Vuoden 2018 kilpailuja ja tuloksia

KESÄKILPAILUT


TOUKOKUU

Su 06.05.2018 KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta I Onkikuninkuuskilpailu I - TULOKSET

Ti 08.05.2018 VAASA, Kalaranta Vaasan Ahvenkisa C&R Heittokalastuskilpailu

Pe 11.05.2018 Heitto- ja soutu-uistelu OP-Cup I, Rantatöysänjärvi, Alavus - TULOKSET

Ma 14.5.2018 Jäsentenvälinen onkikilpailu, Palolampi - TULOKSET

Ti 15.5.2018 Super Cup I, Kalajärvi, AsuK - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ke 16.5.2018 Onkikilpailut, Sairaalaparkki, JPO - TULOKSET

To 17.05.2018 ALAJÄRVI, (Lehtimäki), Sahanranta Kesäongen avaus - TULOKSET

La 19.05.2018 VAASA, Kalaranta Laituripilkki VUK Cup I, Joukkuecup I - TULOKSET

Su 20.05.2018 KOIVULAHTI, Kyrönjoki, Skatila Merenkurkun Onki - Kvarken Metet SM-onkikarsinta II Onkikuninkuuskilpailu II - TULOKSET - ONKIKUNINKUUS TILANNE II

Su 20.05.2018 Rantalohikisa, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Ti 22.05. PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

Ti 22.05.2018 Super Cup II, Kyrkösjärvi - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE II

Pe 25.05.2018 Heitto- ja soutu-uistelu OP-Cup II, Kuorasjärvi, Seinäjoki - TULOKSET - TILANNE II

La 26.05.2015 EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti - TULOKSET

La 26.05.2015 VAASA, Kalaranta Pm-laituripilkki, VUK Cup II - TULOKSET - VUK CUP TILANNE II

Su 27.05.2018 Yleinen lohionki, Potilanmonttu, AsUK - TULOKSET

Su 27.05.2018 KURIKKA, urheilukentän ranta Yleinen kilpaonkikisa - TULOKSET

Ti 29.05.2018 SuperCup III, Kyrönjoki, SeSOnki - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE III

Ti 29.05.2018 Onkikilpailut, Paalijärvi, JPO - TULOKSET

Ti 29.05.2018 VUK laituripilkkimestaruus, Kalaranta, Vaasa - TULOKSET

Ti 30.05.2018 Kurre Cup I - TULOKSET

Ke 31.05.2018 Yleiset onkikilpailut, Vähäjärvi, AsUK - TULOKSET

KESÄKUU

Su 03.06.2018 Onkikilpailut, Perhonjoki, Alaveteli - TULOKSET

Ti 05.06.2018 Super Cup IV, Kalajärvi, Asuk - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 06.06.2018 Vaasan Onkimestaruus I, Vankilan ranta - TULOKSET - TILANNE I

Ke 06.06.2018 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

Pe 08.06.2018 KAUHAVA, Purmojärvi Purmo iltaonki - TULOKSET

La 09.06.2018 AsUK Jäsentenvälinen onki, Vähäjärvi - TULOKSET - TILANNE II

La 09.06. JALASJÄRVI, Hirvijärvi

La 09.06.2018 Vetouistelun Pohjanmaa-Cup, Evijärvi - TULOKSET

La 09.06.2018 Lohikisat, Sutikka, Laihia - TULOKSET

Su 10.06.2018 VAASA, Palosaari Präntöö-onki VUK Cup III, SM-karsinta III, Onkikuninkuus III - TULOKSET - ONKIKUNINKUUS TILANNE III

Ma 11.06.2018 AsUK Jäsentenvälinen onki, Kalajärvi - TULOKSET - TILANNE III

Ma 11.06.2018 Onkikilpailut, Kyrönjoki, Munakan silta - TULOKSET

Ti 12.06.2018 SuperCup V, Kyrönjoki, SeSOnki - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE V

Ke 13.06.2018 Nuorten onkitapahtuma, Vähäjärvi, Alavus, AsUK - TULOKSET

Ke 13.06.2018 Vaasan Onkimestaruus II, Palosaari - TULOKSET - LOPPUTILANNE

Ke 13.06.2018 Onkikilpailut, Koiraspotti, JPO - TULOKSET

VUK Cup 2018 - TILANNE II

To 14.06.2018 Iltaonkikilpailut, Honkiniemen ranta, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Pe 15.06.2018 KAUHAVA Kangas-Annalan Onki - TULOKSET

La 16.06. SM-kelluntarengas, Vekaranjärvi, Ahvenlampi.

Su 17.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Pm-kilpaonki - TULOKSET

Ti 19.06.2018 Eläkeläisten onki, Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Ti 19.06.2018 VUK onkimestaruus, Mansikkasaari - TULOKSET

Ti 19.06.2018 Super-Cup VI, Kyrönjoki - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ke 20.06.2018 Nuorten heittouistelutapahtuma, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

Ke 20.06.2018 Onkikilpailut, Menkijärvi - TULOKSET

Su 24.06.2018 SEINÄJOKI, Kalajärvi “Jussin onki” - TULOKSET

Ti 26.06.2018 Super-Cup VII, Kalajärvi, AsUK - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE VII

Ke 27.06.2018 Onkikilpailut, Voimalaitos kanava, JPO - TULOKSET

To 28.06. PIETARSAARI, Fantasian ranta

Pe 29.06.2018 Heitto- Ja Soutu-Uistelu OP - Cup III VIRRAT, Hirvijärvi - TULOKSET - TILANNE

To 28.06.2018 Kurre-Cup III, TULOKSET - TILANNE III

Pe 29.06. ISOKYRÖ, Tuurala, Kyrönjoki Tuuralan kyläkaffilan onki

La 30.06.2018 SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Pm-Heitto - TULOKSET

HEINÄKUU

Su 01.07.2018 Yleinen Lohionki, Potilan monttu - TULOKSET

Su 01.07.2018 KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi Sällin Ahven Cup I - TULOKSET

Ti 03.07.2018 Eläkeliiton Vähänkyrön yhdistyksen rantaongintakilpailu - TULOKSET

Ti 03.07.2018 SuperCup VIII, Kyrönjoki, (LUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE VIII

Ke-Pe 04.-06.07. KESÄLEIRI

Ke 04.07.2018 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

To 05.07.2018 Yleinen onkikilpailu, Palolampi, Alavus - TULOKSET

To 05.07.2018 Pm Casting, Kurikka - TULOKSET - PM TOIMINTAKILPAILU

Pe 06.07.2018 ALAHÄRMÄ, Haarus Haarus onki - TULOKSET

La 07.07.2018 EVIJÄRVI, Sillankorva Haukisoutu - TULOKSET

La 07.07.2018 ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki Karoliini Cup I - TULOKSET

07.-08.07. SM-kilpaonki Huittinen

Su 08.07.2018 ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki Karoliini Cup II Onkikuningas osakilpailu IV - TULOKSET - LOPPUTULOKSET - ONKIKUNINGAS TILANNE IV

Ma 09.07.2018 AsUK Jäsentenvälinen onkikilpailu, Paskolampi, Niinimaa - TULOKSET - TILANNE IV

Ti 10.07.2018 Super-Cup IX, Seinäjoki (SeSOnki) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE IX

Ke 11.07.2018 Fixus onki, Kyrönjoki - TULOKSET

To 12.07.2018 Vaasan Kesäonki Cup I, Palosaari - TULOKSET

Pe 13.07.2018 TEERIJÄRVI, Kortjärven silta Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi - TULOKSET

Pe 13.07.2018 ALAVUS, Ponnenjärvi OP-Cup, Pm-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 14.07. LAPPAJÄRVI Kivitippu Uistelu

La 14.07.2018 KURIKKA, Puntuunen Pari onki - TULOKSET

La 14.07. SM-heittouistelu Liperi

La 14.07.2018 Luomuonki, Kyrkösjarvi, LUK - TULOKSET

Su 15.07. SVK:n mestaruusvetouistelu, Liperi

Su 15.07.2018 BJÖRKÖBY, Svedjehamn Saaristo Onki – Skärgårds Metet - TULOKSET

Su 15.07.2018 SeSOnki-20 - TULOKSET

Ma 16.07.2018 AsUK Jäsentenvälinen onki, Jouttilampi - TULOKSET - TILANNE V

Ti 17.07. PIETARSAARI, Fantasian ranta Jaakonpäivän onki

Ti 17.07.2018 Luomuonki, Munakan sillan luona, Kyrönjoki - TULOKSET

To 19.07.2018 Yleinen onki, Kalajärvi, AsuK - TULOKSET

To 19.07.2018 Vaasan Kesäonki Cup II, Västervik - TULOKSET

Pe 20.07.2018 ILtaonki, Ikkeläjärvi - TULOKSET

La 21.07. SM-soutu-uistelu, Haapavesi, Ruokolahti

Su 22.07.2018 LIEDENPOHJA, Toisvesi Karilainen.fi – Toisveden suur-hauki uistelu, Pm-uistelu - TULOKSET

Su 22.07.2018 LAPUA, Hirvijärvi Pm-onki - TULOKSET

Su 22.07. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi Vene-jigipilkki

Ti 24.07.2018 Luomuonki, Munakan silta, Kyrönjoki - TULOKSET

Ke 25.07.2018 Sairaalaparkin onki - TULOKSET

Ke 25.07. MAALAHTI / MALAX Åminne Heittokilpailu / Kasttävling

To 26.07.2018 Eläkeläisten onkio, Kivi- ja Levalampi, Jurva - TULOKSET

La 28.07. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Veto / heitto venekisa

La 28.07.2018 ISKMO, Fjärdskäret Siltaonki, VUK Cup IV - TULOKSET - TILANNE IV

La 28.07.2018 Soutu-uistelukilpailu, Ouluvesi, rantapuisto, Ähtäri - TULOKSET

Su 29.07.2018 KASKINEN, Eskilsö Kanavaonki - TULOKSET

Su 29.07.2018 KAUHAVA, Purmojärvi Purmo-onki - TULOKSET

Ti 31.07.2018 Luomuonki, Hirvijärven tekoallas - TULOKSET

ELOKUU

Ke 01.08.2018 VAASA, kalaranta Vaasan laituripilkki - TULOKSET

To 02.08.2018 Iltaonki, seuraottelu AsUK-LeUK-ÄUK - TULOKSET

Pe 03.08.2018 OP Heitto-/soutu-uistelu V, Seinäjärvi, Virrat - TULOKSET - LOPPUTILANNE

Pe 03.08.2018

04.-05.08. Naisten SM-perho, Kuusamo

04.-05.08. Senioreiden SM-perho, Kuusamo

Su 05.08.2018 SM-onki, Saimaan kanava - TULOKSET

Ma 06.08.2018 Jäsentenvälinen onki, Akkojärvi - TULOKSET - TILANNE VI

Ti 07.08.2018 SuperCup X, Kalajärvi, AsUK - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE - 9 PARASTA

Ti 07.08.2018 Pilk Kings laituripilkki - TULOKSET

Ke 08.08.2018 Sairaalaparkin onki - TULOKSET

Ke 08.08.2018 Kurre Cup 4 - TULOKSET - TILANNE

Pe 10.08. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi PM-perhokalastus

11.-12.08. Perhokalastuksen SMjoukkuekisa, Kuhmo.

11.-12.08. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2 Lempäälän kanava.

La 11.08. SEINÄJOKI (Peräseinäjoki) Kalajärvi SESOnki -20

La 11.08.2018 EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti - TULOKSET

La 11.08.2018 Pilk Kings heittomestaruus - TULOKSET

Su 12.08.2018 LAPUA, Hirvijärvi LVI-Viita onki Onkikuninkuuskisa V - TULOKSET - ONKIKUNINKUUS LOPPUTILANNE

Ti 14.08.2018 SuperCup XI, Kyrönjoki - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE - 9 PARASTA

Ti 14.08.2018 Pilk Kings Onkimestaruus 2018, Västervik - TULOKSET

Ke 15.08.2018 Onkikilpailut, Menkijärvi - TULOKSET

Ke 15.08.2018 Vaasan Kesäonki Cup III - TULOKSET - TILANNE

Pe 17.08.2018 Jäsentenvälinen onki, Okslampi - TULOKSET - TILANNE VII

17.-19.08. Perhokalastuksen SM-finaali Taivalkoski

La 18.08.2018 SM-veneonki, Piipsjärvi Oulainen - TULOKSET

La 18.08.2018 VAASA, Merikaarto Merikaarto-onki, VUK Cup V - TULOKSET - CUP LOPPUTULOKSET

La 18.08.2018 ÄHTÄRI, Ouluvesi - TULOKSET

La 18.08.2018 Vetouistelukisa, Kyrönjoki - TULOKSET

Su 19.08.2018 TEERIJÄRVI, Heimsjön Pm-Veneonki - TULOKSET

Ma 20.08.2018 Onkikilpailut, sairaalaparkki - TULOKSET

Ti 21.08.2018 Super Cup XII - Kyrönjoki - TULOKSET - 9 PARASTA

Ke 22.08.2018 Onkikilpailut, sairaalaparkki - TULOKSET

La 25.08.2018 AsUK Jäsentenvälinen onki, Palolampi - TULOKSET - LOPPUPISTEET

La 25.08. LAPPAJÄRVI “Kuha-Lordi”

La 25.08. NUORTEN SM-PERHOKALASTUSKILPAILU Hammonjoki, Hollola

Su 26.08.2018 Yleinen lohionki, Potilanlampi - TULOKSET

Su 26.08.2018 KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi Sällin Ahven Cup II - TULOKSET

Su 26.08.2018 Onkikilpailut, urheilukentän ranta, Alaveteli - TULOKSET

Ke 29.08.2018 Onkitapahtuma Menkijarvi - TULOKSET

Ke 29.08.2018 Eläkeläisten onki, Hirvijärvi - TULOKSET

To 30.08.2018 Kurre Cup 5 - TULOKSET - LOPPUPISTEET

Pe 31.08.2018 LUK-LSK seuraonki - TULOKSET

SYYSKUU

La 01.09.2018 Perhonjoki, Paasiala, Alaveteli - TULOKSET

Su 02.09.2018 Onkikilpailut, Kyrkösjärvi - TULOKSET

Su 02.09.2018 Terassiuistelu, Virrat - TULOKSET

Su 02.09.2018 7-ahvenen onkikilpailu, Mustikkavuori, Ähtäri - TULOKSET

01.-02.09. Nuorten SM-toimintakilpailu Lounais-Suomi (tarkempi paikka vielä auki.

?? Epävir. MM-tuulastus, Hartola Alustava paikka, ajankohta vielä auki.

?? SM-tuulastus, Hartola Alustava paikka, ajankohta vielä auki.

Su 02.09. KURIKKA, Pitkämö Veneonki, samalla Kurikanmestaruus veneonki

To 06.09.2018 Joutilaiden laituripilkkikisa, Hietasaari, Vaasa - TULOKSET

La 08.09. KURIKKA, Meijerin lampi Laiturionki

La 08.09.2018 Lohikisat, Sutikka, Jokiperä, Laihia - TULOKSET

La 08.09.2018 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

Su 09.09.2018 KRISTIINANKAUPUNKI Laituripilkki / Joukkuecup II - TULOKSET - JOUKKUECUP II

To 13.09.2018 Lapuan mestaruus onki, urheilutalon ranta, Lapua - TULOKSET

To 13.09.2018 Eläkeläisten onki, Kyrkösjärvi - TULOKSET

Pe 14.09.2018 Perhokalastuksen pm, Säläisjärvi, Kurikka, Jurva - TULOKSET

La 15.09.2018 KASKINEN, Sisäsatama Laituripilkin joukkuecup III - TULOKSET - JOUKKUECUP III

La 15.09.2018 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

Su 16.09.2018 Heitto/soutu -uistelu, Kaarankajärvi, LeUK Cup XII - TULOKSET

Su 16.09.2018 Onkikilpailut, Kivi- ja Levalampi, Kurikka (Jurva) - TULOKSET

Laituripilkin Joukkuetulokset 2018 - TILANNE III

La 22.09. VAASA, Kurren pytty Heittokilpailu

La 22.09.2018 Laituripilkki Suninsalmi Cup IV, Suninsalmi, Alajärvi, Lehtimäki - TULOKSET

Su 23.09.2018 SM-laituripilkki Lohja, Etelä-Suomi - TULOKSET

Su 23.09.2018 Onkikilpailut, sairaalaparkki - TULOKSET

Ke 26.09.2018 Eläkeläisten onki, Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 29.09.2018 SEINÄJOKI (Peräseinäjoki) Kalajärvi Laituripilkin joukkue-cup IV - TULOKSET - JOUKKUEKISA - JOUKKUETILANNE IV

29-30.09. Onkimaajoukkueiden loppukansinta 2/2, Kolun kanava

Su 30.09.2018 Kurren pytty 2018 - TULOKSET

LOKAKUU

To 04.10.2018 Laituripilkki, Kaskinen - TULOKSET

Ke 03.10. SEINÄJOKI Pm-tietokilpailu

La 06.10. EVIJÄRVI, Sillankorva Suurhauki Uistelu

La 06.10.2018 Kallen Värikeskus, Wall Lake Tour 3, Seinäjärvi, Virrat - TULOKSET

La 06.10.2018 ALAJÄRVI (Lehtimäki) Suninsalmi Laituripilkki joukkue-cup V - TULOKSET - JOUKKUE - JOUKKUE LOPPUPISTEET

Su 07.10.2018 SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Rääpiäiset - TULOKSET

Su 07.10.2018 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

Su 07.10.2018 Visu-uistelu - TULOKSET

Ke 10.10.2018 Eläkeäisten ja ehtiväisten laituripilkki, Hietasaari, Vaasa - TULOKSET

Su 14.10.2018 Laituripilkki, Kaskinen - TULOKSET

To 18.10.2018 Eläkeläisten ja muiden ehtiväisten laituripilkki, Mansikkasaari, Vaasa - TULOKSET

Pe 19.10.2018 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

To 25.10.2018 Eläkeläisten ja muiden ehtiväisten laituripilkki, Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

MARRASKUU

To 1.11.2018 Laituripilkki, Virrat, Laivaranta - TULOKSET

Su 4.11.2018 3-kalan uistelukilpailu, Visuvesi - TULOKSET

Ke 7.11.2018 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

Ke 14.11.2018 Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

 

 

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

x

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät niiden omilta sivuilta www.pohjanmaacup.fi

Veneonki Cup:

x

SM-onkikarsinnat:

S

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

S

Super-Cup 2018:

A

TALVIKILPAILUT

TAMMIKUU

Ma 01.01.2018 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta - TULOKSET

La 06.01.2018 KRISTIINANKAUPUNKI, Suurjärvi Lohipilkki - TULOKSET

La 06.01.2018 ALAJÄRVI (Lehtimäki), Iso-Räyrinki - SIIRRETTY

La 06.01.2018 Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

La 06.01.2018 Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 07.01.2018 Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Su 07.01.2018 ALAVUS, Edesjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET - PARIPILKKI

La 13.01.2018 LUOTO, Luodonjärvi Suurahvenkilpailu + kuha

Su 14.01.2018 Jäsentenvälinen pilkki AsUK, Akkojärvi - TULOKSET

Su 14.01.2018 Iso-Särkijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 14.01.2018 VAASA, Yliopiston ranta Kurrepilkki - Kurrepilken C&R

Su 14.01.2018 LESTIJÄRVI, Lestijärvi - TULOKSET

Ke 17.01.2018 Keskiviikkokisat, Heimsjö - TULOKSET

La 20.01.2018 Loppaislohi, Yläinen Toriseva, Virrat - TULOKSET

La 20.01.2018 Viisi isoa -pilkkikilpailu, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

Su 21.01.2018 KURIKKA (Jurva) Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki, Kunkkukisa II - TULOKSET - PK-TILANNE II

To 25.01.2018 Eläkeläisten pilkki, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

La 27.01.2018 RAIPPALUOTO, Vistan Suurahvenpilkki - Storabborrepilken - TULOKSET

Su 28.01.2018 Jäsentenvälinen pilkki, Varolanlampi - TULOKSET - TILANNE II

Su 28.01.2018 Pilkkikilpailut, Kalajärvi, Peräseinäjoki - TULOKSET

 

HELMIKUU

To 01.02.2018 Eläkeläisten pilkki, Koskutjärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 03.02.2018 LAIHIA, Jokiperä, Sutikan monttu Sutikan lohipilkki - KAIKKI - MIEHET - NAISET&NUORET

La 02.02.2018 Pilkkikilpailut, Ikkelänjärvi, Kauhajoki - TULOKSET

Su 04.02.2018 LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Kraateri Nykytys

To 08.02.2018 Eläkeläisten pilkki, Kivi- ja Levalampi, Jurva - TULOKSET

Pe 09.02.2018 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Madepilkki Moksu-Made - TULOKSET

La 10.2.2018 Jäsentenvälinen pilkki, Vetämäjärvi - TULOKSET - TILANNE III

La 10.02.2018 MAALAHTI, Åminne Malaxpilken / Maalahdenpilkki - TULOKSET

Su 11.02.2018 MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET - PK TILANNE III

La 17.02.2018 KURIKKA, Myllykylä, Myllypilkki - TULOKSET

La 17.02.2018 Pilkkimaajoukkueiden loppukarsinta, paikka salainen.

Su 17.02.2018 VUK Pilkkimestaruus - TULOKSET

La 17.02.2018 Pilkkikilpailut, Alajärvi, JPO - TULOKSET

Su 18.02.2018 Jäsentenvälinen pilkki, Kuivasjärvi - TULOKSET - TILANNE IV

Su 18.02.2018 KRISTIINANKAUPUNKI, Bluuminjärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET - PK TILANNE IV

La 24.02.2018 ALAVUS, Kuorasjärvi - TULOKSET

La 24.02.2018 SM-kiiskipilkki, Riihilampi, Liperi

La 24.02.2018 KURIKKA, Jyllinkoski Ruutupilkki (mormuskointi) - TULOKSET

Su 25.02.2018 KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki - TULOKSET

MAALISKUU

La 03.03.2018 MAALAHTI, Öjnan merialue Petalax-Pilken 2018 - TULOKSET

La 03.03.2018 SM-särkipilkki, Suuri-Onkamo, P-Karjala

Su 04.03.2018 SM-mormuskointi Valvatusjärvi, Joroinen

Su 04.03.2018 KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki - TULOKSET

Su 04.03.2018 Pilkkikilpailut, Tarvola, Lappajärvi - TULOKSET

To 08.03.2018 Eläkeläisten pilkki, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

La 10.03.2018 SM-PILKIN ESIKISA, Kuusamojärvi, Kuusamo

La 10.03.2018 TOHOLAMPI, Kirkkojärvi - TULOKSET

La 10.03.2018 BJÖRKÖ Björkön Pilkki - Björkö Pilken - TULOKSET

Su 11.03.2018 LAPPAJÄRVI, Nissi Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET - LOPPUPISTEET

To 15.03.2018 Eläkeläisten pilkki, Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 17.03.2018 ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijonapilkki - TULOKSET

La 17.03.2018 EVIJÄRVI, Sillankorva - TULOKSET

La 17.03.2018 SM-LOHIPILKKI, Iso-Ruuhijärvi Kainuu - TULOKSET

Su 18.03.2018 ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Haaruspilkki - TULOKSET

Su 18.03.2018 BJÖRKÖ, Revifjärden Merenkurkun Mestaruus - TULOKSET

Su 18.03.2018 Jokipilkki, Kauhajoki - TULOKSET

To 22.03. Eläkeläisten pilkki, Kaupunginselkä, Vaasa - TULOKSET

To 22.03.2018 LUOTO, Luodonjärvi

La 24.03.2018 TEERIJÄRVI, Heimsjön Yleinen pilkkikilpailu - TULOKSET

La 24.03.2018 Pilkkikilpailut, Ikkeläjärvi, Kauhajoki - TULOKSET

24.-25.03.2018 MM-MORRIN loppukarsinnat vuodelle 2019, Kouvola

La 24.03.2018 Lohipilkki, Säläisjärvi, Jurva - TULOKSET

Su 25.03.2018 Pm-PILKKI, Kuortaneenjärvi - TULOKSET

Ke 28.03.2018 LUOTO, Luodonjärvi

Ke 28.03.2018 Seuraottelu LUK-AsUK, Kuorasjärvi - TULOKSET

Pe 30.03.2018 LAPPAJÄRVI, Karvala Mattopilkki

Pe 30.03.2018 Pitkäperjantain pilkkikilpailut, Pusaanjärvi, Alastaipale - TULOKSET

La 31.03.2018 NURMO, Varpulan allas Varpula Pilkki - TULOKSET

HUHTIKUU

?? SM-perhonsidontakilpailu Ajankohta ja paikka vielä auki

Su 01.04.2018 Pilkkikilpailut, Rastiaisjärvi, Karvia - TULOKSET

Su 01.04.2018 ÄHTÄRI, Ouluvesi, Mustikkavuori Viiden ahvenen kisa - TULOKSET

Su 01.04.2018 Yleinen pilkkikilpailu, Pajusen Eräilijät, Herajärvi - TULOKSET

Ma 02.04.2018 VETELI, Patananjärvi

Ma 02.04.2018 KARVIA, Karvianjärvi - TULOKSET

Ma 02.04.2018 Pilkkikilpailut, Härkmeren järvi - TULOKSET

To 05.04.2018 Eläkeläisten pilkki, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

La 07.04.2018 SM-PILKKI, Kuusamojärvi Kuusamo - TULOKSET

La 07.04.2018 Pilkkikilpailut, Jurvan Kivi- ja Levalampi - TULOKSET

Ke 11.04.2018 Jäsentenvälinen pilkki, Hunnakkojärvi - TULOKSET - TILANNE V

To 12.04.2018 Eläkeläisten pilkki, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

Pe 13.04.2018 Jäsentenvälinen pilkki, Varolanlampi - TULOKSET - TILANNE VI

La 14.04.2018 Avoimet Lapuan mestaruuspilkit, Kauhajärvi, Lapua - TULOKSET

Su 15.04.2018 Pilkkikisat, Alajärven Hoiskon koulu - TULOKSET

Su 15.04.2018 Pilkkikilpailut, Kolhonjärvi - TULOKSET

Ma 16.04.2018 Seuraottelu AsuK - LeUK - ÄUK, Ponnenjärvi - TULOKSET

Ma 16.04.2018 Jäsentenvälinen pilkki, Ponnenjärvi - TULOKSET - LOPPUPISTEET

Su 22.04.2018 Lappajärven EL:n pilkkikilpailut, Tarvola - TULOKSET

La 21.04.2018 SM-RAUTUPILKKI, Inari, Tuulispäänjärvi

Ti 24.04.2018 Pilkkikilpailut, Multavaarun lampi, Lehtimäki - TULOKSET

- - -

MARRASKUU

10.11. SM-tietokilpailu, paikka vielä auki

JOULUKUU

La 08.12. EVIJÄRVI, Haapajärvi Haukipilkki

La 15.12. EVIJÄRVI, Sillankorva, pilkki

La 15.12. JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli Lohipilkki

Su 16.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki

Ke 26.12. LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi Tapaninpäiväpilkki

Lohipilkkikilpailuja:

La 30.12.2017 Säläisjärvi, (Jurva) Kurikka - TULOKSET

La 6.1.2018 Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

La 6.1.2018 Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 7.1.2018 Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

La 13.1.2018 Murhijärvi, Töysä

Su 14.1.2018 Iso-Särkijärvi, Jalasjärvi

La 20.1.2018 Loppaislohi, Yläinen Toriseva, Virrat

La 3.2.2018 Sutiklan lohipilkki, Sutikan Monttu, Jokiperä, Laihia

Su 4.3.2018 KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki

La 17.3.2018 Leijonapilkki, Kalliojärvi, Isokyrö

Pilkkikuningas-osakilpailut:

Su 07.01. ALAVUS, Edesjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET - PARIPILKKI

Su 21.01. KURIKKA (Jurva) Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki, Kunkkukisa II

Su 11.02. MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki Pilkkikuningasosakilpailu III

Su 18.02. KRISTIINANKAUPUNKI, Bluuminjärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV

Su 11.03. LAPPAJÄRVI, Nissi Pilkkikuningasosakilpailu V

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

Pe 09.02. LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Madepilkki Moksu-Made

Su 04.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki

Su 25.03. Pm-PILKKI

 

 

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2018:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi


TAKAISIN ALKUUN