La 5.10.2019 Laituripilkin Joukkue-Cup V, Suninsalmi-Cup VI, Alajärvi, (Lehtimäki) Sunisalmi
Kilpailijoita oli kertynyt 50 kymmentä tuulisen kylmään säähän ja mikä vielä niin
kala ei ollut oikein syönnillä. Vai oliko mennyt tyynenpiin lahtiin, kyllä näilläkin 
saaliilla erot löytyivät sen huomaa tuloksissa.
Joukkuecup g pist.
1. VUK  3 514 8
2. LeUK  2 606 7
3. LUK  2 452 5,5
3. KUK  2 452 5,5
5. LKV  844 4
6. AsUK  664 3
7. JUK  516 2
8. PK  338 1
Nuoret seura g pist.
1. Eemeli Nieminen LeUK 530 19
1. Matias Hartikainen KUK 530 19
3. Luka Muurinaho LeUK 30 16
yht. 1 090
Naiset seura g pist.
1. Marjatta Tapio ViVa 1 176 20
2. Irene Siitonen Ruovesi 978 18
3. Virpi Nilosaari PUK 402 16
4. Sinikka Ahopelto LUK 360 14
5. Vuokko Tuominen V.P. 214 12
6. Marja-Liisa Lintula JUK 140 10
7. Eila Viinamäki VUK 14 9
8. Anneli Pöytälaakso LUK 8 8
9. Ansa Silmonen Virt.p. 0  
yht. 3 292
Miehet seura g pist.
1. Markku-Tapio Antila VUK 2 508 20
2. Mika Kulju LeUK 1 498 18
3. Seppo Nieminen LUK 1 154 16
4. Janne Hartikainen KUK 968 14+5= 19 Lahna 538
5. Markku Kariluoma KUK 954 12
6. Pekka Lampinen Saako 934 10
7. Raimo Tuominen V.P. 928 9
8. Markku Kuhmonen LUK 834 8
9. Mauri Mukari VUK 580 7
10. Seppo Valkeinen LeUK 578 6
11. Heikki Alanko AsUK 496 5
12. Pasi Lantela LKV 466 4
13. Mikko Soini LUK 464 3
14. Eero Varmajoki VUK 426 2
15. Kari Helander VUK 410 1
16. Mauno Seikinranta LeUK 402  
17. Aki Tikkamäki LeUK 398  
18. Matti Ala-Lantela LKV 378  
19. Martti Murto VUK 376  
19. Aatos Lintula JUK 376  
21. Hannes Kaukola LeUK 354  
22. Reijo Kajoranta PK 338  
23. Seppo Keltamäki LUK 282  
24. Erkki Yliaho LeUK 278  
25. Ahti Luhtasaari LeUK 268  
26. Timo Rinta-Jaskari LUK 242  
27. Kari Nilosaari PUK 218  
28. Jukka Auvinen LUK 190  
29. Tuomo Karppi ?  184  
30. Rekki Siitonen Ruovesi 178  
31. Markku Paavola AsUK 168  
32. Veikko Orava VUK 122  
33. Väinö Tapio ViVa 78  
34. Jalo Kannanniemi LUK 74  
34. Heino Hakomäki LeUK 74  
36. Kari Yli-Yrjänäinen. VUK 0  
yht. 18 176
Kaikki yhteensä: 22 558