4.1.2020 ALAVUS, Edesjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I
Nuoret 12 seura g pist.
1. SAKU KARILUOMA KUK 1 310 20
2. UKKO PIHLAJAMÄKI LUK 678 18
3. ELLA KUJANPÄÄ HSK 466 16
yht. 2 454
Nuoret 15 seura g pist.
1. AAPELI HIETAKANGAS ÄHTÄRI 1 698  
Nuoret 19 seura g pist.
1. JUHO HURTTILA PILKKI95 3 750  
2. LAURI HEIKKILÄ LUK 3 090 20
3. MATIAS HARTIKAINEN KUK 928 18
4. JANNE OLMARI PK 728 16
5. SANTERI VUORELA   630  
yht. 9 126
Naiset seura g pist.
1. HEIDI PERNU SESONKI 4 276 20
2. RAIJA PEKONNIEMI SESONKI 3 322 18
3. MERJA PIHLAJAMÄKI ASUK 3 172 16
4. TARJA HUHTALA SESONKI 2 982 14
5. VIRPI NILOSAARI PUK 2 200  
6. NINA HAMMARBERG SALAR 1 894 12
7. SARI SIPPOLA LKV 1 738 10
8. KATRI HEIKKILÄ LUK 510 9
yht. 20 094
Naisveteraanit seura g pist.
1. IRENE SIITONEN   3 598  
2. EIJA SAARELA-MÄKYNEN LUK 3 104 20
3. TUULA JÄRVISTÖ LUK 2 594 18
4. VUOKKO TUOMINEN VP 2 550  
5. MARJA-LIISA LINTULA JUK 2 528 16
6. TUULA MÄKIPELTO LEUK 2 512 14
7. LILJA LANTELA LKV 1 816 12
8. SIRKKU NYMAN   1 654  
9. EILA VIINAMÄKI VUK 1 370 10
10. RAIJA PETÄYS LUK 520 9
yht. 22 246
Miehet seura g pist.
1. TERO KANKAANPÄÄ SESONKI 6 490 20
2. TOMI ETELÄ-AHO LSK 5 414 18
3. JUKKA AUVINEN LUK 5 230 16
4. MIKA HURTTILA PILKKI95 4 900  
5. EKI TASANKO LUK 4 784 14
6. KARI PIHLAJAMÄKI LUK 4 646 12
7. RAMI LIIKAOJA SESONKI 4 254 10
8. TERO MYLLYMÄKI LUK 3 820 9
9. MIKA MÄENPÄÄ LUK 3 744 8
10. JANI KIRVESKANGAS SALAR 3 572 7
11. JARI JAAKKOLA SALAR 3 480 6
12. MATTI VIITA LSK 3 226 5
13. TERO MÄKELÄ SALAR 3 164 4
14. SAMI HUMPPI TP 2 966 3
15. PENTTI HEPOJOKI ASUK 2 958 2
16. MIKA KULJU LEUK 2 732 1
17. PASI ERONEN LUK 2 570  
18. PASI BORISOV LEUK 2 522  
19. JUHA-MATTI PIHLAJAMÄKI LUK 2 438  
20. TIMO KUISMANEN JUK 2 402  
21. KARI KESKI-KORHONEN MB-ERÄ 2 082  
22. JARMO VALKEALAHTI ASUK 1 984  
23. SAMI PYKÄLÄMÄKI LKV 1 862  
24. KAI LAURILA VP 1 756  
25. TONI JOHANSSON LUK 1 548  
26. TERO HAKALA KUK 1 486  
27. ALEKSANTERI HIETAKANGAS ASUK 1 406  
28. LEEVI LUOMA VUK 1 394  
29. RIKU KOSKI JUK 1 368  
30. JERE OLMARI PK 1 322  
31. JUHO KOTILA LUK 1 298  
32. JUHANI VASKIVUORI KUK 1 186  
33. SAMI KORHONEN JUK 1 012  
34. JARMO HAKALA KUK 928  
35. PASI LANTELA LKV 918  
36. HARRI LUOMA LUK 902  
37. JANNE HARTIKAINEN KUK 754  
38. MARKKU KARILUOMA KUK 746  
39. ESKO PALOMÄKI VUK 704  
40. KARI NILOSAARI PUK 524  
yht. 100 492
Miesveteraanit seura g pist.
1. SEPPO KELTAMÄKI LUK 5 384 20
2. ANTTI TOIVONEN   4 026  
3. RAIMO TUOMINEN VP 3 868  
4. JORMA VARPULA LKV 3 866 18
5. MAUNO SEIKINRANTA LEUK 3 452 16
6. MATTI PETÄYS LUK 3 316 14
7. REIJO HARJU LKV 3 246 12
8. VEIKKO ORAVA VUK 3 122 10
9. MARKKU KOSKELA LUK 3 046 9
10. EERO VARMAJOKI VUK 2 986 8
11. KARI HELANDER VUK 2 796 7
12. KALEVI HURTTILA PILKKI95 2 654  
13. PENTTI KUJANPÄÄ HSK 2 650 6
14. KARI JÄRVINEN VP 2 486  
15. KARI YLI-YRJÄNÄINEN VUK 2 450 5
16. TEUVO ÖVERMARK LKV 2 344 4
17. VEIJO ILMARINEN LUK 2 294 3
18. HANNU RISTIMÄKI KUK 2 272 2
19. MARTTI MURTO VUK 2 080 1
20. MIKKO SOINI LUK 1 962  
21. LASSILA REIJO LUK 1 880  
22. JUKKA KÄPYLÄ KOLHO 1 878  
23. JARMO MÄKIPELTO LEUK 1 828  
24. MAURI MUKARI VUK 1 730  
25. ERKKI SIITONEN   1 696  
26. ARI KORTELAHTI KOLHO 1 648  
27. JORMA NYMAN   1 596  
28. MARKKU KUHMONEN ASUK 1 550  
29. HANNU KOSKI LUK 1 528  
30. AATOS LINTULA JUK 1 498  
31. SEPPO NIEMINEN LUK 1 396  
32. TIMO RINTA-JASKARI LUK 1 322  
33. ERKKI YLIAHO LEUK 1 222  
34. REIJO KIVINEN KOLHO 1 196  
35. HEIMO HAKOMÄKI LEUK 1 154  
36. ALEKSI MYLLYAHO PK 1 104  
37. AKI TIKKAMÄKI LEUK 994  
38. ERKKI HAAPALA JUK 954  
39. KYÖSTI PIRINEN KUK 896  
40. REIJO PIENILUOMA ASUK 864  
41. PAULI ALA LKV 826  
42. MIKKO IHANAINEN IPK 748  
43. HEIKKI KORPELA SALAR 696  
44. SEPPO TEIKARI LSK 630  
45. PENTTI KALMU KUK 602  
46. HANNU KULJU PK 186  
yht. 91 922
Kaikki yhteensä: 248 032
Kilpailuun osallistui yhteensä 127 pilkkijää.