OP -cup 2017 | Lihavoituna ne pisteet, joissa mukana suurin kala (+ 3 pistettä) | |||||||||
PISTETILANNE | Kokonaispisteisiin lasketaan neljä parasta osakilpailua. | |||||||||
Jokaisesta osallistumiskerrasta venekunta saa lisäksi 3 pistettä. | ||||||||||
6.5. | 26.5. | 16.6. | 21.7. | 27.8. | ||||||
Edes- | Kyrkös- | Ähtärin- | Seinä- | Jääskän- | Osall. | |||||
Sija | Venekunta | järvi | järvi | järvi | järvi | järvi | pisteet | Yht. | ||
1. | Erkki Haapala Hannu Ristimäki |
JUK | 33 | 30 | 21 | 27 | 12 | 123 | ||
2. | Heikki Korpela Matti Mikkola Riku Koski |
JUK | 23 | 30 | 29 | 28 | 12 | 122 | ||
3. | Juha-Matti
Pihlajamäki Juho Koivuluoma |
AsUK | 29 | 24 | 28 | 26 | 12 | 119 | ||
4. | Kari Pihlajamäki Pasi Huhtala |
LUK AsUK |
27 | 29 | 20 | 30 | 12 | 118 | ||
5. | Mika Keskinen Mika Pihlajamäki Matti Jaskari |
AsUK | 28 | 23 | 25 | 27 | 12 | 115 | ||
6. | Tero Kankaanpää Mika Mäenpää Heidi Pernu |
LUK | 22 | 25 | 17 | 29 | 12 | 105 | ||
Niko Niemelä Kim Lepistö |
Pjoki | 26 | 20 | 22 | 25 | 12 | 105 | |||
8. | Teuvo Rintamäenpää Tero Lahti Jari Paganus Juha Koski |
LUK LSK |
13 | 28 | 30 | 21 | 12 | 104 | ||
9. | Jari Saarinen Risto Saarinen Seppo Nieminen |
AsUK LUK |
24 | 17 | 16 | 18 | 12 | 87 | ||
Pertti Julku Reijo Pieniluoma Markku |
AsUK | 21 | 21 | 18 | 15 | 12 | 87 | |||
11. | Janne Isoaho Kimmo Heiskanen |
AsUK | 20 | 18 | 23 | 13 | 12 | 86 | ||
12. | Ari-Matti Leinonen Jorma Mäkiranta |
AsUK | 14 | 16 | 26 | 17 | 12 | 85 | ||
13. | Sami Männikkö Markus Tuunainen |
JUK | 25 | 26 | – | 23 | 9 | 83 | ||
14. | Jari Viitaharju Pekka Haapanen Markku Kitula |
KUK | 12 | 19 | 15 | 14 | 12 | 72 | ||
15. | Jari Pihlaja Hannu Kalliomaa Jaakko Kalliomaa |
KUK | 19 | 22 | – | 20 | 9 | 70 | ||
Kari Hietala Sakari Soini |
Pjoki | 18 | 14 | 14 | 12 | 12 | 70 | |||
17. | Markku Heikkilä Lauri Heikkilä Katri Heikkilä |
LUK | 16 | – | 19 | 22 | 9 | 66 | ||
18. | Timo Kuismanen Ari-Pekka Kujala Tero Äkkinen |
JUK | 15 | 15 | – | 19 | 9 | 58 | ||
19. | Jari Tuomaala Juha-Matti Autio |
|
17 | – | – | 16 | 6 | 39 | ||
20. | Sami Mäkelä Tero Mäkelä |
LeUK | – | – | 30 | – | 3 | 33 | ||
21. | Jarmo Mäkipelto Aki Tikkamäki |
LeUK | – | – | 24 | – | 3 | 27 | ||
22. | Jyri Ala-Piirto Mikko Teppo |
Seinäjoki | – | 13 | – | – | 3 | 16 | ||
23. | Markku Akonniemi | AsUK | – | – | 0 | – | 3 | 3 | ||
Erkki Yliaho Heikki Keisanen |
LeUK | – | – | 0 | – | 3 | 3 | |||
OP -cup 2017 | Lihavoituna ne pisteet, joissa mukana suurin kala (+ 3 pistettä) | |||||||||
PISTETILANNE | Kokonaispisteisiin lasketaan neljä parasta osakilpailua. | |||||||||
Jokaisesta osallistumiskerrasta venekunta saa lisäksi 3 pistettä. | ||||||||||
6.5. | 26.5. | 16.6. | 21.7. | 27.8. | ||||||
Edes- | Kyrkös- | Ähtärin- | Seinä- | Jääskän- | Osall. | |||||
Sija | Venekunta | järvi | järvi | järvi | järvi | järvi | pisteet | Yht. | ||
1. | Erkki Haapala Hannu Ristimäki |
JUK | 33 | 30 | 21 | 27 | 12 | 123 | ||
2. | Heikki Korpela Matti Mikkola Riku Koski |
JUK | 23 | 30 | 29 | 28 | 12 | 122 | ||
3. | Juha-Matti
Pihlajamäki Juho Koivuluoma |
AsUK | 29 | 24 | 28 | 26 | 12 | 119 | ||
4. | Kari Pihlajamäki Pasi Huhtala |
LUK AsUK |
27 | 29 | 20 | 30 | 12 | 118 | ||
5. | Mika Keskinen Mika Pihlajamäki Matti Jaskari |
AsUK | 28 | 23 | 25 | 27 | 12 | 115 | ||
6. | Tero Kankaanpää Mika Mäenpää Heidi Pernu |
LUK | 22 | 25 | 17 | 29 | 12 | 105 | ||
Niko Niemelä Kim Lepistö |
Pjoki | 26 | 20 | 22 | 25 | 12 | 105 | |||
8. | Teuvo Rintamäenpää Tero Lahti Jari Paganus Juha Koski |
LUK LSK |
13 | 28 | 30 | 21 | 12 | 104 | ||
9. | Jari Saarinen Risto Saarinen Seppo Nieminen |
AsUK LUK |
24 | 17 | 16 | 18 | 12 | 87 | ||
Pertti Julku Reijo Pieniluoma Markku |
AsUK | 21 | 21 | 18 | 15 | 12 | 87 | |||
11. | Janne Isoaho Kimmo Heiskanen |
AsUK | 20 | 18 | 23 | 13 | 12 | 86 | ||
12. | Ari-Matti Leinonen Jorma Mäkiranta |
AsUK | 14 | 16 | 26 | 17 | 12 | 85 | ||
13. | Sami Männikkö Markus Tuunainen |
JUK | 25 | 26 | – | 23 | 9 | 83 | ||
14. | Jari Pihlaja Hannu Kalliomaa Jaakko Kalliomaa |
KUK | 19 | 22 | – | 20 | 12 | 73 | ||
15. | Jari Viitaharju Pekka Haapanen Markku Kitula |
KUK | 12 | 19 | 15 | 14 | 12 | 72 | ||
16. | Kari Hietala Sakari Soini |
Pjoki | 18 | 14 | 14 | 12 | 12 | 70 | ||
17. | Markku Heikkilä Lauri Heikkilä Katri Heikkilä |
LUK | 16 | – | 19 | 22 | 9 | 66 | ||
18. | Timo Kuismanen Ari-Pekka Kujala Tero Äkkinen |
JUK | 15 | 15 | – | 19 | 9 | 58 | ||
19. | Jari Tuomaala Juha-Matti Autio |
|
17 | – | – | 16 | 6 | 39 | ||
20. | Sami Mäkelä Tero Mäkelä |
LeUK | – | – | 30 | – | 3 | 33 | ||
21. | Jarmo Mäkipelto Aki Tikkamäki |
LeUK | – | – | 24 | – | 3 | 27 | ||
22. | Jyri Ala-Piirto Mikko Teppo |
Seinäjoki | – | 13 | – | – | 3 | 16 | ||
23. | Markku Akonniemi | AsUK | – | – | 0 | – | 3 | 3 | ||
Erkki Yliaho Heikki Keisanen |
LeUK | – | – | 0 | – | 3 | 3 |