Vuoden 2019 kilpailuja ja tuloksia

TALVIKILPAILUT

TAMMIKUU

Ti 1.1.2019 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta

La 5.1.2019 ALAJÄRVI, (Lehtimäki), Vähä-Räyrinki, Tammipilkki - TULOKSET

Su 6.1.2019 KRISTIINANKAUPUNKI Bluuminjärvi Pilkkikuninkuus I - TULOKSET

Su 6.1.2019 Loppiaislohi, Yläinen Toriseva, Virrat - TULOKSET

Ke 9.1.2019 Eläkeläisten pilkki, Kivi- ja Levalampi, Kurikka (Jurva) - TULOKSET

La 12.1.2019 AsUK Jäsentenvälinen pilkki III, Varolanlampi - TULOKSET - TILANNE III

La 12.1.2019 KRISTIINANKAUPUNKI, Suurjärvi Lohipilkki - TULOKSET

La 12.1.2019 LUOTO, Alholmanlahti Suurahvenkilpailu + kuha

Su 13.1.2019 KURIKKA (Jurva) Kivi- ja Levalampi, Tammikuun pilkki - TULOKSET

Su 13.1.2019 Lohipilkki, Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Ti 15.1.2019 Pilkkikilpailut, Isoniemi - TULOKSET

Ke 16.1.2019 Eläkeläisten pilkki, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

La 19.1.2019 LESTIJÄRVI, Lestijärvi - TULOKSET

La 19.1.2019 VAASA, Sundominlahti Viisi isoa - TULOKSET

Su 20.1.2019 ALAVUS, Edesjärvi Pilkkikuninkuus II - TULOKSET - TILANNE

Ke 23.1.2019 Eläkeläisten pilkki, Kuorasjärvi - TULOKSET

La 26.1.2019 RAIPPALUOTO, Vistan Suurahvenpilkki - Storabborrepilken - TULOKSET

Su 27.1.2019 SEINÄJOKI, (Peräseinäjoki), Kalajärvi - TULOKSET

 

HELMIKUU

La 2.2.2019 LAIHIA, Jokiperä, Sutikan monttu Sutikan lohipilkki - TULOKSET

La 2.2.2019 LAPPAJÄRVI, Lappajärvi

Su 3.2.2019 KURIKKA, Jyllinkoski Ruutupilkki - TULOKSET

Su 3.2.2019 PK pilkkimestaruus, Tropiclandia - TULOKSET

Su 3.2.2019 Pilkkikilpailut, Alajärvi - TULOKSET

To 7.2.2019 Pilkkikilpailut, Evijärvi - TULOKSET

Pe 8.2.2019 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Madepilkki Moksu-Made - TULOKSET

La 9.2.2019 MAALAHTI, Åminne Malaxpilken / Maalahdenpilkki - TULOKSET

La 9.2.2019 Jäsentenvälinen pilkki, Akkojärvi - TULOKSET - TILANNE IV

Su 10.2.2019 MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki Pilkkikuninkuus III - TULOKSET - TILANNE III

La 16.2.2019 KURIKKA, Myllykylä, Myllypilkki

La 16.2.2019 Pilkkikilpailut, Emetinranta - TULOKSET

La 16.2.2019 VUK Pilkkimestaruus, kaupungin vesialue - TULOKSET

La 16.2.2019 AsUK Jäsentenvälinen pilkki, Akkojärvi - TULOKSET - TILANNE V

Su 17.2.2019 ALAVUS, Kuorasjärvi Pilkkikuninkuus IV - TULOKSET - TILANNE IV

To 21.2.2019 Eläkeläisten pilkki, Koskutjärvi - TULOKSET

La 23.2.2019 KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki - TULOKSET

La 23.2.2019 Pilkkikilpailut, Heimsjö - TULOKSET

Su 24.2.2019 ALAVUS, Vetämäjärvi - TULOKSET

Su 24.2.2019 Pilkkiliiga, Tropiclandia - TULOKSET

Su 24.2.2019 Pilkkikilpailut, Kirkkojärvi, Toholampi - TULOKSET

Ma 27.2.2019 Pilkkikilpailut, Emet - TULOKSET

Ti 28.2.2019 Pilkkikilpailut, Alajärvi - TULOKSET

 

MAALISKUU

La 2.3.2019 MAALAHTI, Öjnan merialue Petalax-Pilken 2019 - TULOKSET

La 2.3.2019 SM-pilkki esikisa Kemin merialue, Kemi (alustava ajankohta)

La 2.3.2019 Pilkkikisat, Ullavanjärvi - TULOKSET

Su 3.3.2019 Eläkeläisten ja muiden ehtiväisten pilkki, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

Su 3.3.2019 AsUK Jäsentenvälinen pilkki, Ponnenjärvi - TULOKSET - TILANNE VI

Su 3.3.2019 KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki - TULOKSET

Su 3.3.2019 Päällimen pilkkikilpailut - TULOKSET

Su 3.3.2019 SM-mormuskointi Liperi (alustava ajankohta)

Ti 5.3.2019 Pilkkikisat, Emet - TULOKSET

La 9.3.2019 BJÖRKÖ Björkön Pilkki - Björkö Pilken - TULOKSET

La 9.3.2019 SM-lohipilkki Pirttilahti, Enonkoski - TULOKSET

La 9.3.2019 Lohipilkki, Kelloperäntien louhos, Ähtäri - TULOKSET

La 9.3.2019 Pilkkikilpailut, Nerkoonjärvi - TULOKSET

Su 10.3.2019 LAPPAJÄRVI, Nissi

Su 10.3.2019 Pilkkikilpailut, Ikkeläjärvi, Kauhajoki - TULOKSET

Ti 12.3.2019 EL Etelä-Pohjanmaan piiirin pilkkikilpailut, Lappajärvi - TULOKSET

To 14.3.2019 Pilkkikilpailut, Menkijärvi - TULOKSET

La 16.3.2019 AsUK Jäsentenvälinen pilkki, Kalajärvi - TULOKSET - TILANNE VII

La 16.3.2019 ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijonapilkki - TULOKSET

La 16.3.2019 EVIJÄRVI, Sillankorva

La 16.3.2019 Pilkkimaajoukkue loppuk. paikka salainen

La 16.3.2019 Yleinen pilkki, Karvianjärvi - TULOKSET

Su 17.3.2019 Merenkurkun Mestaruus, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

Su 17.3.2019 ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Haaruspilkki - TULOKSET

Su 17.3.2019 SM-särkipilkki Lappeenranta

Su 17.3.2019 Pilkkikilpailut, Perännejärvi, Ähtäri - TULOKSET

Ke 20.3.2019 Eläkeläisten ja joutilaitten pilkki, Kivi- ja Levalampi, Kurikka (Jurva) - TULOKSET

To 21.3.2019 Pilkkikilpailut, Alajärvi - TULOKSET

La 23.3.2019 TEERIJÄRVI, Heimsjön Yleinen pilkkikilpailu - TULOKSET

La 23.3.2019 NURMO, Varpulan allas Varpula Pilkki - TULOKSET

La 23.3.2019 Pilkkikilpailut, Vaskuu - TULOKSET

Su 24.3.2019 KURIKKA, Jalasjärvi Pm-PILKKI - TULOKSET - JOUKKUETULOKSET

Ke 27.3.2019 Eläkeläisten ja joutilaitten pilkkikilpailut, Koskutjärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

To 28.3.2019 PIETARSAARI, Alholmanlahti

La 30.3.2019 LAPPAJÄRVI, Karvala Mattopilkki

La 30.3.2019 Kahden vavan kisa, Säläisjärvi - TULOKSET

La-Su 30.-31.3.2019 MM-morrin loppukarsinnat vuodelle 2019, Savilahti (alustava aika ja paikka)

Su 31.3.2019 LAPUA, Kauhajärvi Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET - LOPPUPISTEET


HUHTIKUU

Ke 3.4.2019 AsUK - LUK haastepilkki, Kalajärvi - TULOKSET

Ke 3.4.2019 Eläkeläisten ja ehtiväisten pilkkikilpailu, Vaasa - TULOKSET

Ke 3.4.2019 PIETARSAARI, Östanpånlahti

Ke 3.4.2019 Iltapilkit, Iso-Korppinen, Humppi, Karstula - TULOKSET

La 6.4.2019 SM-pilkki Kemin merialue, Kemi

La 6.4.2019 JUK jäsentenvälinen pilkki, Nummijärvi - TULOKSET

La 6.4.2019 Pilkkikilpailut, Hoisko - TULOKSET

Ke 10.4.2019 Seuraottelu ÄUK - AsUK - LeUK, Hankavesi, Ähtäri - TULOKSET

La 13.4.2019 Pilkkikilpailut, Valkeisjärvi, Alajärvi, (Lehtimäki) - TULOKSET

La 13.4.2019 SM-rautupilkki Tuulispäänjärvi

Su 7.4.2019 AsUK Jäsentenvälinen pilkkikilpailu, Seinäjärvi - TULOKSET - LOPPUPISTEET

Su 7.4.2019 Lapuan mestaruuspilkki, Voitilanjärvi, Lapua - TULOKSET

Pe 12.4.2019 Iltapilkki, Pynttärin uimaranta - TULOKSET

Su 14.4.2019 ÄHTÄRI, Ouluvesi, Mustikkavuori Viiden ahvenen pilkkikisa - TULOKSET

Su 14.4.2019 SM-kiiskipilkki Kuusamo

Ke 17.4.2019 Pilkkikilpailu II, Valkeisjärvi - TULOKSET

Ma 22.4.2019 VETELI, Patananjärvi

KESÄKILPAILUT


HUHTIKUU

La 27.4.2019 Laituripilkin Suninsalmi Cup I - TULOKSET

 

TOUKOKUU

Ke 1.5.2019 Onkikilpailut, Paalijärvi - TULOKSET

To 2.5.2019 Laituripilkin Suninsalmi Cup II - TULOKSET

La 4.5.2019 SEINÄJOKI (Peräseinäjoki) Kalajärvi Laituripilkin joukkue-cup I - TULOKSET

Su 5.5.2019 KURIKKA, Pitkämö Yleinen onkikilpailu

Ti 7.5.2019 Supercup I, Kalajärvi, AsUK - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ke 8.5.2019 VAASA, Kalaranta Wasa Sreet Challenge Heittokalastuskilpailu - TULOKSET

Ke 8.5.2019 Onkikilpailut, Luoma-aho, Koiraspot - TULOKSET

To 9.5.2019 Laituripilkin Suninsalmi Cup III - TULOKSET - TILANNE III

Pe 10.5.2019 Heitto- ja soutu-uistelu OP-Cup I, Karvianjärvi, Karvia - TULOKSET

La 11.5.2019 SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta I Onkikuninkuuskilpailu I - TULOKSET

Su 12.5.2019 Rantalohikisa, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Ti 14.5.2019 Luomucup I, Kalajärvi - TULOKSET

Ke 15.5.2019 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

To 16.5.2019 ALAJÄRVI, (Lehtimäki), Sahanranta Kesäongen avaus - TULOKSET

La 18.5.2019 VAASA, Kalaranta Laituripilkki - TULOKSET

Su 19.5.2019 LAPUA, Hirvijärvi LVI-Viita onki, SM-onkikarsinta II, Onkikuninkuuskisa II - TULOKSET - ONKIKUNINKUUS TILANNE II

Ti 21.5.2019 PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

La 25.5.2019 EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 25.5.2019 KURIKKA, urheilukentän ranta, Yleinen kilpaonkikisa

Su 26.5.2019 SKATILA, Kyrönjoki SM-onkikarsinta III, Onkikuninkuuskisa III

 

KESÄKUU

Su 2.6.2019 VAASA, Hietasaari Pm-Laituripilkki

Pe 7.6.2019 KAUHAVA, Purmojärvi Purmo iltaonki

Su 9.6.2019 PERHONJOKI, Paasiala Pohjanmaan Lahnakuninkuus

Pe 14.6.2019 KAUSTINEN, Perhonjoki Pm-perho

Pe 14.6.2019 YLIHÄRMÄ, Kangas, Kangas-Annalan onki

La 15.6.2019 VAASA, Palosaari , Präntöö-onki

Su 16.6.2019 SEINÄJOKI, Munakan silta, Pm-kilpaonki

Su 23.6.2019 SEINÄJOKI, Kalajärvi “Jussin onki”

To 27.6.2019 PIETARSAARI, Fantasian ranta

Pe 28.6.2019 ISOKYRÖ, Tuurala, Kyrönjoki, Tuuralan kyläkaffilan onki

Pe-Su 28.-30.6.2019 NUORISOLEIRI

La 29.6.2019 Pm Casting

La 29.6.2019 LIEDENPOHJA, Toisvesi, Karilainen.fi – Toisveden Suurhauki uistelu, Pm-uistelu

La-Su 15.-16.6.2019 Viehekalastuksen SM (alustava ajankohta)

Su 30.6.2019 KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi, Sällin Ahven Cup I

 

HEINÄKUU

Pe 5.7.2019 KORTESJÄRVI, Ylikylä, Kortesjärven iltaonki

La 6.7.2019 EVIJÄRVI, Sillankorva, Haukisoutu

La 6.7.2019 ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki, Karoliini Cup I

6.-7.7.2019 SEINÄJOKI Munakan silta, Kyrönjoki, SeSOnki -20

Su 7.7.2019 ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki, Karoliini Cup II

Pe 12.7.2019 KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi, Veto / heitto venekisa

La 13.7.2019 KURIKKA, Kyrönjoki, Pari onki (haku päällä)

Su 14.7.2019 BJÖRKÖBY, Svedjehamn, Saaristo Onki – Skärgårds Metet

Pe 19.7.2019 TEERIJÄRVI, Kortjärven silta, Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi

La 6.7.2019 SM-soutu-uistelu Lieksa

La-Su 6.-7.7.2019 Nuorten SM-perhokalastuskilpailu, Kuhmo.

La-Su 13.-14.7.2019 Naisten SM-perho, Kuusamo

La-Su 13.-14.7.2019 Senioreiden SM-perho, Kuusamo

La 13.7.2019 SM-heittouistelu, Veneranta, Joroisselkä

Su 14.7.2019 SVK:n mestaruusvetouistelu, Veneranta, Joroisselkä

La 20.7.2019 SM-perho kelluntarengas, Isojoki

Su 21.7.2019 VAASA, Yliopiston ranta Pm-onki

Ti 23.7.2019 PIETARSAARI, Fantasian ranta, Jaakonpäivän onki

Ke 24.7.2019 MAALAHTI / MALAX, Åminne Heittokilpailu / Kasttävling

La 27.7.2019 KASKINEN, Eskilsö, Kanavaonki

Su 28.7.2019 ALAHÄRMÄ, Haarus, Haarus onki / Onkikuninkuus IV

 

ELOKUU

La 3.8.2019 tai Su 4.8.2019 SM-ONKI (ei vielä hakijaa)

Ke 7.8.2019 VAASA, Västervikin laiturit

La-Su 10.-11.8.2019 SM-kilpaonki, Seinäjoki, Kyrönjoki

Pe 16.8.2019 ALAVUS, Kuorasjärvi , OP-Cup, Pm-heitto / soutu-uistelu

La 17.8.2019 ÄHTÄRI, Ouluvesi , rantaonkikisa

La 17.8.2019 EVIJÄRVI, Sillankorva, Heitto virvelöinti

La 17.8.2019 SM-veneonki, Muuruejärvi, Viitasaari

Su 18.8.2019 VAASA, Merikaarto, Merikaarto-onki, Onkikuninkuus V

La-Su 24.-25.8.2019 Onkimaajoukk. loppukarsinta 1/2, Rääkkylä

La-Su 24.-25.8. Perhokalastuksen SM-finaali, Kuusamo

Su 25.8.2019 TEERIJÄRVI, Heimsjön, Pm-Veneonki

La 31.8.2019 KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi, Sällin Ahven Cup II

La 31.8.-1.9.2019 Nuorten SM-toimintakilpailu, Salo

 

SYYSKUU

Su 1.9.2019 KRISTIINANKAUPUNKI, Laituripilkki / Joukkuecup II

La 7.9.2019 KURIKKA, Meijerin lampi, Meijerin lammen onki

Su 8.9.2019 KASKINEN, Sisäsatama, Laituripilkin joukkuecup III

La 21.9.2019 VAASA, Hietasaari, Laituripilkki II, Joukkuecup IV

Su 29.9.2019 KRISTIINANKAUPUNKI, Catsh&release

Su 15.9.2019 SM-laituripilkki, Lahti

La-Su 21.-22.9.2019 Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 2/2, Peräseinäjoki Kalajärvi

Pe 27.9.2019 Epävirllinen MM-tuulastus, Imatra, Vuoksi

La 28.9.2019 SM-tuulastus, Syyspohjanlahti (Saimaa), Perhokalastuksen SM-joukkuekisa, ajankohta ja paikka vielä auki

 

LOKAKUU

Ke 2.10.2019 SEINÄJOKI Pm-tietokilpailu

Pe 4.10.2019 AVOIMET LAPPAJÄRVEN Tuulastusmestaruuskilpailut

La 5.10.2019 ALAJÄRVI (Lehtimäki) Suninsalmi, Laituripilkki joukkue-cup V

La 5.10.2019 EVIJÄRVI, Sillankorva, Suurhauki Uistelu

Su 6.10.2019 SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi, Rääpiäiset

 

JOULUKUU

La 7.12.2019 EVIJÄRVI, Haapajärvi, Haukipilkki

La 14.12.2019 EVIJÄRVI, Sillankorva, pilkki

La 14.12.2019 JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli, Lohipilkki

Su 15.12.2019 JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi, Lohipilkki

To 26.12.2019 LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi, Tapaninpäiväpilkki

 

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

x

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät niiden omilta sivuilta www.pohjanmaacup.fi

Veneonki Cup:

x

SM-onkikarsinnat:

S

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

S

Super-Cup 2019:

A

 

 

 

 

Lohipilkkikilpailuja:


L

 

Pilkkikuningas-osakilpailut:

S

 

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

P

 

 

 

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2019:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi


TAKAISIN ALKUUN