HEITTO- JA SOUTU-UISTELU OP-CUP 2020 LOPPUPISTEET
Lihavoituna ne pisteet, joissa mukana suurin kala (+ 3 pistettä)
Kokonaispisteisiin lasketaan neljän osakilpailun pisteet.          
Jokaisesta osallistumiskerrasta venekunta saa lisäksi 3 pistettä.
Tasatuloksen sattuessa, ratkaisee paras sijoitus.
5.6. 3.7. 24.7. 14.8. 30.8.
      Iso- Karvian- Rantatöysän- Varpulan Seinä- Osall.  
 Sija Venekunta   Soukkajärvi järvi järvi allas järvi pisteet Yht.
1.  Tero Kankaanpää
 Mika Mäenpää
 Rami Liikaoja
 LUK 30 23 30 27 25 15 130
2.  Heikki Korpela   
 Riku Koski    
 Salar
 JUK
29 29 24 28 29 15 130
3.  Lauri Heikkilä         
 Seppo Nieminen
 Luka Toivonen     
 LUK 27 30 22 29 23 15 124
4.  Mika Pihlajamäki 
 Toni Hautarinne
 Merja Pihlajamäki
 Aleksanteri Hietakangas
 Mika keskinen
 AsUK 28 17 31 25 24 15 123
5.  Kari Pihlajamäki
 Pasi Huhtala
 LUK
 AsUK
23 24 21 29 30 15 121
6.  Juha-Matti Pihlajamäki
 Juho Koivuluoma
 LUK
 AsUK
22 22 25 30 28 15 120
7.  Markus Salmi         
 Hannu Mäenpää     
 KUK 18 28 27 24 26 15 120
8.  Niko Niemelä
 Janne Jussila
 LUK
 JUK
19 27 23 22 30 15 117
9.  Teuvo Rintamäenpää         
 Jari Paganus    
 LUK 26 25 18 23 15 15 107
10.  Petri Aho         
 Ville Toppinen         
 Jouni Huvila     
 AKM 28 15 16 17 22 15 98
11.  Timo Kuismanen
 Hannu Ristimäki          
 JUK
 KUK
20 19 20 16 19 15 93
12.  Janne Isoaho
 Kimmo Heiskanen
 AsUK 21 0 26 13 16 15 91
13.  Pertti Julku
 Markku Julku
 Reijo Pieniluoma          
 AsUK
 AsUK
 LeUK
16 18 17 20 20 15 90
14.  Ari-Matti Leinonen
 Jorma Mäkiranta
 Antti Autio
 AsUK 17 14 19 15 21 15 87
15.  Tero Nokelainen
 Janne Kallioniemi     
 AsUK 24 29 21 9 83
16.  Jari Viitaharju         
 Pekka Haapanen
 KUK 15 21 14 14 18 15 83
17.  Aatu Koliini         
 Juho Mäenpää 
 LUK 26 15 6 47
18.  Hannu Kalliomaa         
 Jari Pihlaja
 KUK 16 18 6 40
19.  Jaakko Martola
 Kari Lehto
 LKV 23 3 26
20.  Mika Rantasalo        
 Teemu Etelä-aho     
 LSK 0 19 6 25
21.  Sami Männikkö
 Saku Kalliosalo
 JUK
 KUK
17 3 20
22.  J-M Luoto
 Antti Sippola
 Jalasjärvi 14 3 17
23.  Erkki Yliaho         
 Heikki Keisanen
 LeUK 13 3 16
24.  Jouni Vierula         
 Jarmo Rautiainen
 LUK 12 3 15
25.  Joni Mäkiranta
 Valtteri Mäkiranta
 AsUK 0 3 3
   Reijo Minni  LUK 0 3 3