Vuoden 2018 kilpailuja ja tuloksia

TALVIKILPAILUT

TAMMIKUU

Ma 01.01.2018 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta - TULOKSET

La 06.01.2018 KRISTIINANKAUPUNKI, Suurjärvi Lohipilkki - TULOKSET

La 06.01.2018 ALAJÄRVI (Lehtimäki), Iso-Räyrinki - SIIRRETTY

La 06.01.2018 Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

La 06.01.2018 Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 07.01.2018 Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Su 07.01.2018 ALAVUS, Edesjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET - PARIPILKKI

La 13.01.2018 LUOTO, Luodonjärvi Suurahvenkilpailu + kuha

Su 14.01.2018 Jäsentenvälinen pilkki AsUK, Akkojärvi - TULOKSET

Su 14.01.2018 Iso-Särkijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 14.01.2018 VAASA, Yliopiston ranta Kurrepilkki - Kurrepilken C&R

Su 14.01.2018 LESTIJÄRVI, Lestijärvi - TULOKSET

Ke 17.1.2018 Keskiviikkokisat, Heimsjö - TULOKSET

La 20.1.2018 Loppaislohi, Yläinen Toriseva, Virrat - TULOKSET

La 20.1.2018 Viisi isoa -pilkkikilpailu, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

Su 21.01.2018 KURIKKA (Jurva) Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki, Kunkkukisa II

La 27.01.2018 RAIPPALUOTO, Vistan Suurahvenpilkki - Storabborrepilken

Su 28.01.2018 SEINÄJOKI, (Peräseinäjoki), Kalajärvi

HELMIKUU

La 03.02.2018 LAIHIA, Jokiperä, Sutikan monttu Sutikan lohipilkki

La 03.02.2018 KAUHAJOKI, Ikkeläjärvi

Su 04.02.2018 LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Kraateri Nykytys

Pe 09.02.2018 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Madepilkki Moksu-Made

La 10.02.2018 MAALAHTI, Åminne Malaxpilken / Maalahdenpilkki

Su 11.02.2018 MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki Pilkkikuningasosakilpailu III

La 17.02.2018 KURIKKA, Myllykylä, Myllypilkki

La 17.02.2018 Pilkkimaajoukkueiden loppukarsinta, paikka salainen.

Su 18.02.2018 KRISTIINANKAUPUNKI, Bluuminjärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV

La 24.02.2018 ALAVUS, Kuorasjärvi

La 24.02.2018 SM-kiiskipilkki, Riihilampi, Liperi

La 24.02.2018 KURIKKA, Jyllinkoski Ruutupilkki (mormuskointi)

Su 25.02.2018 KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki

MAALISKUU

La 03.03. MAALAHTI, Öjnan merialue Petalax-Pilken 2018

La 03.03. SM-särkipilkki, Suuri-Onkamo, P-Karjala

Su 04.03. SM-mormuskointi Valvatusjärvi, Joroinen

Su 04.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki

La 10.03. SM-PILKIN ESIKISA, Kuusamojärvi, Kuusamo

La 10.03. TOHOLAMPI, Kirkkojärvi

La 10.03. BJÖRKÖ Björkön Pilkki - Björkö Pilken

Su 11.03. LAPPAJÄRVI, Nissi Pilkkikuningasosakilpailu V

La 17.03. ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijonapilkki

La 17.03. EVIJÄRVI, Sillankorva

La 17.03. SM-LOHIPILKKI, Iso-Ruuhijärvi Kainuu

Su 18.03. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Haaruspilkki

Su 18.03. BJÖRKÖ, Revifjärden Merenkurkun Mestaruus

To 22.03. LUOTO, Luodonjärvi

La 24.03. TEERIJÄRVI, Heimsjön Yleinen pilkkikilpailu

24.-25.03. MM-MORRIN loppukarsinnat vuodelle 2019, Kouvola

Su 25.03. Pm-PILKKI

Ke 28.03. LUOTO, Luodonjärvi

Pe 30.03. LAPPAJÄRVI, Karvala Mattopilkki

La 31.03. NURMO, Varpulan allas Varpula Pilkki

HUHTIKUU

?? SM-perhonsidontakilpailu Ajankohta ja paikka vielä auki

Su 01.04. ÄHTÄRI, Ouluvesi, Mustikkavuori Viiden ahvenen kisa

Ma 02.04. VETELI, Patananjärvi

Ma 02.04. KARVIA, Karvianjärvi

La 07.04. SM-PILKKI, Kuusamojärvi Kuusamo

La 21.04. SM-RAUTUPILKKI, Inari, Tuulispäänjärvi

- - -

MARRASKUU

10.11. SM-tietokilpailu, paikka vielä auki

JOULUKUU

La 08.12. EVIJÄRVI, Haapajärvi Haukipilkki

La 15.12. EVIJÄRVI, Sillankorva, pilkki

La 15.12. JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli Lohipilkki

Su 16.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki

Ke 26.12. LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi Tapaninpäiväpilkki

Lohipilkkikilpailuja:

La 30.12.2017 Säläisjärvi, (Jurva) Kurikka - TULOKSET

La 6.1.2018 Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

La 6.1.2018 Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 7.1.2018 Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

La 13.1.2018 Murhijärvi, Töysä

Su 14.1.2018 Iso-Särkijärvi, Jalasjärvi

La 20.1.2018 Loppaislohi, Yläinen Toriseva, Virrat

La 3.2.2018 Sutiklan lohipilkki, Sutikan Monttu, Jokiperä, Laihia

Su 4.3.2018 KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki

La 17.3.2018 Leijonapilkki, Kalliojärvi, Isokyrö

Pilkkikuningas-osakilpailut:

Su 07.01. ALAVUS, Edesjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET - PARIPILKKI

Su 21.01. KURIKKA (Jurva) Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki, Kunkkukisa II

Su 11.02. MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki Pilkkikuningasosakilpailu III

Su 18.02. KRISTIINANKAUPUNKI, Bluuminjärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV

Su 11.03. LAPPAJÄRVI, Nissi Pilkkikuningasosakilpailu V

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

Pe 09.02. LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Madepilkki Moksu-Made

Su 04.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki

Su 25.03. Pm-PILKKI

KESÄKILPAILUT


TOUKOKUU

Su 06.05. KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta I Onkikuninkuuskilpailu I

Ti 08.05. VAASA, Kalaranta Vaasan Ahvenkisa C&R Heittokalastuskilpailu

To 17.05. ALAJÄRVI, (Lehtimäki), Sahanranta Kesäongen avaus

La 19.05. VAASA, Kalaranta Laituripilkki VUK Cup I, Joukkuecup I

Su 20.05. KOIVULAHTI, Kyrönjoki, Skatila Merenkurkun Onki - Kvarken Metet SM-onkikarsinta II Onkikuninkuuskilpailu II

Ti 22.05. PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

La 26.05. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 26.05. VAASA, Kalaranta Pm-laituripilkki, VUK Cup II

Su 27.05. KURIKKA, urheilukentän ranta Yleinen kilpaonkikisa

KESÄKUU

Pe 08.06. KAUHAVA, Purmojärvi Purmo iltaonki

La 09.06. JALASJÄRVI, Hirvijärvi

Su 10.06. VAASA, Palosaari Präntöö-onki VUK Cup III, SM-karsinta III, Onkikuninkuus III

Pe 15.06. KAUHAVA Kangas-Annalan Onki

La 16.06. SM-kelluntarengas, Vekaranjärvi, Ahvenlampi.

Su 17.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Pm-kilpaonki

Su 24.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi “Jussin onki”

To 28.06. PIETARSAARI, Fantasian ranta

Pe 29.06. ISOKYRÖ, Tuurala, Kyrönjoki Tuuralan kyläkaffilan onki

La 30.06. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Pm-Heitto

HEINÄKUU

Su 01.07. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi Sällin Ahven Cup I

Ke-Pe 04.-06.07. KESÄLEIRI

To 05.07. Pm Casting

Pe 06.07. ALAHÄRMÄ, Haarus Haarus onki

La 07.07. EVIJÄRVI, Sillankorva Haukisoutu

La 07.07. ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki Karoliini Cup I

07.-08.07. SM-kilpaonki Huittinen

Su 08.07. ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki Karoliini Cup II Onkikuningas osakilpailu IV

Pe 13.07. TEERIJÄRVI, Kortjärven silta Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi

Pe 13.07. ALAVUS, Ponnenjärvi OP-Cup, Pm-heitto/soutu-uistelu

La 14.07. LAPPAJÄRVI Kivitippu Uistelu

La 14.07. KURIKKA, Puntuunen Pari onki

La 14.07. SM-heittouistelu Liperi

Su 15.07. SVK:n mestaruusvetouistelu, Liperi

Su 15.07. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Saaristo Onki – Skärgårds Metet

Ti 17.07. PIETARSAARI, Fantasian ranta Jaakonpäivän onki

La 21.07 LIEDENPOHJA, Toisvesi Karilainen.fi – Toisveden suur-hauki uistelu, Pm-uistelu

La 21.07. SM-soutu-uistelu, Haapavesi, Ruokolahti

Su 22.07. LAPUA, Hirvijärvi Pm-onki

Su 22.07. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi Vene-jigipilkki

Ke 25.07. MAALAHTI / MALAX Åminne Heittokilpailu / Kasttävling

La 28.07. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Veto / heitto venekisa

La 28.07. ISKMO, Fjärdskäret Siltaonki, VUK Cup IV

Su 29.07. KASKINEN, Eskilsö Kanavaonki

Su 29.07. KAUHAVA, Purmojärvi Purmo-onki

ELOKUU

Ke 01.08. VAASA, kalaranta Vaasan laituripilkki

04.-05.08. Naisten SM-perho, Kuusamo

04.-05.08. Senioreiden SM-perho, Kuusamo

Su 05.08. SM-onki, Saimaan kanava

Pe 10.08. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi PM-perhokalastus

11.-12.08. Perhokalastuksen SMjoukkuekisa, Kuhmo.

11.-12.08. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2 Lempäälän kanava.

La 11.08. SEINÄJOKI (Peräseinäjoki) Kalajärvi SESOnki -20

La 11.08. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

Su 12.08. LAPUA, Hirvijärvi LVI-Viita onki Onkikuninkuuskisa V

17.-19.08. Perhokalastuksen SM-finaali Taivalkoski

La 18.08. SM-veneonki, Piipsjärvi Oulainen

La 18.08. VAASA, Merikaarto Merikaarto-onki, VUK Cup V

La 18.08. ÄHTÄRI, Ouluvesi

Su 19.08. TEERIJÄRVI, Heimsjön Pm-Veneonki

La 25.08. LAPPAJÄRVI “Kuha-Lordi”

La 25.08. NUORTEN SM-PERHOKALASTUSKILPAILU Hammonjoki, Hollola

Su 26.08. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi Sällin Ahven Cup II

SYYSKUU

01.-02.09. Nuorten SM-toimintakilpailu Lounais-Suomi (tarkempi paikka vielä auki.

?? Epävir. MM-tuulastus, Hartola Alustava paikka, ajankohta vielä auki.

?? SM-tuulastus, Hartola Alustava paikka, ajankohta vielä auki.

Su 02.09. KURIKKA, Pitkämö Veneonki, samalla Kurikanmestaruus veneonki

La 08.09. KURIKKA, Meijerin lampi Laiturionki

Su 09.09. KRISTIINANKAUPUNKI Laituripilkki / Joukkuecup II

La 15.09. KASKINEN, Sisäsatama Laituripilkin joukkuecup III

La 22.09. VAASA, Kurren pytty Heittokilpailu

Su 23.09. SM-laituripilkki Lohja, Etelä-Suomi.

La 29.09. SEINÄJOKI (Peräseinäjoki) Kalajärvi Laituripilkin joukkue-cup IV

29-30.09. Onkimaajoukkueiden loppukansinta 2/2, Kolun kanava

LOKAKUU

Ke 03.10. SEINÄJOKI Pm-tietokilpailu

La 06.10. EVIJÄRVI, Sillankorva Suurhauki Uistelu

La 06.10. ALAJÄRVI (Lehtimäki) Suninsalmi Laituripilkki joukkue-cup V

Su 07.10. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Rääpiäiset

 

 

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

x

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät niiden omilta sivuilta www.pohjanmaacup.fi

Veneonki Cup:

x

SM-onkikarsinnat:

S

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

S

Super-Cup 2018:

A

 

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2018:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi


TAKAISIN ALKUUN