LAITURIPILKKI  SUNINSALMI CUP 2016 - LOPULLINEN PISTETILANNE
Yhteispisteisiin lasketaan 5 parasta. Isoimmasta kalasta 5 lisäpistettä, lihavoituna pisteissä.
      1 2 3 4 5. 6. 7. 8. 9. 10.  
Miehet seura 16.4. 24.4. 30.4. 7.5. 9.9. 16.9. 24.9. 8.10. 15.10. 22.10. yht.
1. Mika Kulju LeUK 18 6 16 20 20 25 25 20 18 14 110
2. Matti Ala-Lantela LKV 12 12 14 16 18 18   18 7 18 88
3. Hannes Kaukola LeUK 6 14 18 14 3 16 18 12 12 16 82
4. Jarmo Mäkipelto LeUK     7   14 14 14 14 14 1 70
5. Mauno Seikinranta LeUK 4 18 9 18 8 2 12 10 8 10 68
6. Pasi Lantela LKV 7,5 3 10     7 16 9 20 12 67
7. Tero Kankaanpää SeSonki     20 9         9 20 58
8. Seppo Valkeinen LeUK 7,5 4 12 12 4 3 6 6 2 9 46,5
9. Reijo Hietakangas LUK 1     15     9 8 6 8 46
10. Heikki Alanko AsUK       6 21 12 4   1 2 45
11. Reijo Kajoranta PK 21 10 1 7 2     3     43
12. Seppo Nieminen LUK 14       7 1 10   3 4 38
13. Tuomo Karppi ViVa         6 9   16   6 37
14. Martti Etelä-Aho LUK         10 10 7 4     31
15. Erkki Yliaho LeUK 20 9                 29
  Seppo Keltamäki LUK     4   9 8 8       29
17. Seppo Leipäjoki LeUK   16     12           28
18. Väinö Tapio ViVa       4   6   5 4 7 26
19. Aatos Lintula JUK   25                 25
20. Jukka Auvinen LUK 10 5   1   4   1     21
21. Kyösti Pirinen KUK       8 5     7     20
22. Mikko Soini LKV   8 6 5             19
  Tomi Etelä-aho LSK       3         16   19
24. Heino Hakomäki LeUK 5   8               13
  Raimo Tuominen Virrat                 10 3 13
26. Erkki Siitonen Ruovesi   7 2       3       12
27. Aki Tikkamäki LeUK           5 5       10
  Pekka Lampinen SaaKo                 10   10
29. Kari Helander VUK 9                   9
30. Pentti Kalmu KUK   2 5               7
31. Eero Varmajoki VUK                   5 5
32. Veikko Orava VUK 2             2     4
33. Jukka Vähämäki KUK     3               3
  Heikki Rutanen S-Kaira 3                   3
35. Heino Hakomäki LeUK       2             2
  Heikki Keisanen LeUK             2       2
37. Reijo Kivinen Kolhon KV         1           1
  Mauri Mukari LUK             1       1
  Jalo Kannanniemi AsUK   1                 1
Naiset seura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 yht.
1. Aune Salmela LeUK 20 20 16 16 20 18 14 14 20 14 98
2. Marjatta Tapio ViVa       20 18 20   18 18 16 94
3. Irene Siitonen Ruovesi   18 18 12 16   20   14 10 86
4. Anneli Pöytälaakso LUK   14 25 10   16     12 7 77
5. Sinikka Ahopelto AsUK 18 16 14 14 14         5 76
6. Lilja Lantela LKV     12 9     16   16 8 61
7. Marja-Liisa Lintula JUK   12         18   9 12 51
8. Heidi Pernu SeSOnki               25   20 45
9. Eila Viinamäki PK     10 8       12   6 36
10. Tarja Huhtala SeSOnki       18       16     34
11. Vuokko Tuominen Virrat                 10 9 19
12. Sinikka Mäkinen Honkajoki                   18 18
13. Annikki Mastobacka AsUK           14         14
14. Raija Pekonniemi JPO   10                 10
Nuorten sarja seura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 yht.
1. Teppo Hautamäki LeUK 18     20             38
2. Alex Muurinaho LeUK 20                   20
3. Joonas Mäkipelto LeUK 16                   16
4. Luka Muurinaho LeUK 14                   14