Pilkkikuninkuus V Lapuan Kauhajärvellä 31.3.2019
Tulokset
Nuoret alle 12 -vuotiaat seura g pist.
1. Arola Joona   702  
2. Mäkiranta Eerika LSK 305 20
3. Kujanpää Ella HSK 110 18
4. Luokkala Pihla LSK 35 16
5. Korpela Onni LSK 0 0
yht. 1 152
Nuoret alle 15 -vuotiaat seura g pist.
1. Toivonen Luka LUK 740 20
2. Hartikainen Matias KUK 370 18
3. Kotala Joni   185  
4. Korpela Sara LSK 40 16
yht. 1 335
Nuoret alle 19- vuotiaat seura g pist.
1. Olmari Janne PK 295 20
Naiset 60v seura g pist.
1. Petäys Raija LUK 2 200 20
2. Lonka Pirkko   1 650  
3. Lintula Marja-Leena JUK 720 18
4. Viinamäki Eila VUK 655 16
5. Etelä-Aho Paula LUK 470 14
6. Mäkipelto Tuula Leuk 445 12
7. Lehtiniemi Kirsti KUK 385 10
8. Lantela Lilja LKV 270 9
yht. 6 795
Naiset seura g pist.
1. Pekonniemi Raija LUK 880 20
2. Huhtala Tarja SeSonki 775 18
3. Pernu Heidi SeSonki 620 16
4. Sippola Sari LKV 165 14
yht. 2 440
Miehet 60v seura g pist.
1. Saarivaara Eero MB-erä 3 095 20
2. Nieminen Seppo LUK 2 300 18
3. Lamminen Matti LKV 1 820 15
3. Soini Mikko LUK 1 820 15
5. Korpela Heikki Salar 1 745 12
6. Varpula Jorma LKV 1 560 10
7. Teikari Seppo  LSK 1 555 9
8. Petäys Matti LUK 1 530 8
9. Kulju Hannu  PK 1 495 7
10. Myllyaho Aleksi VUK 1 405 6
11. Lintula Aatos JUK 1 385 5
12. Ilmarinen Veijo Asuk 1 235 4
13. Mäkipelto Jarmo Leuk 1 205 3
14. Kuhmonen Markku Asuk 1 110 2
15. Yliaho Erkki Leuk 1 015 1
16. Övermark Teuvo LKV 985  
17. Tikkamäki Aki Leuk 910  
18. Mukari Mauri VUK 905  
19. Palomäki Esa LSK 860  
20. Hakomäki Heino Leuk 835  
21. Saarikoski Ilmari LUK 810  
21. Mallila Jaakko LUK 810  
23. Pirinen Kyösti KUK 775  
24. Koski Hannu LSK 695  
25. Kajoranta Reijo PK 595  
26. Haapala Erkki KUK 570  
27. Valkeinen Seppo Leuk 505  
28. Seikinranta Mauno Leuk 470  
29. Ristimäki Hannu JUK 435  
30. Etelä-Aho Martti LUK 410  
31. Keltamäki Seppo LUK 360  
32. Koskela Markku LUK 345  
33. Ylisaari Pentti LSK 325  
34. Varmajoki Eero VUK 260  
35. Myntti Jussi VUK 230  
36. Rinta-Jaskari Timo LUK 115  
yht. 36 480
MIEHET seura g pist.
1. Lehto Arto LKV 3 225 20
2. Pihlajamäki Kari LUK 2 150 18
3. Hepojoki Pentti Asuk 1 975 16
4. Viita Matti LSK 1 700 14
5. Vaskivuori Juhani KUK 1 505 12
6. Luoma Harri LUK 1 475 10
7. Vähämäki Jukka KUK 1 380 9
8. Lantela Pasi LKV 1 225 8
9. Eronen Pasi LUK 1 140 6,5
9. Mäenpää Mika LUK 1 140 6,5
11. Olmari Jere PK 1 120 5
12. Ala-Lantela Matti LKV 1 075 4
13. Auvinen Jukka LUK 990 2,5
13. Etelä-Aho Tomi LSK 990 2,5
15. Palomäki Esko VUK 855 1
16. Kuja-Kyyny Esa  KUK 820  
17. Varpula Jussi KUK 790  
17. Kujanpää Miikka HSK 790  
19. Hartikainen Janne KUK 620  
20. Ojutkangas Anssi LSK 470  
20. Mäntynen Jaakko LSK 470  
22. Keski-Korhonen Kari MB-erä 450  
23. Kotila Juho LUK 380  
24. Korpela Harri LSK 260  
25. Mäkiranta Ville LSK 195  
26. Antila Reijo KUK 155  
yht. 27 345
Kaikki yhteensä: 75 842