HEITTO- JA SOUTU-UISTELU OP-CUP 2019 PISTETILANNE
Lihavoituna ne pisteet, joissa mukana suurin kala (+ 3 pistettä)
Kokonaispisteisiin lasketaan neljän osakilpailun pisteet.          
Jokaisesta osallistumiskerrasta venekunta saa lisäksi 3 pistettä.
10.5. 24.5. 5.7. 26.7. 16.8.
      Karvian- Rantatöysän- Ähtärin- Kala- Kuoras- Osall.  
 Sija Venekunta   järvi järvi järvi järvi järvi pisteet Yht.
1.  Tero Kankaanpää
 Mika Mäenpää
 LUK 28 26 29 25   12 120
2.  Juha-Matti Pihlajamäki
 Juha Jaskari
 Juho Koivuluoma
 LUK
 Seinäjoki
 AsUK
30 27 21 22   12 112
3.  Mika Pihlajamäki 
 Seppo Nieminen
 Mika Keskinen
 M Sallila
 AsUK
 LUK
 AsUK
29 20 22 28   12 111
4.  Pertti Julku
 Antti Autio
 Reijo Pieniluoma          
 AsUK
 Töysä
 AsUK
12 23 28 32   12 107
5.  Kari Pihlajamäki
 Pasi Huhtalai
 Ukko Pihlajamäki
 LUK
 AsUK
 LUK
22 28 12 30   12 104
6.  Lauri Heikkilä         
 Luka Toivonen
 Aleksanteri Hietakangas     
 LUK 24 24 18 21   12 99
7.  Niko Niemelä
 Janne Jussila
 Kim Lepistö
 LUK
 JUK
 LUK
27 18 16 24   12 97
8.  Timo Kuismanen
 Ari-Pekka Kujala
 Sami Männikkö          
 JUK 23 21 14 26   12 96
   Janne Isoaho
 Kimmo Heiskanen
 Pirre Heiskanen
 Tommi Isoaho
 AsUK
 Alavus
26 16 15 27   12 96
10.  Tero Nokelainen
 Janne Kallioniemi
 AsUK 20 30 27 0   12 89
11.  Joni Mäkiranta
 Jorma Mäkiranta
 Ari-Matti Leinonen
 AsUK 28 22 20 0   12 82
   Heikki Korpela   
 Riku Koski    
 JUK 17 29 24 0   12 82
13.  Erkki Haapala
 Hannu Ristimäki
 JUK 13 28 23 0   12 76
14.  Sakari Soini
 Kari Hietala
 Pjoki 19 14 23   9 65
15.  Hannu Kalliomaa         
 Jari Pihlaja         
 Jaakko Kalliomaa
 KUK 14 9 25 0   12 60
16.  Jari Viitaharju         
 Pekka Haapanen
 KUK 18 15 16     9 58
17.  Erkki Yli-Aho         
 Heikki Keisanen     
 LeUK 19 30   6 55
18.  Markus Salmi
 Mikko Parvi
 Rami Hakala
 Hannu Mäenpää    
 KUK 12 26 0   9 47
19.  Ville Toppinen         
 Petri Aho     
 AKM 17 17 0   9 43
20.  Aki Tikkamäki         
 Jarmo Mäkipelto     
 LeUK 11 19   6 36
21.  Jarkko Nimetön
 Jere Nimetön
 LeUK 10 10   6 26
22.  Juho Pykälämäki
 Markku Julku          
 AsUK 21   3 24
23.  Matti Paavilainen
 Antti Kuosmanen     
 Kyröskala 16   3 19
24.  Jouni Lohikoski
 Raimo Nivus     
 Kankaanpää 15   3 18
25.  Risto Saarinen
 Jari Saarinen
 AsUK
 AsUK          
13   3 16
26.  Akonniemi        
 Luhtasaari 
 LeUK 11   3 14
27.  Sami Mäkelä         
 Niko Konttila     
 LeUK 8   3 11
28.  Markku Heikkilä  AsUK 7   3 10
29.  Toni Harju        
 Hilkka Harju     
 AsUK 0   3 3