LAITURIPILKKI  SUNINSALMI CUP 2016 - PISTETILANNE 8
Yhteispisteisiin lasketaan 5 parasta. Isoimmasta kalasta 5 lisäpistettä, lihavoituna pisteissä.
      1 2 3 4 5. 6. 7. 8. 9. 10.  
Miehet seura 16.4. 24.4. 30.4. 7.5. 9.9. 16.9. 24.9.       yht.
1. Mika Kulju LeUK 18 6 16 20 20 25 25 20     110
2. Matti Ala-Lantela LKV 12 12 14 16 18 18   18     84
3. Hannes Kaukola LeUK 6 14 18 14 3 16 18 12     80
4. Mauno Seikinranta LeUK 4 18 9 18 8 2 12 10     67
5. Jarmo Mäkipelto LeUK     7   14 14 14 14     63
6. Pasi Lantela LKV 7,5 3 10     7 16 9     49,5
7. Seppo Valkeinen LeUK 7,5 4 12 12 4 3 6 6     43,5
8. Heikki Alanko AsUK       6 21 12 4       43
  Reijo Kajoranta PK 21 10 1 7 2     3     43
10. Reijo Hietakangas LUK 1     15     9 8     33
11. Seppo Nieminen LUK 14       7 1 10       32
12. Martti Etelä-Aho LUK         10 10 7 4     31
  Tuomo Karppi ViVa         6 9   16     31
14. Erkki Yliaho LeUK 20 9                 29
  Tero Kankaanpää SeSonki     20 9             29
  Seppo Keltamäki LUK     4   9 8 8       29
17. Seppo Leipäjoki LeUK   16     12           28
18. Aatos Lintula JUK   25                 25
19. Jukka Auvinen LUK 10 5   1   4   1     21
20. Kyösti Pirinen KUK       8 5     7     20
21. Mikko Soini LKV   8 6 5             19
22. Väinö Tapio ViVa       4   6   5     15
23. Heino Hakomäki LeUK 5   8               13
24. Erkki Siitonen Ruovesi   7 2       3       12
25. Aki Tikkamäki LeUK           5 5       10
26. Kari Helander VUK 9                   9
27. Pentti Kalmu KUK   2 5               7
28. Veikko Orava VUK 2             2     4
29. Jukka Vähämäki KUK     3               3
  Tomi Etelä-aho LSK       3             3
  Heikki Rutanen S-Kaira 3                   3
32. Heino Hakomäki LeUK       2             2
  Heikki Keisanen LeUK             2       2
34. Reijo Kivinen Kolhon KV         1           1
  Mauri Mukari LUK             1       1
  Jalo Kannanniemi AsUK   1                 1
Naiset seura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 yht.
1. Aune Salmela LeUK 20 20 16 16 20 18 14 14     94
2. Irene Siitonen Ruovesi   18 18 12 16   20       84
3. Sinikka Ahopelto AsUK 18 16 14 14 14           76
  Marjatta Tapio ViVa       20 18 20   18     76
5. Anneli Pöytälaakso LUK   14 25 10   16         65
6. Lilja Lantela LKV     12 9     16       37
7. Tarja Huhtala SeSOnki       18       16     34
8. Marja-Liisa Lintula JUK   12         18       30
  Eila Viinamäki PK     10 8       12     30
10. Heidi Pernu SeSOnki               25     25
11. Annikki Mastobacka AsUK           14         14
12. Raija Pekonniemi JPO   10                 10
Nuorten sarja seura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 yht.
1. Teppo Hautamäki LeUK 18     20             38
2. Alex Muurinaho LeUK 20                   20
3. Joonas Mäkipelto LeUK 16                   16
4. Luka Muurinaho LeUK 14                   14