HEITTO- JA SOUTU-UISTELU OP-CUP 2019 PISTETILANNE
Lihavoituna ne pisteet, joissa mukana suurin kala (+ 3 pistettä)
Kokonaispisteisiin lasketaan neljän osakilpailun pisteet.          
Jokaisesta osallistumiskerrasta venekunta saa lisäksi 3 pistettä.
10.5. 24.5. 5.7. 26.7. 16.8.
      Karvian- Rantatöysän- Ähtärin- Kala- Kuoras- Osall.  
 Sija Venekunta   järvi järvi järvi järvi järvi pisteet Yht.
1.  Tero Kankaanpää
 Mika Mäenpää
 LUK 28 26 29     9 92
2.  Juha-Matti Pihlajamäki
 Juha Jaskari
 Juho Koivuluoma
 LUK
 Seinäjoki
 AsUK
30 27 21     9 87
3.  Tero Nokelainen
 Janne Kallioniemi
 AsUK 20 30 27     9 86
4.  Mika Pihlajamäki 
 Seppo Nieminen
 Mika Keskinen
 M Sallila
 AsUK
 LUK
 AsUK
29 20 22     9 80
5.  Joni Mäkiranta
 Jorma Mäkiranta
 Ari-Matti Leinonen
 AsUK 28 22 20     9 79
   Heikki Korpela   
 Riku Koski    
 JUK 17 29 24     9 79
7.  Lauri Heikkilä         
 Luka Toivonen
 Aleksanteri Hietakangas     
 LUK 24 24 18     9 75
8.  Erkki Haapala
 Hannu Ristimäki
 JUK 13 28 23     9 73
9.  Pertti Julku
 Antti Autio
 Reijo Pieniluoma          
 AsUK
 Töysä
 AsUK
12 23 28     9 72
10.  Kari Pihlajamäki
 Pasi Huhtala
 LUK
 AsUK
22 28 12     9 71
11.  Niko Niemelä
 Janne Jussila
 Kim Lepistö
 LUK
 JUK
 LUK
27 18 16     9 70
12.  Timo Kuismanen
 Ari-Pekka Kujala
 Sami Männikkö          
 JUK 23 21 14     9 67
13.  Janne Isoaho
 Kimmo Heiskanen
 Pirre Heiskanen
 AsUK 26 16 15     9 66
14.  Jari Viitaharju         
 Pekka Haapanen
 KUK 18 15 16     9 58
15.  Hannu Kalliomaa         
 Jari Pihlaja
 KUK 14 9 25     9 57
16.  Erkki Yli-Aho         
 Heikki Keisanen     
 LeUK 19 30     6 55
17.  Markus Salmi
 Mikko Parvi
 Rami Hakala    
 KUK 12 26     6 44
18.  Ville Toppinen         
 Petri Aho     
 AKM 17 17     6 40
19.  Sakari Soini
 Kari Hietala
 Pjoki 19 14     6 39
20.  Aki Tikkamäki         
 Jarmo Mäkipelto     
 LeUK 11 19     6 36
21.  Jarkko Nimetön
 Jere Nimetön
 LeUK 10 10     6 26
22.  Juho Pykälämäki
 Markku Julku          
 AsUK 21     3 24
23.  Matti Paavilainen
 Antti Kuosmanen     
 Kyröskala 16     3 19
24.  Jouni Lohikoski
 Raimo Nivus     
 Kankaanpää 15     3 18
25.  Risto Saarinen
 Jari Saarinen
 AsUK
 AsUK          
13     3 16
26.  Akonniemi        
 Luhtasaari 
 LeUK 11     3 14
27.  Sami Mäkelä         
 Niko Konttila     
 LeUK 8     3 11
28.  Markku Heikkilä  AsUK 7     3 10
29.  Toni Harju        
 Hilkka Harju     
 AsUK 0     3 3