HEITTO- JA SOUTU-UISTELU OP-CUP 2019 PISTETILANNE
Lihavoituna ne pisteet, joissa mukana suurin kala (+ 3 pistettä)
Kokonaispisteisiin lasketaan neljän osakilpailun pisteet.          
Jokaisesta osallistumiskerrasta venekunta saa lisäksi 3 pistettä.
10.5. 24.5. 5.7. 26.7. 16.8.
      Karvian- Rantatöysän- Ähtärin- Kala- Kuoras- Osall.  
 Sija Venekunta   järvi järvi järvi järvi järvi pisteet Yht.
1.  Juha-Matti Pihlajamäki
 Juha Jaskari
 Juho Koivuluoma
 LUK
 Seinäjoki
 AsUK
30 27       6 63
2.  Tero Kankaanpää
 Mika Mäenpää
 LUK 28 26       6 60
3.  Tero Nokelainen
 Janne Kallioniemi
 AsUK 20 30       6 56
   Joni Mäkiranta
 Jorma Mäkiranta
 AsUK 28 22       6 56
   Kari Pihlajamäki
 Pasi Huhtala
 LUK
 AsUK
22 28       6 56
6.  Mika Pihlajamäki 
 Seppo Nieminen
 Mika Keskinen
 AsUK
 LUK
 AsUK
29 20       6 55
7.  Lauri Heikkilä         
 Luka Toivonen     
 LUK 24 24       6 54
8.  Heikki Korpela   
 Riku Koski    
 JUK 17 29       6 52
9.  Niko Niemelä
 Janne Jussila
 Kim Lepistö
 LUK
 JUK
 LUK
27 18       6 51
10.  Timo Kuismanen
 Ari-Pekka Kujala          
 JUK 23 21       6 50
11.  Janne Isoaho
 Kimmo Heiskanen
 AsUK 26 16       6 48
12.  Erkki Haapala
 Hannu Ristimäki
 JUK 13 28       6 47
13.  Pertti Julku
 Antti Autio
 Reijo Pieniluoma          
 AsUK
 Töysä
 AsUK
12 23       6 41
14.  Sakari Soini
 Kari Hietala
 Pjoki 19 14       6 39
   Jari Viitaharju         
 Pekka Haapanen
 KUK 18 15       6 39
16.  Hannu Kalliomaa         
 Jari Pihlaja
 KUK 14 9       6 29
17.  Juho Pykälämäki
 Markku Julku          
 AsUK 21       3 24
18.  Erkki Yli-Aho         
 Heikki Keisanen     
 LeUK 19       3 22
19.  Ville Toppinen         
 Petri Aho     
 AKM 17       3 20
20.  Matti Paavilainen
 Antti Kuosmanen     
 Kyröskala 16       3 19
21.  Jouni Lohikoski
 Raimo Nivus     
 Kankaanpää 15       3 18
22.  Risto Saarinen
 Jari Saarinen
 AsUK
 AsUK          
13       3 16
23.  Markus Salmi
 Mikko Parvi    
 KUK 12       3 15
24.  Aki Tikkamäki         
 Jarmo Mäkipelto     
 LeUK 11       3 14
25.  Jarkko Nimetön
 Jere Nimetön
 LeUK 10       3 13
26.  Sami Mäkelä         
 Niko Konttila     
 LeUK 8       3 11
27.  Markku Heikkilä  AsUK 7       3 10
28.  Toni Harju        
 Hilkka Harju     
 AsUK 0       3 3