Vuoden 2011 kilpailuja ja tuloksia

Yleisiä ONKI, UISTELU ym. -kilpailuja:

Ke 27.4. Laituripilkki I, Suninsalmi, LeUK - TULOKSET

Ke 4.5. Laituripilkki II, Suninsalmi, LeUK - TULOKSET

La 07.05. VAASA, Kalaranta Kurren onki - TULOKSET

Ti 10.05. klo 17.45 Kalajärvi, voimalaitos, SUPER-CUP I-osa - TULOKSET - DIAGRAMMI

To 12.05. LEHTIMÄKI, Sahanranta Kesäongen avaus - TULOKSET

Pe 13.05. ALAVUS, Kuivasjärvi OP - Pohjola Cup I heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

La 14.5. Karvianjärvi Uistelu, Karvia - TULOKSET

La 14.5. Lohikisat, Kakkurinjärvi - TULOKSET

Su 15.05. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta I - TULOKSET

Su 15.5. Lohikisat, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Ti 17.5. Laituripilkki, vankilan ranta, Vaasa - TULOKSET

Ti 17.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP II-osa, (ASUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Su 22.05. Alajärvi, Vetouistelun Pohjanmaa Cup I - TULOKSET

Su 22.05. KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta II - TULOKSET

Ti 24.05. PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

Ti 24.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP III-osa, (ASUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 25.05. VAASA, Kalaranta Kurre Cup I - TULOKSET

To 26.5. Iltaonki, Ouluvesi, Ähtäri - TULOKSET

Pe 27.05. ÄHTÄRI, Perännejärvi OP - Pohjola Cup II heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 28.5. Lohikilpailut, Sutikka - TULOKSET

Su 29.05. KOIVULAHTI, Kyrönjoki Merenkurkun Onki – Kvarten Metet - TULOKSET

Ti 31.05. klo 17.45 Kyrkösjärvi, Sevo, SUPER-CUP IV-osa, (LUK, Keltsu 0500-165518) - TULOKSET- TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 1.6. Vaasan Onkimestaruus, I-osakilpailu, Isolahden venesatama - TULOKSET

To 2.6. AsUK - LUK - SeSOnki Haasteottelu, Kalajärvi - TULOKSET - DIAGRAMMIT - KUVIA

La 04.06. KURIKKA, Pitkämö Hakupäällä onki - TULOKSET

La 04.06. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 4.6. Iltaonki, Ouluvesi, Ähtäri - TULOKSET

Su 05.06. KAUHAJOKI, Maatalousoppilaitos Kauhaonki 2011 - TULOKSET

Ti 07.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP V-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 8.6. Nuorten Onkitapahtuma, Vähäjärvi - TULOKSET - KUVIA

Ke 8.6. Vaasan Onkimestaruus, II-osakilpailu, Vankilan ranta- TULOKSET - LOPPUTILANNE

To 9.6. Iltaonkikilpailu, Kätkänjärvi - TULOKSET

Pe 10.06. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP - Pohjola Cup III PM-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 11.06. Evijärvi, Vetouistelun Pohjanmaa Cup II

11.-12.06. MUURAME, Kuusikkolampi nuorten SM-perhokalastuskilpailu

Su 12.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi PM-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUE - DIAGRAMMIT

Ti 14.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP VI-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 15.06. VAASA, Kalaranta Kurre Cup II - TULOKSET

Ke 15.6. Laituripilkki, Kyrkösjärvi, Seinäjoki - TULOKSET

To 16.6. Torstai-iltaonkikilpailu, Perännejärvi, Ähtäri - TULOKSET

La 18.06. ALAVETELI, Kaitfors SM-onkikarsinta III - TULOKSET

La 18.06. Vimpeli, Vetouistelun Pohjanmaa Cup III

Su 19.6. Kilpaonki, Pitkämö - TULOKSET

Ti 21.06. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP VII-osa, (SeSOnki, Jallu 040-5036352) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

To 23.6. Iltaonki, Korpilampi, Alavus - TULOKSET

Su 26.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Jussin onki - TULOKSET

Ti 28.06. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP VIII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 28.6. Eläkeliton E-P:n piirin rantaonginnan mestaruuskilpailut - TULOKSET

To 30.6. Iltaonki, sahanranta, Ähtärinjärvi - TULOKSET

To 30.6. Onkikilpailut, Kitinoja, Kyrönjoki - TULOKSET

Pe 01.07. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi PM-perhokalastuskilpailu - TULOKSET

La 02.07. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Yö-onki - TULOKSET

La 02.07. LAPPAJÄRVI, Kivitippu Lappajärven 28. Lohikuningas PM-uistelu, Pohjanmaa Cup IV

La 02.07. SEINÄJOKI, Peräseinäjoki, Kalajärvi. Avoin SeSOngin kilpaonkimestaruus - TULOKSET

02.-03.07. SM-kelluntarengas, Kangasjärvi, Isojoki

Su 03.07. TEERIJÄRVI, Heimsjön Veneonki, Cup I

Su 03.07. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Saaristo Onki – Skärgårds Metet - TULOKSET

Järvi-Pohjanmaan Onkijoiden kilpailuja, kevät 2011 - TULOKSET

Ti 05.07. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP IX-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

To 07.07. ALAVETELI, Urheilukentän ranta Alaveteli Cup I

To 7.7. Iltaonki, Vähä-Räyrinki, Lehtimäki - TULOKSET

Pe 08.07. TEERIJÄRVI, Kortjärven silta Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi

Pe 08.07. LEHTIMÄKI, Suninsalmi OP - Pohjola Cup IV heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 09.07. EVIJÄRVI, Sillankorva Haukisoutu

La 09.07. SEINÄJOKI, (Ylistaro), Kitinoja, Kyrönjoki - TULOKSET

La 09.07. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Veto / heitto kalastuskilpailu

Su 10.07. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Ahvenkarkelot - TULOKSET

Ti 12.7. Eläkeliiton rantaongintakilpailut, Haapasaari, Ruovesi - TULOKSET

Ke 13.07. VAASA, Kalaranta, Kurre Cup III - TULOKSET

To 14.7. Iltaonki, Saarijärvi, Kuortane - TULOKSET

To 14.07. ALAVETELI, Kaitfors Alaveteli Cup II

La 16.07. SM-soutu-uistelu, IISALMI, Poroselkä - TULOKSET

16.-17.07. SM-Kilpaonki, SEINÄJOKI, Kalajärvi tulokset - YLEINEN - NAISET - NUORET - VETERAANIT - JOUKKUE - DIAGRAMMIT

Su 17.07. Veteli, Vetouistelun Pohjanmaa Cup V

Ke 20.07. MAALAHTI / MALAX Åminne Heittokilpailu / Kasttävling - TULOKSET

To 21.07. ALAVETELI, Seljes / Harjuvesi Alaveteli Cup III

To 21.7. Torstai-iltaonkikilpailu, Ouluvesi, sahan ranta, Ähtäri - TULOKSET

Pe 22.07. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi Vene-jigipilkki

Pe 22.07. SEINÄJOKI, (Nurmo) Varpulan allas OP - Pohjola Cup V heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - LOPPUTILANNE

La 23.7. SM-heittouistelu, Visuvesi/Tarjannevesi - SÄÄNNÖT - TULOKSET

Su 24.7. SVK:n mestaruusvetouistelu, Visuvesi/Tarjannevesi - SÄÄNNÖT - TULOKSET

Su 24.07. KAUHAVA, Sammusjärvi Sammusjärvi-onki - TULOKSET

Ke 27.7. Vaasan Kesäonki - Cup 1 - TULOKSET

To 28.07. ALAVETELI, Seljes Alaveteli Cup IV

To 28.7. Veneonki Kätkänjärvi - TULOKSET

Pe 29.07. KAUSTINEN, Perhonjoki Eräkellari-onki

La 30.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Veneonki, Cup II - TULOKSET

La 30.07. Toisvesi, Vetouistelun Pohjanmaa Cup VI - TULOKSET

La 30.7. Ouluvesi uistelu - TULOKSET

Su 31.07. JALASJÄRVI, Jalasjoki ja Lamminjärvi

Su 31.07. SM-ONKI, Saimaan kanava, Lappeenranta - TULOKSET

Ti 02.08. Kalajärvi, SUPER-CUP X-osa, (AsUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 03.08. VAASA, Vankilan ranta Vaasan laituripilkki - TULOKSET

To 4.8. Seuraottelu onki 1, LeUK - AsUK - ÄUK, Vähä-Räyrinki - TULOKSET

La 06.08. KRISTIINANKAUPUNKI PM-heittouistelu - TULOKSET - KUVAT

La 06.08. ALAVETELI, Paasila Birgerin Muistokisa - TULOKSET

La 06.08. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 6.8. Onkikilpailu, Karoliini, Kyrönjoki - TULOKSET

Su 07.08. KASKINEN, Kaskisten salmi - TULOKSET

Ma 8.8. Seuraottelu onki 2, AsUK - LeUK - AUK, Vahajarvi - TULOKSET

Ti 09.08. Kyrkösjärvi, SUPER-CUP XI-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ke 10.8. Vaasan kesaonki Cup 2 - TULOKSET - TILANNE

To 11.8. Seuraottelu-onki 3, ÄUK - AsUK - LeUK - TULOKSET

La 13.08. LAPUA, Urheilutalon ranta - TULOKSET

La 13.08. Kuortane, Vetouistelun Pohjanmaa Cup VII

Su 14.08. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Piirinmestaruusonki - TULOKSET

Su 14.08. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2. HUITTINEN, Loimijoki

Ti 16.08. Hirvijärvi, SUPER-CUP XII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - DIAGRAMMI - LOPPUTULOKSET

Ke 17.08. VAASA, Kalaranta, Kurre Cup IV

To 18.8. Iltaonkikilpailut, Päätöskisa, Ähtärinjärvi, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

Järvi-Pohjanmaan Onkijoiden kilpailuja, kesä 2011 - TULOKSET

La 20.8. Arskan uistelu, Vaskivesi, Virrat - TULOKSET - JOUKKUE

La 20.8. Laituripilkki, Kyrkösjärvi, LUK - TULOKSET

Su 21.08. SEINÄJOKI Hirvijärvi SeSOnki -20 - TULOKSET - DIAGRAMMI

Su 21.08. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Björkön Heitto – Björkö Kastet - TULOKSET

Vaasan Kesäonki Cup 2011 - TULOKSET

La 24.9. Laituripilkki I, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

La 27.08. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi - TULOKSET

La 27.08. Kuhalordi, Vetouistelun Pohjanmaa Cup VIII

27.-28.8. Nuorten SM-toimintakilpailu, Pohjanmaa

Su 28.08. TEERIJÄRVI, Syväjärvi (Djupsjön)

Su 28.08. KURIKKA, Mäntylänlampi Veneonki Cup III - TULOKSET

Su 28.8. IV Uistelukilpailut Perännejärvellä. - LISÄTIETOJA - TULOKSET

Ke 31.08. Valtakunnallinen KALASTUSPÄIVÄ

La 3.9. Uistelukilpailut, Ähtärinjärvi, Suninsalmi - TULOKSET

La 3.9. KURIKKA, Kyrönjoki, Tuiskulan Onki - TULOKSET

La 03.09. ORAVAINEN, Fiskargille, Hauenheitto - Gäddkastet

La 3.9. Lohikisa, Sutikanmonttu, Laihia, Jokiperä - TULOKSET

Su 4.9. AsUK:n Veneonkimestaruus - TULOKSET

Su 04.09. VÄHÄKYRÖ, Merikaarto Merikaarto onki - TULOKSET

La 10.9. Terassiuistelu, Virrat, Laivaranta - LISÄTIETOA - KARTTA - TULOKSET

La 10.9. Rääpiäisonki, Kyrkösjärvi - TULOKSET

10.-11.09. Perhokalastuksen SM-loppukilpailu KUOPIO, Äyskoski ja Iso-Valkeinen

Su 11.09. LEHTIMÄKI, Kätkänjärvi Piirinmestaruusveneonki Veneonki Cup IV - TULOKSET

Su 11.9. Patanan Syyshaukiuistelu - TULOKSET - KUVA

Pe 16.09. Epävir. MM-tuulastus, RUOKOLAHTI Saimaan Syyspohjanlahti

La 17.09. SM-tuulastus, RUOKOLAHTI Saimaan Syyspohjanlahti

La 17.9. Buster-uistelu, Hankavesi - TULOKSET

Su 18.09. VAASA, Kalaranta, Kurren Pytty Heittouistelukilpailu

Su 18.9. Soutu/heitto -uistelu, Kaarankajärvi - TULOKSET

Su 18.09. SM-laituripilkki, LOHJA

La 24.9. Karvianjärvi uistelu, Karvia - SÄÄNNÖT - TULOKSET

24.-25.09. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 2/2. LEMPÄÄLÄN kanava.

La 1.10. Uistelukilpailut, Visuvesi - TULOKSET

Su 2.10. Laituripilkki II, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 8.10. Laituripilkki, Kyrkösjärvi (LUK) - TULOKSET

Su 9.10. Laituripilkki, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 15.10. Laituripilkki IV, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 22.10. Laituripilkki V, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 22.10. Uistelukilpailu, Visuvesi - TULOKSET

Su 23.10. Laituripilkki Kyrkosjarvi (LUK) - TULOKSET

La 29.10. Kinkku I - Laituripilkkki VI, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 5.11. Kinkku II - Lauturipilkki VII, Suninslmi (LeUK) - TULOKSET

Onkikisatuloksia JPO:n 2011 syyskesäkilpailuista osa 1. - TULOKSET

Onkikisatuloksia JPO:n 2011 syyskesäkilpailuista osa 2. - TULOKSET

La 12.11. Laituripilkki VIII, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

La 19.11. Onkikilpailut, Alajärvi (JPO) - TULOKSET

Su 20.11. Kinkku III, Laituripilkki IX, Suninsalmi (LeUK) - TULOKSET

Su 18.12 Pilkkikilpailu, Aartaminjärvi (Vieskan Vapakalastajat ry.) - TULOKSET

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

Pe 13.05. ALAVUS, Kuivasjärvi OP - Pohjola Cup I heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Pe 27.05. ÄHTÄRI, Perännejärvi OP - Pohjola Cup II heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 10.06. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP - Pohjola Cup III PM-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 08.07. LEHTIMÄKI, Suninsalmi OP - Pohjola Cup IV heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 22.07. SEINÄJOKI, (Nurmo) Varpulan allas OP - Pohjola Cup V heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - LOPPUPISTEET

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

La 21.05. Alajärvi, Vetouistelun Pohjanmaa Cup I - TULOKSET

La 11.06. Evijärvi, Vetouistelun Pohjanmaa Cup II

La 18.06. Vimpeli, Vetouistelun Pohjanmaa Cup III

La 02.07. Lappajärvi, Vetouistelun Pohjanmaa Cup IV

Su 17.07. Veteli, Vetouistelun Pohjanmaa Cup V

La 30.07. Toisvesi, Vetouistelun Pohjanmaa Cup VI - TULOKSET

La 13.08. Kuortane, Vetouistelun Pohjanmaa Cup VII

La 27.08. Kuhalordi, Vetouistelun Pohjanmaa Cup VIII

Osallistumispisteet 5 pistettä / osakilpailu

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät Lappajärven Kalaveikkojen sivuilta: www.lappajarvenkalaveikot.fi

Veneonki Cup:

Su 03.07. TEERIJÄRVI, Heimsjön Veneonki, Cup I

La 30.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Veneonki, Cup II - TULOKSET

Su 28.08. KURIKKA, Mäntylänlampi Veneonki Cup III - TULOKSET

Su 11.09. LEHTIMÄKI, Kätkänjärvi Piirinmestaruusveneonki Veneonki Cup IV - TULOKSET

SM-onkikarsinnat:

Su 15.05. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta I - TULOKSET

Su 22.05. KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta II - TULOKSET

La 18.06. ALAVETELI, Kaitfors SM-onkikarsinta III - TULOKSET

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

Pe 10.06. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP - Pohjola Cup III PM-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Su 12.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi PM-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUE - DIAGRAMMIT

Pe 01.07. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi PM-perhokalastuskilpailu - TULOKSET

La 02.07. LAPPAJÄRVI, Kivitippu Lappajärven 28. Lohikuningas Piirinmestaruusuistelu

La 06.08. KRISTIINANKAUPUNKI PM-heittouistelu - TULOKSET

Su 14.08. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Piirinmestaruusonki - TULOKSET

Super-Cup:

Ti 10.05. klo 17.45 Kalajärvi, voimalaitos, SUPER-CUP I-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ti 17.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP II-osa, (ASUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 24.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP III-osa, (ASUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 31.05. klo 17.45 Kyrkösjärvi, Sevo, SUPER-CUP IV-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Osakilpailut IV - VI ovat LUK:n kilpaongen mestaruuskilpailu.

Ti 07.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP V-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 14.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP VI-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 21.06. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP VII-osa, (SeSOnki, Jallu 040-5036352) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 28.06. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP VIII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 05.07. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP IX-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 02.08. Kalajärvi, SUPER-CUP X-osa, (AsUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 09.08. Kyrkösjärvi, SUPER-CUP XI-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE - DIAGRAMMI

Ti 16.08. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP XII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - DIAGRAMMI - LOPPUTULOKSET

Yleisiä PILKKI -kilpailuja:

La 01.01. ALAJÄRVI, Lappajärvi, Isoniemi Uudenvuodenkisa Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET

Su 02.01. LEHTIMÄKI, Iso-Räyrinki - TULOKSET

La 08.01. LAPPAJÄRVI, Kisaranta - TULOKSET

Su 09.01. JURVA, Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

La 15.01. EVIJÄRVI, Haapajärvi Haukipilkki

Su 16.01. PJELAX, Rörgrund Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

La 22.01. PIETARSAARI, Luodonjärvi Suurahvenkilpailu

Su 23.01. SEINÄJOKI, (Peräseinäjoki), Kalajärvi - TULOKSET

La 29.01. LESTIJÄRVI Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

Su 30.01. RAIPPALUOTO, Vistan Suurahvenpilkki -Storabborrepilken - TULOKSET

Pe 04.02. LAPPAJÄRVI PM-Moksu Made - TULOKSET

La 05.02. LAPPAJÄRVI, Katajalahti - TULOKSET

Su 06.02. MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki - TULOKSET

La 12.02. KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki - TULOKSET

Su 13.02. VETELI, Räyringinjärvi

La 19.02. JALASJÄRVI, Korvajärvi - TULOKSET

Su 20.02. SM-PILKIN ESIKISA, Lappajärvi - TULOKSET

La 26.02. MAALAHTI / MALAX Åminne -pilkki / pilken - TULOKSET

La 26.02. EVIJÄRVI, Ina - TULOKSET

Su 27.02. KURIKKA, Mäntylänlampi Ruutupilkki - TULOKSET

La 05.03. JALASJOKI, Myllykylä Myllypilkki

La 05.03. LAPPAJÄRVI, Katajalahti - TULOKSET

Su 06.03. MAALAHTI, Öinan venesatama Petalax-Pilken 2011 - TULOKSET

Su 06.03. SM-mormyska, Kymijärvi, Nastola

Su 06.03. NURMO, Varpulan allas Haulikko-pilkki - TULOKSET - JOUKKUE

La 12.03. LAPPAJÄRVI, Isoniemi, Martin ranta - TULOKSET

La 12.03. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi - TULOKSET

La 12.3. Pajusen Eräilijöiden pilkkikisat, Pajuskylä, Ruovesi - TULOKSET

12.-13.03. MM-Mormyskan loppukarsinnat vuodelle 2012, Lappajärvi (alustavasti)

Su 13.03. LAPUA, Kauhajärvi Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET - JOUKKUEET

La 19.03. KOKKOLA, Palmahovi

La 19.03. ISOKYRÖ, Kalliojärvi Leijona-pilkki - TULOKSET

La 19.3. Alavuden ja Pollarin metsästysseurojen välinen pilkkikilpailu - TULOKSET

Su 20.03. SM-PILKKI, Lappajärvi

21.-27.03. VALTAKUNNALLINEN PILKKIVIIKKO

La 26.03. PILKKIMAAJOUKKUEIDEN loppukarsinta

La 26.03. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi

La 26.03. LESTIJÄRVI

La 26.03. BJÖRKÖ Björkön Pilkki -Björkö Pilken - TULOKSET

La 26.03. VIRRAT, Kurjenjärvi Leijona Pilkki - TULOKSET

La 26.3. Jurvan Eläkeläisten pilkki, Kivi- ja Levalampi, Jurva - TULOKSET

La 26.3. Lohipilkki, Jokiperä, Laihia, Jukajan Kyläyhdistys - TULOKSET

Su 27.03. SM-LOHIPILKKI, Valkeakoski - TULOKSET

Su 27.03. KÖKLOT, Mustavirta Merenkurkun Mestaruus - TULOKSET

Su 27.03. TEERIJÄRVI, Heimsjön

Su 27.03. SEINÄJOKI, (Peräseinäjoki), Kalajärvi - PERUUTETTU

Su 27.03. Ikkeläjärvi pilkkikilpailut - TULOKSET

Pe 01.04. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Iltapilkit - TULOKSET

La 02.04. ALAJÄRVI, Alajärvi - TULOKSET

La 02.04. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi, Piirinmestaruuslohipilkki - TULOKSET

Su 03.04. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Mööpelipilkki - TULOKSET

Su 03.04. ALAVUS, Vetämäjärvi - TULOKSET

Su 03.04. KRISTIINANKAUPUNKI, Härkmerenjärvi, Suurkalapilkki

Su 03.04. KARVIA, Karvianjärvi

Ti 5.4. Seuraottelupilkki LeUK - AsUK - ÄUK, Suninsalmi - TULOKSET

Ke 6.4. Seuraottelu AsUK - LUK, Kalajärvi - TULOKSET

Ke 06.04. LESTIJÄRVI Ruutupilkki

La 09.04. ALAVETELI, Seljes Pääsiäislauantain pilkkikisa

La 09.04. EVIJÄRVI, Sillankorva Haukipilkki

La 9.4. Yleinen pilkkikilpailu, Karvianjärvi - TULOKSET

La 9.4. Pilkkikilpailu, Pusaanjärvi - TULOKSET

Su 10.04. ALAVETELI, Seljes Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

Su 10.4. Pilkki, Vaskuu, Virrat - TULOKSET

Ke 13.04. VETELI, Patananjärvi

To 14.4. Kaikenkalan pilkki, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Pe 15.4. Lapuan mestaruus pilkki, Voitilanjärvi - TULOKSET

La 16.04. SM-Rautupilkki, Inari,Tuulispäänjärvi

La 16.4. Yleinen pilkki, Rastiaisjärvi - TULOKSET

Su 17.4. Yleinen pilkkikilpailu, Jääskänjärvi - ALAVUS

Su 17.4. Viisi suurinta ahventa, Ouluvesi - TULOKSET

La 22.04. SM-Kiiskipilkki, Kuusamo

Su 24.4. Myllykylä Open - TULOKSET

Ma 25.04. VETELI, Patananjärvi

La 10.12. EVIJÄRVI, Kerttuanjärvi Haukipilkki

Su 18.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki

Su 26.12. LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi Tapaninpäiväpilkki

La 31.12. Esipilkkikisa, Iso-Räyrinki - TULOKSET

Lohipilkkikilpailuja:

La 19.03. ISOKYRÖ, Kalliojärvi Leijona-pilkki - TULOKSET

Su 27.03. SM-LOHIPILKKI, Valkeakoski

La 16.04. SM-Rautupilkki, Inari,Tuulispäänjärvi

La 02.04. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi, Piirinmestaruuslohipilkki

Su 18.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki

Pilkkikuningas-osakilpailut:

La 01.01. ALAJÄRVI, Lappajärvi, Isoniemi Uudenvuodenkisa Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET

Su 09.01. JURVA, Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

Su 16.01. PJELAX, Rörgrund Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

La 29.01. LESTIJÄRVI Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

Su 10.04. ALAVETELI, Seljes Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET

Pilkkikuninkuus 2011 - LOPPUTULOKSET

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

Pe 04.02. LAPPAJÄRVI PM-Moksu Made - TULOKSET

Su 13.03. LAPUA, Kauhajärvi Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET

La 02.04. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi, Piirinmestaruuslohipilkki - TULOKSET

Ke 05.10. PM-tietokilpailu

 

 

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2011:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi

 

TAKAISIN ALKUUN