6.1.2020 Pilkkikuninkuusosakilpailu II, Iso-Räyrinki, Alajärvi (Lehtimäki)
Tulokset:
Nuoret alle 12 v. seura g pist.
1. Ella Kujanpää HSK 710 20
2. Ukko Pihlajamäki LUK 438 18
3. Saku Kariluoma KUK 416 16
yht. 1 564
Nuoret alle 15 v. seura g pist.
1. Aatu Koliini LUK 862 20
Nuoret alle 19 v. seura g pist.
1. Lauri Heikkilä LUK 1 828 20
2. Janne Olmari PK 960 18
3. Matias Hartikainen KUK 466 16
yht. 3 254
Naiset. seura g pist.
1. Tarja Huhtala SeSOnki 2 638 20
2. Heidi Pernu SeSOnki 2 158 18
3. Raija Pekonneimi SeSOnki 1 972 16
4. Nina Hammarberg Salar 1 006 14
5. Katri Heikkilä LUK 910 12
6. Sari Sippola LKV 582 10
7. Virpi Nilosaari PUK 388  
yht. 9 654
Naiset Veteraanit. seura g pist.
1. Marja-Liisa Lintula JUK 3 166 20
2. Tuula Mäkipelto LeUK 1 420 18
3. Marjatta Tapio ViVa 1 072  
4. Lilja Lantela LKV 994 16
5. Tuula Järvistö LUK 658 14
6. Pirkko Ristimäki KUK 308 12
7. Raija Petäys LUK 244 10
8. Eila Viinamäki VUK 228 9
yht. 8 090
Miehet: seura g pist.
1. Tomi Etelä-Aho LSK 4 008 20
2. Tero Kankaanpää SeSOnki 3 914 18
3. Mika Kulju LeUK 3 626 16
4. Sami Pykälämäki LKV 3 458 14
5. Mika Mäenpää LUK 2 870 12
6. Riku Koski JUK 2 584 10
7. Sami Humppi TP 2 556 9
8. Jukka Vähämäki KUK 2 476 8
9. Pasi Lantela LKV 2 446 7
10. Rami Liikaoja SeSOnki 2 316 6
11. Toni Johansson LUK 2 220 5
12. Jukka Auvinen LUK 2 212 4
13. Esko Palomäki VUK 2 154 3
14. Jani Kirveskangas Salar 2 132 2
15. Jere Olmari PK 2 110 1
16. Harri Luoma LUK 2 070  
17. Aleksanteri Hietakangas AsUK 2 026  
18. Kari Pihlajamäki LUK 1 948  
19. Jari Jaakkola Salar 1 756  
20. Jussi Varpula KUK 1 544  
21. Miikka Kujanpää HSK 1 430  
22. Matti Viita LSK 1 398  
23. Tero Mäkelä Salar 1 300  
24. Kari Nilosaari PUK 1 188  
25. Reijo Antila KUK 1 118  
26. Juha-Matti Pihlajamäki LUK 1 086  
27. Pasi Eronen LUK 1 072  
28. Juho Kotila LUK 946  
29. Sami Korhonen JUK 856  
30. Janne Hartikainen KUK 836  
31. Joni Petäys LUK 778  
32. Markku Kariluoma KUK 758  
33. Reijo Kananen Kannonkosken UK 744  
34. Pentti Hepojoki AsUK 722  
yht. 64 658
Miesveteraanit seura g pist.
1. Jarmo Mäkipelto LeUK 3 724 20
2. Ari Kortelahti Kolhon KV. 3 682  
3. Erkki Yliaho LeUK 3 384 18
4. Matti Ala-Lantela LKV 3 304 16
5. Rune Mård EUK 3 084 14
6. Matti Petäys LUK 2 956 12
7. Tuomo Karppi ViVa 2 912  
8. Jukka Käpylä Kolhon KV 2 732  
9. Heikki Korpela Salar 2 622 10
10. Eero Varmajoki VUK 2 472 9
11. Jorma Varpula LKV 2 454 8
12. Mauno Seikinranta LeUK 2 352 7
13. Kyösti Pirinen KUK 2 284 6
14. Reijo Lassila LUK 2 252 5
15. Markku Koskela LUK 2 196 4
16. Seppo Nieminen LUK 2 118 3
17. Aki Tikkamäki LeUK 1 938 2
18. Hannu Kerkelä TKM 1 906  
19. Kari Helander VUK 1 840 1
20. Teuvo Övermark LKV 1 756  
21. Veikko Orava VUK 1 418  
22. Matti Mikkola JUK 1 404  
23. Timo Rinta-Jaskari LUK 1 388  
24. Pentti Kujanpää HSK 1 224  
25. Hannu Kulju PK 1 178  
26. Hannu Ristimäki KUK 1 122  
27. Markku Akonneimi LeUK 1 114  
28. Mikko Soini LUK 1 090  
29. Heino Hakomäki LeUK 1 020  
30. Reijo Kivinen Kolhon KV. 970  
31. Mauri Mukari VUK 942  
32. Ahti Luhtasaari LeUK 926  
33. Risto Saarinen LeUK 886  
34. Markku Kuhmonen AsUK 816  
35. Pentti Levijoki ? 814  
36. Matti Lamminen LKV 806  
37. Väinö Tapio ViVa 796  
38. Seppo Keltamäki LUK 784  
39. Veijo Ilmarinen LUK 740  
40. Martti Murto VUK 710  
41. Erkki Haapala KUK 706  
42. Aleksi Myllyaho PK 672  
43. Aatos Lintula JUK 554  
44. Pentti Kalmu KUK 430  
45. Reino Leppänen Kannonkosken UK 404  
46. Reijo Harju LKV 300  
47. Esko Aho JPO 176  
yht. 75 358
Kaikki yhteensä: 163 440