Lappajärven Kalaveikot ry:n järjestämä
Pilkkikuninkuus osakilpailu IV 1.2.2020 Nykälässä
Yleinen seura g pist.
1. Toni Johansson Luk 5 805 20
2. Manu Mastokangas Tp 5 335 18
3. Tero Kankaanpää Sesonki 4 790 16
4. Sami Humppi Tp 4 640 14
5. Tomi Etelä-Aho Lsk 4 200 12
6. Aleksanteri Hietakangas Asuk 4 190 10
7. Riku Koski Juk 4 050 9
8. Joonas Mäkipelto Leuk 4 005 8
9. Jari Jaakkola Salar 3 955 7
10. Pasi Lantela Lkv 3 685 6
11. Mauri Mastokangas Tp 3 205 5
12. Mika Mäenpää Luk 3 050 4
13. Rami Liikaoja Sesonki 3 030 3
14. Jere Olmari Pk 2 350 2
15. Tero Mäkelä Salar 2 215 1
16. Pasi Eronen Luk 2 115  
17. Markku Kariluoma Kuk 2 025  
18. Sami Korhonen Juk 1 690  
19. Tuomas Härkänen Pkm 1 630  
20. Mika Rantamäki Kuk 1 625  
21. Kari Pihlajamäki Luk 1 420  
22. Jukka Vähämäki Kuk 1 330  
23. Janne Hartikainen Kuk 1 330  
24. Kari Keski-Korhonen Mb-Eräkerho 1 235  
25. Jani Kirveskangas Salar 1 065  
26. Reijo Antila Kuk 815  
27. Jussi Varpula Kuk 690  
28. Kari Nilosaari Puk 615  
29. Jukka Saartenoja Luk 485  
yht. 76 575
Veteraanit Yli 60 Vuotta seura g pist.
1. Matti Peltoniemi Ruovesi 5 685  
2. Matti Ala-Lantela Lkv 5 660 20
3. Teuvo Övermark Lkv 4 845 18
4. Matti Mikkola Juk 4 600 16
5. Jorma Varpula Lkv 3 850 14
6. Tuomo Karppi Viva 3 730  
7. Erkki Yliaho Leuk 3 610 12
8. Mikko Ihanainen Ipk 3 485  
9. Kent Stenman Purmo 3 215  
10. Markku  Koskela Luk 3 060 10
11. Pentti Kujanpää Hsk 2 870 9
12. Seppo Nieminen Luk 2 795 8
13. J-P Puronaho  Tuk 2 730 7
14. Ahti Kekki Tkm 2 650  
15. Mauno Seikinranta Leuk 2 640 6
16. Matti Petäys Luk 2 635 5
17. Matti Lamminen Lkv 2 600 4
18. Reijo Lassila Luk 2 470 3
19. Mikko Soini Luk 2 425 2
20. Reijo Harju Lkv 2 415 1
21. Heikki Korpela Salar 2 255  
22. Aki Tikkamäki Leuk 2 195  
23. Mauri Mukari Vuk 1 870  
24. Kari Järvinen Virtain Pilkkijät 1 815  
25. Ahti Luhtasaari Leuk 1 775  
26. Kari Yli-Yrjänäinen Vuk 1 745  
27. Jukka Luoma-Aho Akm 1 735  
28. Hannu Ristimäki Kuk 1 725  
29. Aleksi Myllyaho Pk 1 715  
30. Mauno Mäkelä Vuk 1 620  
31. Heino Hakomäki Leuk 1 585  
32. Jorma Härkänen Pkm 1 415  
33. Lasse Koski Salar 1 340  
34. Eero Varmajoki Vuk 1 320  
35. Antti Toivonen Virtain Pilkkijät 1 300  
36. Jorma Hemminki Lkv 1 180  
37. Martti Murto Vuk 1 065  
38. Pentti Kalmu Kuk 1 040  
39. Hannu Kulju Pk 1 005  
40. Kyösti Pirinen Kuk 775  
yht. 98 445
Naiset seura g pist.
1. Nina Hammarberg Salar 3 525 20
2. Heidi Pernu  Sesonki 3 485 18
3. Sari Sippola  Lkv 3 200 16
4. Raija Pekonniemi Luk 2 490 14
5. Tarja Huhtala Sesonki 1 975 12
6. Satu Jokipelto-Kiili Luk 1 795 10
7. Virpi Nilosaari Puk 785  
yht. 17 255
Naisveteraanit Yli 60 Vuotta seura g pist.
1. Lilian Puronaho Tuk 4 515 20
2. Raija Petäys Salar 2 605 18
3. Auli Stenman Purmo 2 105  
4. Eija Saarela Mäkynen Luk 1 510 16
5. Lilja Lantela Lkv 1 470 14
6. Marja-Liisa Lintula Juk 1 430 11
7. Tuula Mäkipelto  Leuk 1 430 11
8. Mona Koski Salar 1 175 9
9. Päivi Hemminki Lkv 955 8
10. Raili Rantala Luk 950 7
11. Eila Viinamäki Vuk 440 6
12. Pirkko Ristimäki Kuk 250 5
yht. 18 835
Nuoret Alle 19 Vuotta seura g pist.
1. Lauri Heikkilä Luk 4 770 20
2. Janne Olmari Pk 1 360 18
3. Matias Hartikainen Kuk 1 065 16
yht. 7 195
Nuoret Alle 15 Vuotta seura g pist.
1. Aatu Koliini Luk 2 380 20
2. Mika Kärkkäinen Hsk 1 620 18
3. Valtteri Haapala Mb-Eräkerho 130 16
yht. 4 130
Nuoret Alle 12 Vuotta seura g pist.
1. Saku Kariluoma Kuk 1 460 20
2. Ukko Pihlajamäki Luk 1 365 18
3. Ella Kujanpää Hsk 1 005 16
yht. 3 830
Kaikki yhteensä: 226 265