Vuoden 2014 kilpailuja ja tuloksia

Yleisiä ONKI, UISTELU ym. -kilpailuja:


HUHTIKUU

Pe 18.04. Pitkäperjantain laituripilkki I, Suninsalmi - TULOKSET

Ma 21.04. Toisen pääsiäispäivän laituripilkki II, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

La 26.04. Laituripilkki III, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

Su 27.04. Kahden vavan onki, Säläisjärvi, Jurva - TULOKSET

Su 27.04. Onkikilpailut, Kyrönjoki - TULOKSET

Ti 29.04. Iltakisat, Kyronjoki, Munakan silta - TULOKSET

 

TOUKOKUU

Pe 02.05. Avoin soutu-uistelu, Kuivasjärvi - TULOKSET

La 03.05. Lohikisat, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

La 03.05. Lohikisat, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

Su 04.05. Laituripilkki IV, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

La 10.05. VAASA, Kalaranta Laituripilkki - TULOKSET

Ti 13.05. Super-Cup 1 - ASUK Kalajärvi Voimalaitos - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ke 14.05. Sairaalaparkin onkikisa - TULOKSET

Ke 14.05. SuperCup 1 - TULOKSET - DIAGRAMMI

To 15.05. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Sahanranta Kesäongen avaus - TULOKSET

La 17.05. SM-soutu-uistelu Tainionvirta, Jääsjärvi, Hartola - TULOKSET

La 17.05. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 1 - Alajärvi - TULOKSET - JOUKKUE

Su 18.05. KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta I Onkikuninkuuskilpailu I - TULOKSET

Su 18.05. Yleinen onkikisa, Vilppulankosken venestama - TULOKSET

Ti 20.05. Super Cup 2 - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 20.05. Nuoriso-onki, Kynsiluoto - TULOKSET

Ke 21.05. Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

Pe 23.05. ALAJÄRVI, Rantakangas, Iso-Räyrinki OP - Pohjola Cup I heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

La 24.05. Haasteottelu - AsUK-LUK-SeSOnki - TULOKSET

La 24.05. Lohionki, Sutikka - TULOKSET

Su 25.05. KAUHAVA, Kortesjärvi SM-onkikarsinta II Onkikuninkuuskilpailu II - TULOKSET - KUNINKUUSTILANNE

Su 25.05. Liigaonki, vankilan ranta - TULOKSET

Ti 27.05. PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

Ti 27.05. Kurre Cup, Vaasa - TULOKSET

Ti 27.05. Super-Cup 3 - ASUK Kalajärvi - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 28.05. Onkikisat Kyronlahti Punkari - TULOKSET

To 29.05. Skatila, Kyrönjoki Merenkurkun Onki – Kvarten Metet - TULOKSET

Pe 30.05. Heitto-/soutu-uistelu, Sahanranta, Ähtärinjärvi - TULOKSET

La 31.05. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti - TULOKSET

 

KESÄKUU

Su 01.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi SM-onkikarsinta III Onkikuninkuuskilpailu III - TULOKSET - ONKIKUNINKUUS TILANNE

Ma 02.06. Nuorten Onki I, Vaasa - TULOKSET

Ti 03.06. Super-Cup 4 - LUK Kyrönjoki Munakan silta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 04.06. Sairaalaparkin onkikisat - TULOKSET

Ke 04.06. Vaasan onkimestaruus I - TULOKSET

To 05.06. Iltaonki, Valkeisjärvi - TULOKSET

La 07.06. KURIKKA, Puntuunen Hakupäällä onki - TULOKSET

La 07.06. ÄHTÄVÄ, Hattarin voimalaitos Keski-Pohjanmaan onkicup

La 07.06. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 2 - Evijärvi - TULOKSET - JOUKKUE

?? 00.00. Nuorten SM-perhokalastuskilpailu Ajankohta ja paikka vielä auki.

Su 08.06. SEINÄJOKI, Munakan silta Pm-kilpaonki - TULOKSET

Ma 09.06. Nuorten Onki II, Vaasa - TULOKSET

Ti 10.06. Super-Cup 5 - LUK Kyrönjoki Munakan silta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 11.06. Nuorten Onkitapahtuma, Vähäjärvi - TULOKSET

Ke 11.06. Eläkeliiton Etelä-Pohjanmaan piirin onkimestaruus, Halkosaari, Lappajärvi - TULOKSET

Ke 11.06. Vaasan Onkimestaruus II, Mansikkasaari - TULOKSET - TILANNE

To 12.06. Kurre Cup 2 - TULOKSET

Pe 13.06. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP - Pohjola Cup II heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 14.06. VAASA, Kalaranta Kalarannan laituripilkki - TULOKSET

La 14.06. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 3 - Vimpeli - TULOKSET - JOUKKUE

Su 15.06. KAUHAJOKI, Maatalousoppilaitos Kauhaonki 2014 - TULOKSET

Ma 16.06. Nuorten Onki III, Vaasa - TULOKSET

Ti 17.06. Super-Cup 6 - LUK Kyrönjoki Munakan silta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 18.06. Nuorten Heittouistelutapahtuma, Vähäjärvi - TULOKSET

Ke 18.06. Onkikilpailut, Sairaalaparkki - TULOKSET

Su 22.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Jussin onki - TULOKSET

Ti 24.06. Super-Cup 7 - SeSOnki Kyrkösjärvi SEVO - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 25.06. Sairaalaparkin onkikisa - TULOKSET

To 26.06. Iltaonkikilpailu, Sahanranta, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Pe 27.06. ISOKYRÖ, Tuurala, Kyrönjoki Tuuralan kyläkaffilan onki - TULOKSET

Pe 27.06. Lohionki, Potilanlampi - TULOKSET

La 28.06. VAASA, Palosaari, kivilaituri Präntöö-onki - TULOKSET

Su 29.06. KURIKKA, urheilukentän ranta Yleinen kilpaonki - TULOKSET

Su 29.06. TEERIJÄRVI, Heimsjön Veneonki, Cup I - TULOKSET

Su 29.06. SM-Kelluntarengas, Vekaranjärvi

 

HEINÄKUU

Ti 01.07. Kurre Cup III - TULOKSET

Ti 01.07. Super-Cup 8 - SeSOnki Kalajärvi Tuomen ranta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

To 03.07. Iltaonki, Vähäjärvi - TULOKSET

To 03.07. PIETARSAARI, Fantasian ranta

Pe 04.07. Sairaalaparkin onki - TULOKSET

La 05.07. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Veto / heitto kalastuskilpailu - TULOKSET

La 05.07. KAUHAVA, Haarusjärvi Yö-onki - TULOKSET

La 05.07. Pohjanmaa Cup 4 - Lappajärvi - TULOKSET - JOUKKUE - TILANNE KIPPARI - TILANNE JOUKKUE

La 05.07. Säläisjärven Cup I - TULOKSET

Su 06.07. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Saaristo Onki – Skärgårds Metet - TULOKSET

Su 06.07. Parikisa, Kyrönjoki - TULOKSET

Ti 08.07. Super-Cup 9 - SeSOnki Kalajärvi Tuomen ranta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 09.07. Onkikisat, Kyrönlahti - TULOKSET

To 10.07.2014 Iltaonki, Saarijärvi, Kuortane - TULOKSET

To 10.07.2014 Vaasan Kesäonki, Mansikkasaari, Vaasa - TULOKSET

Pe 11.07. TEERIJÄRVI, Kortjärven silta Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi - TULOKSET

Pe 11.07. ALAVUS, Kuorasjärvi OP - Pohjola Cup III heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 12.07. EVIJÄRVI, Sillankorva Haukisoutu - TULOKSET

12.-13.07. SM-kilpaonki Loimijoki, Huittinen.

La 12.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Veneonki Cup II - TULOKSET - TILANNE

Su 13.07. KURIKKA, Pitkämö Yleinen onkikisa - TULOKSET

Ke 16.07. Onki, Koskenvarsi, voimalaitoskanava - TULOKSET

To 17.07. Iltaonki, Hankavesi, Ähtäri - TULOKSET

To 17.07. Vaasan kesäonki cup II - TULOKSET

Pe 18.07. JALASJÄRVI, Liikapuro OP - Pohjola Cup IV heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 18.07. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi Vene-jigipilkki

La 19.07. ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki Karoliini Cup I ja Onkikuningaskilpailu 4 - TULOKSET - TILANNE

Su 20.07. ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki Karoliini Cup II - TULOKSET

19.-20.07. SM- HEITTOUISTELU ja SVK:n MESTARUUSVETOUISTELU Porovesi, Iisalmi

Ma 21.07. Iltakisat, Kyrönjoki, Munakan silta - TULOKSET

Ti 22.07. PIETARSAARI, Fantasian ranta Jaakonpäivän onki

Ke 23.07. MAALAHTI / MALAX Åminne Heittokilpailu / Kasttävling

Ke 23.07. Auto-onkikisa, JPO - TULOKSET

La 26.07. Pohjanmaa Cup 5 - Toisvesi, Keskisen Kello Uistelu IV - TULOKSET

26.-27.07. SEINÄJOKI, Kalajärvi SeSOngin kilpaonkimestaruus

Su 27.07. SM-onki, Saimaan kanava - TULOKSET

Ke 30.07. Onkikilpailut Koskenvarren voimalaitsokanavn - TULOKSET

To 31.07. PK Onkimestaruus, Västervikin venesatama - TULOKSET

To 31.07. Iltaonki, seuraottelu onki 1, Vähä-Räyrinki, LeUK - TULOKSET

 

ELOKUU

La 02.08. ALAVUS, Töysä, Ponnenjärvi Veneonki cup III - TULOKSET - TILANNE

02.-03.08. SeSOngin mestaruus - TULOKSET

Su 03.08. KARVIA, Karvianjärvi Veneonki - TULOKSET

Su 03.08. Onkikisat, Honkiniemi, Ähtäri - TULOKSET

Ma 04.08. Seuraottelu onki, 2. osa, Vähäjärvi - TULOKSET

Ti 05.08. Super-Cup 10 - ASUK Kalajärvi - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 05.08. Kurre Cup 4 - TULOKSET

Ke 06.08. VAASA, kalaranta Vaasan laituripilkki - TULOKSET

Ke 06.08. Onkikisat, Kyrönlahti, Punkari - TULOKSET

To 07.08. Seuraottelu onki, Hankavesi, Hotellin ranta - TULOKSET

Pe 08.08. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi PM-perhokalastus - TULOKSET

La 09.08. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 09.08. VÄHÄKYRÖ, Merikaarto, Kyrönjoki Merikaarto onki - TULOKSET

La 09.08. KRISTIINANKAUPUNKI, merialue Pm-heittouistelu - TULOKSET

Su 10.08. SEINÄJOKI, Hirvijärvi, Onkikuninkuuskilpailu V - TULOKSET - LOPPUTILANNE

Ti 12.08. Super-Cup 11 - LUK Munakan silta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 12.8. PK Laituri-Pilkki 2014, Vaskiluoto - TULOKSET

Ke 13.08. Eläkeläisonki, Kyrönjoki - TULOKSET

Ke 13.08. Sairaalaparkin onkikilpailut - TULOKSET

To 14.08. Vaasan Kesäonki cup 3 - TULOKSET - TILANNE

To 14.08. Iltaonki, päätöskilpailu, Suninsalmi, Lehtimäki (Alajärvi) - TULOKSET

Pe 15.08. ALAVUS, Jääskänjärvi OP - Pohjola Cup V PM-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

La 16.08. ALAVETELI, Paasila Birgerin Muistokisa - TULOKSET

La 16.08. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 6 - Kuortane - TULOKSET - JOUKKUE

?? 00.00. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2 Saimaan Kanava, LPR, ajankohta vielä auki.

La 16.08. KASKINEN, Sisäsatama Laiturionki - TULOKSET

Su 17.08. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Björkön Heitto – Björkö Kastet - TULOKSET

Su 17.08. SEINÄJOKI Hirvijärvi SeSOnki -20 - TULOKSET KORJATTU - DIAGRAMMI

Su 17.08. SM-Veneonki, Viitasaari - TULOKSET

Ti 19.08. Super-Cup 12 - SeSOnki Kyrkösjärvi Jalasjärventie - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE - LOPPUTULOKSET

Ke 20.08. Onkikilpailut, Kyrönlahti, Punkari - TULOKSET

La 23.08. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi Sällin Onki - TULOKSET

La 23.08. Arskan uistelu, Virtain Vaskivesi, kilpailukeskus jäähalli, Virrat - TULOKSET

23.-24.8. Naisten MM-kilpaonki, Portugali - TULOKSET

Su 24.08. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Pm-onki - TULOKSET

Ke 27.08. Kurre Cup 5. osakilpailu - TULOKSET - LOPPUPISTEET

Ke 27.08. Koiraspotin onkikisat - TULOKSET

To 28.08. Laituripilkki V, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

To 28.08. Laituripilkki, Kaskinen, sisäsatama - TULOKSET

Pe 29.08. Onkikilpailu, Kyrkösjärvi - TULOKSET

La 30.08. KURIKKA, Yhteislaidun - TULOKSET

La 30.08. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 7 - Kuhalordi - TULOKSET - JOUKKUE - TILANNE KIPPARI - TILANNE JOUKKUE

La 30.08. Sammusjärvi, Ylihärmä, SuoOnki - TULOKSET

30.-31.08. Nuorten SM-toimintakilpailu Häme. Tarkempi paikka vielä auki.

30.-31.08. Konnevesi, Keuruu

Su 31.08. KRISTIINANKAUPUNKI, Merialue Pm-Veneonki - TULOKSET

Perhokalastuksen SM-finaali

 

SYYSKUU- LOPPUSYKSY

Ke 03.09. Sairaalaparkin onkikisat - TULOKSET

To 04.09. Laituripilkki Cup VI, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

Pe 05.09. Lohionkikilpailut, Potilanlampi - TULOKSET

La 06.09. KRISTIINANKAUPUNKI, Sisäsatama Laituripilkki

La 6.9.2014 Lohikisat, Sutikka - TULOKSET

Su 07.09. SeSOngin avoin kelaonkimestaruus - TULOKSET

Su 07.09. KURIKKA, Pitkämö Veneonki cup IV - TULOKSET - TILANNE

Su 07.09. Syyskuun laituri-pilkki, Mansikkasaari, vaasa - TULOKSET

Ke 10.09. Onkikilpailut Kristiinankaupunki Saunapuisto - TULOKSET

Ke 10.09. Onkikilpailut, Kyrönlahti, Punkari - TULOKSET

To 11.09. Laituripilkki Cup VII, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

La 13.09. KASKINEN, Sisäsatama PM-Laituripilkki - TULOKSET

La 13.09. Terassiuistelu, Virrat - TULOKSET - KUVA

Su 14.09. KURIKKA, Meijerin lampi Laituripilkki - TULOKSET

Su 14.09. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 8 - Veteli - TULOKSET - JOUKKUE

Su 14.09. Onkikilpailut, Koiraspotti, JPO - TULOKSET

Su 14.09. Pilk Kings Heittomestaruuskilpailut, Björköby - TULOKSET

To 18.09. Laituripilkki Cup VII, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

La 20.09. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Kätkänjärvi Veneonki cup V - TULOKSET - LOPPUTILANNE

La 20.09. Kurren Pytty 2014 - TULOKSET

La 20.09. Yleinen rantaonkikilpailu, Lamminjärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 21.09. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Rääpiäiset - TULOKSET

Su 21.09. Voimalaitoskanavan onkikisat, JPO - TULOKSET

Su 21.09. Uistelukilpailu, Visuvesi - TULOKSET

13.-14.09. Perhokalastuksen SM-joukkuekisa Vekaranjärvi.

Ti 23.09. Laituripilkki, Kaskinen - TULOKSET

To 25.09. Eläkeläisten laituripilkki, Kyrkösjärvi, Seinäjoki - TULOKSET

La 27.09. PM-Casting Kyrkösjärvi - TULOKSET

La 27.09. Laituripilkki Kyrlösjärvi - TULOKSET

Su 28.09. Sairaalaparkin onkikisat - TULOKSET

27.-28.09. Senioreiden SM-perho Kerimäki.

28.09. SM-laituripilkki Lohjanjärvi, Lohja.

Ke 02.10. Eläkeläisten laituripilkki, Kyrkösjärvi - TULOKSET

Ke 08.10. Eläkeläisten laituripilkki, Kyrkösjärvi - TULOKSET

Su 05.10. Seurajoukkueiden laituripilkki, Kalajärvi - TULOKSET

Su 05.10. Kolme kalaa uistelu, Visuvesi - TULOKSET

Ke 08.10. PM-tietokilpailu Seinäjoki, Marttilan koulu

La 11.10. Seuraottelu II Laituripilkki Cup IX Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

Su 12.10. Laituripilkki, Kalajärvi - TULOKSET

Ti 14.10. Eläkeläisten laituripilkki, Vaasa, Mansikkasaari - TULOKSET

Pe 17.10. Eläkeläisten laituripilkki, Vaasa, Kalaranta - TULOKSET

La 18.10. Laituripilkki Cup X, Suninsalmi - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

Su 19.10. Kilpaonkikisa, Kyrönjoki - TULOKSET - DIAGRAMMI

La 25.10. Laituripilkki, Suninsalmi - TULOKSET

Su 26.10. Laituripilkki, Kalajärvi - TULOKSET

Ti 28.10. Eläkeläisten laituripilkki, Kyrkösjärvi - TULOKSET

La 01.11. Yleinen uistelukilpailu, Karvianjärvi, Karvia - TULOKSET

La 01.11. Laituripilkki, Suninsalmi - TULOKSET

Ti 04.11. Eläkeläisten laituripilkki, Vaskiluoto, Vaasa - TULOKSET

00.00. Epäv. MM-tuulastus ajankohta ja paikka vielä auki.

00.00. SM-tuulastus ajankohta ja paikka vielä auki.

00.00. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 2/2 Lempäälä ajankohta vielä auki

00.00. SM-perhonsidontakilpailu ajankohta ja paikka vielä auki.

00.00. SM-tietokilpailu Perhokalastuksen SM-karsintakilpailut Katso tarkemmat tiedot liiton kilpailukalenterista

Kansainväliset kilpailut Katso tarkemmat tiedot liiton kilpailukalenterista

 

JOULUKUU

La 06.12. JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli

La 13.12. EVIJÄRVI, Haapajärvi Haukipilkki

Su 14.12. LUOTO, Luodonjärvi Kinkkupilkki

La 20.12. EVIJÄRVI, Sillankorva

La 20.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki

Pe 26.12. LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi Tapaninpäiväpilkki

Su 28.12. Pilkkikilpailut, Edesjärvi - TULOKSET


OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

Muutos toimintakalenterissa ilmoitettuihin sääntöihin:
Suurimmasta kalasta saa 3 lisäpistettä. Voittaja saa 35 pistettä ja siitä alaspäin 1 pisteen välein.

Pe 23.05. ALAJÄRVI, Rantakangas, Iso-Räyrinki OP - Pohjola Cup I heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Pe 13.06. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP - Pohjola Cup II heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 11.07. ALAVUS, Kuorasjärvi OP - Pohjola Cup III heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 18.07. JALASJÄRVI, Liikapuro OP - Pohjola Cup IV heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 15.08. ALAVUS, Jääskänjärvi OP - Pohjola Cup V PM-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - LOPPUTILANNE

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:


Alajärvi 17.5 - TULOKSET - JOUKKUE

Evijärvi 7.6 - TULOKSET - JOUKKUE

Vimpeli 15.6 - TULOKSET - JOUKKUE

Lappajärvi 5.7 - TULOKSET - JOUKKUE

Toisvesi 26.7 - TULOKSET - JOUKKUE

Kuortane 16.8 - TULOKSET - JOUKKUE

Kuha-Lordi S-market uistelu 30.8 Muutettu kokouksen jälkeen !! - TULOKSET - JOUKKUE

Patana 14.9 (3 suurinta haukea kilpailu) - TULOKSET - JOUKKUE

KIPPARIKOHTAINEN LOPPUTILANNE

JOUKKUE LOPPUTILANNE

 

(Osallistumispisteet 5 pistettä / osakilpailu. )

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät myös Lappajärven Kalaveikkojen sivuilta: www.lappajarvenkalaveikot.fi

Veneonki Cup:

Ma 30.06. Veneonki Cup I, Teerijärvi - TULOKSET

La 12.07. Veneonki Cup II, Kyrkösjärvi - TULOKSET

La 02.08. Veneonki Cup III, Ponnenjärvi - TULOKSET

Su 07.09. Veneonki Cup IV, Pitkämö - TULOKSET

La 20.09. Veneonki Cup V, Kätkänjärvi - TULOKSET

Veneonki Cup 2014 LOPPUTILANNE

 

SM-onkikarsinnat:

Su 18.05. KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta I Onkikuninkuuskilpailu I - TULOKSET

Su 25.05. KAUHAVA, Kortesjärvi SM-onkikarsinta II Onkikuninkuuskilpailu II - TULOKSET - ONKIKUNINKUUS TILANNE

Su 01.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi SM-onkikarsinta III Onkikuninkuuskilpailu III - TULOKSET - ONKIKUNINKUUS TILANNE

 

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

 

Super-Cup:

Ti 13.05. Super-Cup 1 - ASUK Kalajärvi Voimalaitos - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ti 20.05. Super-Cup 2 - ASUK Kalajärvi Tuomen parkkis - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 27.05. Super-Cup 3 - ASUK Kalajärvi - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 03.06. Super-Cup 4 - LUK Kyrönjoki Munakan silta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 10.06. Super-Cup 5 - LUK Kyrönjoki Munakan silta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 17.06. Super-Cup 6 - LUK Kyrönjoki Munakan silta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 24.06. Super-Cup 7 - SeSOnki Kyrkösjärvi SEVO - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 01.07. Super-Cup 8 - SeSOnki Kalajärvi Tuomen ranta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 08.07. Super-Cup 9 - SeSOnki Kalajärvi Tuomen ranta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 05.08. Super-Cup 10 - ASUK Kalajärvi - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 12.08. Super-Cup 11 - LUK Munakan silta - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 19.08. Super-Cup 12 - SeSOnki Kyrkösjärvi Jalasjärventie - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE - LOPPUTULOKSET

 

Yleisiä PILKKI -kilpailuja:


TAMMIKUU

Ke 01.01. LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta - PERUUTETTU

Ke 01.01. Auto-onkikisa, Sairaalaparkki, Alajärvi (JPO) - TULOKSET - KUVA

La 04.01. ALAJÄRVI, Hoiskon koulu - PERUUTETTU

Su 05.01. Laituripilkki, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Ma 06.01. ALAVUS, Edesjärvi - PERUUTETTU

Ma 06.01. Loppiaislohi, Yläinen-Toriseva, Virrat - PERUUTETTU

Ma 06.01. Pilkkikilpailut, Kangaslampi, Lehtimäki - TULOKSET

La 11.01. ALAJÄRVI, Rantakangas, Iso-Räyrinki

Su 12.01. SEINÄJOKI, (Peräseinäjoki), Kalajärvi - PERUUTETTU

Su 12.1. Pilkkikilpailut, Valkeisjärvi, Länsikylä, Alajärvi - TULOKSET

La 18.01. LUOTO, Luodonjärvi Suurahvenkilpailu + kuha - TULOKSET

Su 19.1. Pilkkikilpailut, Edesjärvi, Alavus - TULOKSET - Kuva1 - Kuva2 - Kuva3 - Kuva4

La 25.01. LAIHIA, Jokiperä, Sutikan monttu, Sutikan lohipilkki - TULOKSET

La 25.01. KRISTIINANKAUPUNKI, Blomträsket / Bluuminjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I (siirretty päivältä su 5.1.) - TULOKSET - KUVA

La 25.01. LESTIJÄRVI, Lestijärvi - TULOKSET

Su 26.01. RAIPPALUOTO, Vistan Suurahvenpilkki - Storabborrepilken - TULOKSET


HELMIKUU

La 01.02. VIMPELI, Lappajärvi, Vieresniemi (siirretty Kisarannasta)

La 01.02. KURIKKA / JURVA, Kivi- ja Levalampi, Tammikuun pilkki, Pilkkikuningasosakilpailu II (siirretty päivältä su 19.1.) - TULOKSET

Su 02.02. ALAVUS, Kuorasjärvi Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET - TILANNE 3/5

Pe 07.02. LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Moksu-Made - TULOKSET

La 08.02. KRISTIINANKAUPUNKI, Suurjärvi Lohipilkki (siirretty päivältä la 11.1.) - TULOKSET

La 08.02. JALASJÄRVI, Ikkeläjärvi - TULOKSET

Su 09.02. MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki - TULOKSET

La 15.02. KURIKKA, Mäntylänlampi Mormuskointikisa - TULOKSET

Su 16.02. LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Kraateri Nykytys Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET - TILANNE 4/5

La 22.02. KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki - TULOKSET

La 22.02. Pilkki, Purtunlahti, Pajuskylä, Ruovesi - TULOKSET

Su 23.02. PilkKings, pilkkimestaruus - TULOKSET

Su 23.02. Menkijärvi -pilkki - TULOKSET

Su 23.02. SM-pilkin esikisa HAUHO, Ilmolanselkä - TULOKSET


MAALISKUU

La 01.03. MAALAHTI, Öjnan merialue Petalax-Pilken 2014 - TULOKSET

La 01.03. JALASJOKI, Myllykylä, Myllypilkki - TULOKSET

La 01.03. TOHOLAMPI, Kirkkojärvi

Su 02.03. Seinäjoki, (Peräseinäjoki) Kalajärvi Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET - LOPPUPISTEET

La 08.03. SM-pilkki - PERUUTETTU (siirretty pidettäväksi Viitasaarella Su 23.3.)

La 08.03. ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijonapilkki - TULOKSET

La 08.03. Alavuden ja Pollarin Metsästysseurojen välinen pilkkikilpailu, Kuivasjärvi - TULOKSET

Su 09.03. ALAJÄRVI, (Lehtimäki) Suninsalmi Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET

La 15.03. SM-kiiskipilkki Säkylä, Pyhäjärvi - TULOKSET

La 15.03. MAALAHTI / MALAX Åminne-pilkki / pilken - PERUTTU

La 15.03. Pilkki, Kaartusjärvi (JPO) - TULOKSET

La 15.03. Pilkkikilpailut, Hangasrimmi - TULOKSET

Su 16.03. Piirinmestaruuslohipilkki Säläisjärvi, KURIKKA (Jurva) - TULOKSET

Su 16.3. Avoimet Lapuan mestaruus pilkkikilpailut, Voitilanjärvi, Lapua - TULOKSET

To 20.03. LUOTO, Luodonjärvi

La 22.03. KÖKLOT, Mustavirta Merenkurkun Mestaruus - PERUUTETTU

La 22.03. VIMPELI, Lappajärvi - TULOKSET

La 22.03. Lohipilkki, Saarijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Viikko 12 Valtakunnallinen pilkkiviikko

La 22.03. SM-mormuskointi Kuopionlahti - TULOKSET

La 22.03. ÄUK 50-vuotis juhlapilkki, Ouluvesi - TULOKSET

Su 23.03. SM-Pilkki, Viitasaari - TULOKSET

Su 23.03. BJÖRKÖ Björkön Pilkki - Björkö Pilken - PERUUTETTU

Su 23.03. TEERIJÄRVI, Heimsjö - TULOKSET

Su 23.03. Lasten ja nuorten PILKKIPÄIVÄ Karvalan Ns klo 11.00.

Su 23.03. Rastiaisjärven pilkkikilpailut, Karvia - PERUUTETTU

Ke 26.03. Seuraottelu LUK - AsUK, Kalajärvi - TULOKSET

La 29.03. Pilkintämaajoukkueiden loppukarsinta

La 29.03. EVIJÄRVI, Ina - PERUUTETTU

La 29.03. Pilkkikilpailut, Edesjärvi, Alavus - TULOKSET

La 29.03. NURMO, Varpulan allas Haulikko-pilkki - PERUUTETTU

Su 30.03. KURIKKA, (Jurva), Kivi- ja Levalampi Mööpelipilkki -PERUUTETTU

Su 30.03. SM-lohipilkki Enonkoski - TULOKSET

Su 30.03. LAPPAJÄRVI, Karvala Mattopilkki - TULOKSET

Su 30.03. Yleinen pilkkikilpailu Elänteellä, Vilppulassa - TULOKSET


HUHTIKUU

Ti 01.04. Iltapilkit, Iso-Korppinen, Karstula, Humppi - TULOKSET

Ke 02.04. Pilkkikilpailut, Lestijärvi, Paranta - TULOKSET

Ke 02.04. LUOTO, Luodonjärvi

La 05.04. KRISTIINANKAUPUNKI Särkikalapilkki - PERUUTETTU

La 05.04. KARVIA, Karvianjärvi

05.-06.04. MM-morrin loppukarsinnat vuodelle 2014. Kuopio

La 05.04. SM-rautupilkki

Su 06.04. KAUHAVA (Alahärmä), Haarusjärvi Haaruspilkki - PERUUTETTU

Su 06.04. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi Kahden vavan kisa - PERUUTETTU

Su 06.04. VETELI, Patananjärvi - PERUUTETTU

Su 06.04. Pilkkikilpailut, Suninsalmi - TULOKSET

Ti 08.04. Pilkkikilpailut, Kilpalampi - TULOKSET

La 12.04. Pilkkikisa, Valkeisjärvi, Länsikylä - TULOKSET

La 12.04. ALAJÄRVI, Hoiskon koulu - PERUUTETTU

Su 13.04. ÄHTÄRI, Ouluvesi Viiden ahvenen kisa - PERUUTETTU

Su 13.04. SM-särkipilkki Kuusamo

Ma 14.04. Pilkkikisa, Multavaarun Lampi - TULOKSET

La 19.04. ALAVETELI, Seljes Pääsiäislauantain pilkkikisa - PERUUTETTU

La 26.04. EVIJÄRVI, Haapajärvi Hauki+ahven pilkki

Lohipilkkikilpailuja:

Ma 06.01. Loppiaislohi, Yläinen-Toriseva, Virrat - PERUUTETTU

La 25.01. LAIHIA, Jokiperä, Sutikan monttu, Sutikan lohipilkki - TULOKSET

La 08.02. KRISTIINANKAUPUNKI, Suurjärvi Lohipilkki - TULOKSET

La 08.03. ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijonapilkki - TULOKSET

Su 16.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruuslohipilkki - TULOKSET

Su 30.03. SM-lohipilkki Enonkoski - TULOKSET

Pilkkikuningas-osakilpailut:

La 25.01. KRISTIINANKAUPUNKI, Blomträsket / Bluuminjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET

La 01.02. KURIKKA / JURVA, Kivi- ja Levalampi, Tammikuun pilkki, Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

Su 02.02. ALAVUS, Kuorasjärvi Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

Su 16.02. LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Kraateri Nykytys Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

Su 02.03. Seinäjoki, (Peräseinäjoki) Kalajärvi Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET

Pilkkikuninkuus 2014, TILANNE 5/5

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

Su 09.03. ALAJÄRVI, (Lehtimäki) Suninsalmi Piirinmestaruuspilkki

Su 16.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruuslohipilkki

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2014:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi


 

TAKAISIN ALKUUN