

Ke 19.8.2020 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

Pe 21.8.2020 Onkikilpailut, Ikkeläjärvi - TULOKSET

La 22.8.2020 Pirkka-uistelu, Kyrkösjärvi - TULOKSET

Su 23.8.2020 AsUK Jäsentenvälinen onki, Palolampi - TULOKSET - LOPPUPISTEET

Su 23.8.2020 KRISTIINANKAUPUNKI Salar Pike Open 2020

Ti 25.8.2020 SuperCup VII, Kyrönjoki, SeSOnki - TULOKSET - TILANNE 7

Ke 26.8.2020 Haasteottelu LUK-LSK, Hirvjärven tekoallas - TULOKSET

Ke 26.8.2020 Onkikilpailut, Koiraspot - TULOKSET

La 29.8.2020 Jigicup III, Varpulan allas - TULOKSET - LOPPUPISTEET

La 29.8.2020 Soutu-uistelukisa, Ouluvesi, Ähtäri - TULOKSET

La 29.8.2020 Onkikilpailut, Hattarin voimalaitos, Ähtävän joki - TULOKSET

Su 30.8.2020 KURIKKA (Jurva) Kivi- ja Levalampi Ahven Cup II - TULOKSET

Su 30.8.2020 Heitto- ja soutu-uistelu OP-Cup V, Virrat, Seinäjärvi - TULOKSET - LOPPUPISTEET

 

 

SYYSKUU

Ke 2.9.2020 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

To 3.9.2020 Eläkeläisten ja muiden onki, Rapalahti, Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 5.9.2020 Lahnakunkku, Paasiala - TULOKSET

La 5.9.2020 Lasten onkitapahtuma, Ouluvesi, Ähtäri, ent. sahan ranta - TULOKSET

Su 6.9.2020 Terassiuistelu, Virrat - TULOKSET

Su 6.9.2020 KURIKKA, Meijerin lampi Meijerin lammen onki - TULOKSET

Ke 9.9.2020 Venesatamaonki, Isoniemi - TULOKSET

To 10.9.2020 Eläkeläisten ja vapaalla olevien onki, Kyrönjoki, Munakan silta - TULOKSET

La 12.9.2020 PM Toha-vaappu uistelu, Karvianjärvi - TULOKSET

La 12.9.2020 ÄHTÄRI, Ouluvesi Perinteinen 7 ahvenen onkikisa - TULOKSET

La 12.9.2020 Kurikan Mestaruus Kilpaonki, Pitkämö - TULOKSET

Su 13.9.2020 Rääpiäisonki, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

Pe 18.9.2020 Onkikilpailut, Koiraspot, Luoma-aho - TULOKSET

La 19.9.2020 KASKINEN, Sisäsatama Pm-laituripilkki, joukkuecup II - TULOKSET - JOUKKUE - JOUKKUE TILANNE II

21.9.2020

Ti 22.9.2020 Eläkeläisten ja ehtiväisten Laituripilkki, Vaasa - TULOKSET

Ke 23.9.2020 Iltaonki, Sairaalaparkki - TULOKSET

La 26.9.2020 VAASA, Hietasaari Laituripilkki II, Joukkuecup IV - TULOKSET - JOUKKUE - JOUKKUE TILANNE III

Su 27.9.2020 SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Rääpiäiset - TULOKSET

 

LOKAKUU

La To 1.10.2020 Eläkeläisten onki, Rapalahti, Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 3.10.2020 ALAJÄRVI (Lehtimäki) Suninsalm Laituripilkki joukkue-cup V

La 3.10.2020 EVIJÄRVI, Sillankorva Suurhauki Uistelu

La 3.10.2020 Pilk Kings heittomestaruus - TULOKSET

Su 4.10.2020 Syysonki, Sairaalaparkki - TULOKSET

Su 4.10.2020 Kurren pytty - TULOKSET

Ke 7.10.2020 SEINÄJOKI Pm-tietokilpailu

To 8.10.2020 Eläkeläisten ja muiden joutilaiden onkikilapailu, Munakan silta, Kyrönjoki - TULOKSET

To 8.10.2020 Laituripilkki, Laivaranta, Virrat - TULOKSET

Ti 13.10.2020 Laituripilkki, Ruovesi, Laivaranta - TULOKSET

Ti 20.10.2020 Laituripilkki, Virrat, Laivaranta - TULOKSET

Ti 27.10.2020 Laituripilkki, Ruovesi, Laivaranta - TULOKSET

 

MARRASKUU

La 7.11.2020 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

To 19.11.2020 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

 

 

TALVIKILPAILUT

TAMMIKUU

Ke 1.1.2020 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta - TULOKSET

Ti 3.11.2020 Laituripilkki, Virrat, Laivaranta - TULOKSET

La 4.1.2020 ALAVUS, Edesjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET

La 4.1.2020 ALAVUS, Edesjärvi Paripilkki - TULOKSET

Su 5.1.2020 Pilkkikilpailut, Ullava - TULOKSET

Ma 6.1.2020 ALAJÄRVI, (Lehtimäki), Iso-Räyrinki, Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET - TILANNE II

La 11.1.2020 AsUK Jäsentenvälinen pilkki, Akkojärvi - TULOKSET - TILANNE III

La 11.1.2020 PIETARSAARI, Luodonjärvi, Storströmmen ja Strandcamping, Suurahvenkilpailu + kuha

La 11.1.2020 KRISTIINANKAUPUNKI, Suurjärvi Lohipilkki

La 11.1.2020 EVIJÄRVI Haapajärvi Haukipilkki - TULOKSET

Su 12.1.2020 KURIKKA (Jurva) Kivi- ja Levalampi, Tammikuun pilkki Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET - TILANNE III

Su 12.1.2020 Pilkkikilpailut, Emetinjärvi - TULOKSET

La 18.1.2020 VAASA, Sundominlahti Viisi isoa

La 18.1.2020 LESTIJÄRVI, Lestijärvi - TULOKSET

Su 19.1.2020 KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki - TULOKSET

Su 19.1.2020 Pilkkikilpailut, Heimsjö - TULOKSET

Ke 22.1.2020 Pilkkikilpailut, Emetinranta - TULOKSET

24.-26.1.2020 NUORISOLEIRI Jurva

La 25.1.2020 Vistan Vistanin pilkki - Vistan Pilken, Kivi- ja Levalampi - TULOKSET

Su 26.1.2020 Pilkkikilpailut, Hoisko, Alajärvi - TULOKSET

Ke 29.1. Pilkkikilpailut, Emet - TULOKSET

 

HELMIKUU

La 1.2.2020 Lohi-pilkki, Yläinen Toriseva, Virrat - TULOKSET

La 1.2.2020 LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET - TILANNE

Su 2.2.2020 AsUK Jäsentenvälinen pilkki, Varolanlampi - TULOKSET - TILANNE IV

Su 2.2.2020 KURIKKA, Jyllinkoski Mormuska ruutupilkki - TULOKSET

Su 2.2.2020 Pilkkikilpailut, Alajärvi - TULOKSET

Ke 5.2.2020 Pilkkikilpailut, Heimsjö - TULOKSET

Pe 7.2.2020 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Madepilkki Moksu-Made - TULOKSET

La 8.2.2020 Pilk Kings Pilkkimestaruus - TULOKSET

La 8.2.2020 KAUHAJOKI, Ikkeläjärvi - TULOKSET

La 8.2.2020 Pilkkikilpailut, Kaartunen - TULOKSET

Su 9.2.2020 MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki - TULOKSET

Ke 12.2.2020 Pilkkikilpailut, Voujärvi - TULOKSET

To 13.2.2020 Eläkeläisten ja ehtiväisten pilkki, Vaasa - TULOKSET

La 15.2.2020 LAIHIA, Jokiperä, Sutikan monttu Sutikan lohipilkki - NAISET ja NUORET - MIEHET - KAIKKI SARJAT - MUUT KUIN LOHIKALAT

La 15.2.2020 MAALAHTI, Åminne Malaxpilken / Maalahdenpilkki

La 15.2.2020 IKH-Saarenpää Pilkki, venesatama, Vimpeli - TULOKSET

Su 16.2.2020 ALAVUS, Kuorasjärvi Pilkkikuninkuusosakilpailu V - TULOKSET - LOPPUPISTEET

Ke 19.2.2020 Pilkkikilpailut, Syväjärvi - TULOKSET

To 20.2.2020 Eläkeläisten ja muiden pilkkikilpailu, Kolhonjärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 22.2.2020 AsUK Jäsentenvälinen pilkki, Neva-Aijalainen - TULOKSET - TILANNE V

La 22.2.2020 KURIKKA, Myllykylä, Myllypilkki

Su 23.2.2020 KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki

Su 23.2.2020 Pilkkikisat Ähtärin Hankavesi - TULOKSET

Su 23.2.2020 Yleinen pilkki, Tarvolan lahti, Lappajärvi - TULOKSET

Ke 26.2.2020 Pilkkikilpailut, Heimsjö, Teerijärvi - TULOKSET

La 29.2.2020 MAALAHTI, Öjnan merialue Petalax-Pilken 2020

La 29.2.2020 Pilkkikilpailut, Rastiaisjärvi, Karvia - TULOKSET

La 29.2.2020 Viiden kalan pilkki, Pokela - TULOKSET

 

MAALISKUU

Su 1.3.2020 AsUK Jäsentenvälinen pilkki, Ponnenjärvi - TULOKSET - TILANNE VI

Su 1.3.2020 Merenkurkun Mestaruus, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

Su 1.3.2020 Mormuskoinnin SM-kilpailun esikisa, Räyringin järvi, Veteli - TULOKSET

Ke 4.3.2020 Pilkkikilpailut, Emetinjärvi - TULOKSET

To 5.3.2020 Eläkeläisten ja ehtiväisten meriahvenpilkki, Vaasa - TULOKSET

La 7.3.2020 PM-Pilkki, Kivi- ja Levalampi, Kurikka, Jurva - TULOKSET

Su 8.3.2020 ÄHTÄRI Kelloperä Lohipilkki - TULOKSET

Su 8.3.2020 Yleinen pilkkikilpailu, Edesjärvi Alavus - TULOKSET

Su 8.3.2020 Pilkkikilpailut, Ullava - TULOKSET

Ma 9.3.2020 Menkijärvi-pilkki - TULOKSET

To 12.3.2020 Eläkeläisten ja ehtiväisten pilkkikilpailut, Kuorasjärvi - TULOKSET

La 14.3.2020 ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijonapilkki (lohipilkki) - PERUUTETTU

La 14.3.2020 EVIJÄRVI, Sillankorva - TULOKSET

La 14.3.2020 Pilkkikilpailut, Vaskuu, Virrat - TULOKSET

Su 15.3.2020 AsUK Jäsentenvälinen pilkkikilpailu, Mutkanjärvi - TULOKSET - TILANNE VII

Su 15.3.2020 ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Haaruspilkki - TULOKSET

Su 15.3.2020 BJÖRKÖN Suur-ahven Pilkki Björkö Stor-abbore Pilken

La 21.3.2020 NURMO, Varpulan allas Varpula Pilkki

Su 22.3.2020 KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi Kahden vavan kisa ahven/lohi

Su 22.3.2020 LAPPAJÄRVI, Nissi

To 26.3.2020 PIETARSAARI, Alholmanlahti

Su 29.3.2020 TEERIJÄRVI, Heimsjö Yleinen pilkkikilpailu

Su 29.3.2020 KARVIA, Karvianjärvi Karvianjärven pilkkikilpailu

 

HUHTIKUU

Teerijärvi Cup 2020 - TULOKSET

MM-morri karsinta 2020 Lestijärvi - TULOKSET

La 4.4.2020 LAPPAJÄRVI, Karvala Mattopilkki

Su 5.4.2020 VETELI, Patanan tekojärvi

La 11.4.2020 ÄHTÄRI, Ouluvesi, Mustikkavuori PerinteinenViiden ahvenen pilkkikisa

Ma 13.4.2020 VETELI, PATANANJÄRVI

 

MARRASKUU

X

 

JOULUKUU

La 5.12.2020 EVIJÄRVI, Haapajärvi Haukipilkki

La 12.12.2020 EVIJÄRVI, Sillankorva, pilkki

La 12.12.2020 JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli Lohipilkki

Su 19.12.2020 JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki

La 26.12.2020 LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi Tapaninpäiväpilkki

 

 

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

x

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät niiden omilta sivuilta www.pohjanmaacup.fi

Veneonki Cup:

x

SM-onkikarsinnat:

S

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

S

Super-Cup 2020:

A

 

 

 

 

Lohipilkkikilpailuja:


L

 

Pilkkikuningas-osakilpailut:

S

 

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

P

 

 

 

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2020:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi


TAKAISIN ALKUUN