To 4.7.2019 Eläkeliiton Etelä-Pohjanmaan piirin rantaonginnan piirinmestaruuskilpailut
Lehtimäellä Ähtärinjärven, Sahan rannassa
Kalastusaika klo 10-14, arvotut paikat, Siirtymät 15/30 min.
Naiset paikkakunta g
1. Marja-Liisa Lintula Jalasjärvi 3 104 Lahna 1494
2. Sinikka Ahopelto Alavus 1 814
3. Sirpa Varpula Nurmo 590
4. Eila Viinamäki Vaasa 534
5. Raili Rantala Jurva 486
6. Tuula Järvistö Teuva 432
7. Aune Salmela Soini 388
8. Maire Hakomäki Lehtimäki 356
9. Marja-Leena Saarinen Alavus 340
10. Lilja Lantela Lappajärvi 328
11. Pirkko Ristimäki Jalasjärvi 282
12. Raija Sakko Karijoki-Kristiina 136
13. Anna-Liisa Hakomäki Vähäkyrö 56
14. Siv Furu Vähäkyrö 46
15. Hilkka Vanhamäki Lehtimäki 30
16. Leevathana Phothinee Töysä 26
17. Tuula Korhonen Töysä 0
yht. 8 948
Miehet paikkakunta g
1. Reijo Varpula Nurmo 2 288
2. Hannes Kaukola Lehtimäki 2 166
3. Reijo Lamminpää Karijoki-Kristiina 1 606
4. Antti Sakko Karijoki-Kristiina 1 380
5. Matti Myllymäki Kauhajoki 1 234
6. Heikki Alanko Alavus 1 098
7. Heikki Keisanen Lehtimäki 1 074
8. Aatos Lintula Jalasjärvi 1 030
9. Taisto Kankaanpää   982
10. Seppo Nieminen Alavus 918
11. Jarmo Mäkipelto Lehtimäki 886
12. Erkki Yliaho Lehtimäki 816
13. Seppo Keltamäki Seinäjoki 612
14. Seppo Valkeinen Soini 610
15. Timo Rinta-Jaskari Isokyrö 550
16. Aki Tikkamäki Lehtimäki 486
17. Mauri Mukari Vähäkyrö 482
18. Mauri Rantala Jurva 480
19. Jukka Luoma-aho Alajärvi 468
20. Risto Saarinen Alavus 466
21. Jussi Myntti Vähäkyrö 458
22. Aulis Oksa Alajärvi 440
23. Mauno Seikinranta Soini 424
24. Martti Etelä-aho   400
25. Pentti Kalmu Jalasjärvi 366
26. Jalao Kannanniemi Alavus 342
27. Hannu Haapasaari Lappajärvi 274
28. Aleksi Myllyaho Vaasa 242
29. Raimo Pirttimäki Jurva 212
30. Pentti Ylisaari Lapua 208
31. Hannu Ristimäki Jalasjärvi 204
32. Aarne Kuhna Jalasjärvi 196
33. Teuvo Övermark Lapua 168
34. Ahti Luhtasaari Töysä 144
35. Tapio Heino Kauhava 130
36. Pentti Levijoki Töysä 98
37. Matti Lamminen Lappajärvi 74
38. Eero Varmajoki Vaasa 74
39. Eino Hakala Alavus 30
40. Kari Kallio Töysä 22
41. Markku Akonniemi Töysä 10
42. Jouko Kankaanpää Töysä 0
42. Markku Peuralahti Vähäkyrö 0
yht. 24 148
Kaikki yhteensä: 33 096
3-hengen joukkue, joissa tulee olla ainakin yksi nainen   g
1. Jalasjärvi: Marja-Liisa Lintula 3104 g, Aatos Lintula 1030 g, Pentti Kalmu 366 g 4500
2. Lehtimäki: Hannes Kaukola 2166 g, Heikki Keisanen 1074 g, Maire Hakomäk, 356 g 3596
3. Alavus 2: Sinikka Ahopelto 1814 g, Jalo Kannanniemi 342 g, Heikki Alanko 1098 g 3254
4. Karijoki-Kristiina: Raija Sakko 136 g, Antti Sakko 1380 g Reijo Lamminpää 1606 g 3122
5. Alavus 1: Marja-Leena Saarinen 345 g, Risto Saarinen 466 g, Seppo Nieminen 918 g 1729
6. Soini: Aune Salmela 388 g, Seppo Valkeinen 610 g, Mauno Seikinranta 424 g 1422
7. Lehtimäki: Erkki Yliaho 816 g, Aki Tikkamäki 486 g, Hilkka Vanhamäki 30 g 1332
8. Jurva: Raili Rantala 486 g, Mauri Rantala 480 g, Raimo Pirttimäki 212 g 1178
9. Vähäkyrö: Mauri Mukari 482 g Jussi Myntti 458 g, Siv Furu 46 g 986
10. Vaasa: Eila Viinamäki 534 g Eero Varmajoki 74 g, Aleksi Myllyaho 242 g 850
11. Jalasjärvi: Pirkko Ristimäki 282 g, Hannu Ristimäki 204 g, Aarne Kuhna 196 g 682
12. Lappajärvi: Lilja Lantela 328 g, Matti Lantela 74 g Hannu Lamminen 274 g 676
13. Töysä 1: Markku Akonniemi 10 g, Ahti Luhtasaari 144 g, Tuula Korhonen 0 g 154
14. Töysä 2: Pentti Levijoki 98 g, Jouko Kankaanpää 0 g, Leevathana Phothinee 26 g 124