Vuoden 2010 kilpailuja ja tuloksia

Yleisiä ONKI, UISTELU ym. -kilpailuja:

Su 25.4. Kilpaonki, Myllykylä Open - TULOKSET

Su 2.5. Kilpaonki, Pitkämö - TULOKSET

To 6.5. LEHTIMÄKI, Sahanranta Kesäongen avaus - TULOKSET

Pe 7.5. Heitto-soutu-uistelu, Kuivasjärvi, Alavus - TULOKSET

La 8.5. VAASA, Kalaranta Laituripilkki - TULOKSET

To 13.5. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta - TULOKSET

La 15.5. Vetouistelukisa Karvianjärvellä, kilpailu samalla Seurajoukkue mestaruuskisa - TULOKSET

La 15.5. Lohikilpailut, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

Su 16.5. ALAJÄRVI, Alajärvi OP - Pohjola Cup I heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Su 16.5. KURIKKA, Pitkämö - TULOKSET

Ti 18.5. PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

To 20.5. Iltaonki, Suninsalmi, Ähtärinjärvi, Lehtimäki - TULOKSET

Su 23.5. KOIVULAHTI, Kyrönjoki Merenkurkun Onki - Kvarten Metet, SM-onkikarsinta - TULOKSET

To 27.5. Iltaonki, Ouluvesi, Ähtäri, uuden sillan penkka - TULOKSET

Pe 28.5. Iltauistelukilpailut, Ähtärinjärvi, Suninsalmi - TULOKSET

Su 30.5. SeSOngin mestaruus, Kalajärvi - TULOKSET

To. 3.6. Iltaonkikisa Kalajärvellä. Klo 18.30-21.30. Tuomen parkkipaikalla kokoontuminen. Järjestää AsUK. - TULOKSET

Pe 4.6. ÄHTÄRI, Perännejärvi OP - Pohjola Cup II heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

La 5.6. KOKKOLA, Lahdenperä

La 5.6. KURIKKA, Pitkämö Hakupäällä parionki

La 5.6. - Su 6.6. Laiko Kuha Yöuistelu, Kuorasjärvi, Alavus - TULOKSET

Su 6.6. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi PM-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUE

Su 6.6. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Saaristo Onki - Skärgårds Metet - TULOKSET

To 10.6. Iltaonkikilpailu, Kätkänjärvi - TULOKSET

La 12.6. KOKKOLA, Perhonjoki

12 .-13.6 . KEURUU, nuorten SM-perhokalastuskilpailu

La 12.6. KAUSTINEN, Perhonjoki SM-karsinta perhokalastuskilpailu - TULOKSET

Su 13.6. KAUSTINEN, Perhonjoki PM-perhokalastuskilpailu - TULOKSET

Su 13.6. Kurikanmestaruus, Pitkämö - TULOKSET

Ke 16.6. Alaveteli Onki Cup lopulliset tulokset - TULOKSET

Ke 16.6. VAASA, Kalaranta Kurre Cup I - TULOKSET

To 17.6. Iltaonki, Perännejärvi, Ähtäri - TULOKSET

Pe 18.6. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP - Pohjola Cup III heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 19.6. ALAVETELI, Paasiala SM-onkikarsinta - TULOKSET

Su 20.6. KAUHAJOKI, Maatalousoppilaitos Kauhaonki 2010 - TULOKSET

Su 20.6. ISOJOKI, Kangasjärvi Siiansoutu - TULOKSET

Ke 23.6. Nuorten onkitapahtuma, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

To 24.6. Iltaonki, Korpilampi, Alavus - TULOKSET

Su 27.6. SEINÄJOKI, Kalajärvi Jussin onki - TULOKSET

Ke 30.6. VAASA, Kalaranta Kurre Cup II - TULOKSET

Ke 30.6. Eläkeliiton EP-piirin rannalta-onkikilpailu - TULOKSET

To 1.7. ALAVETELI, Urheilukentän ranta Alaveteli Cup I

To 1.7. Iltaonki, Sahanranta, Ähtärinjärvi - TULOKSET

La 3.7. ALAHÄRMÄ, Haaruskangas Yö-onki - TULOKSET

La 3.7. LAPPAJÄRVI, Kivitippu Lappajärven 27. Lohikuningas

Su 4.7. TEERIJÄRVI, Heimsjön PM- veneonki, Cup I - TULOKSET

To 8.7. ALAVETELI, Perhonjoki / Gåsjärvi Alaveteli Cup II

To 8.7. Iltaonki, Vähä-Räyrinki - TULOKSET

Pe 9.7. TEERIJÄRVI, Kortjärven silta Kortjärvi Nappet - Kortjärvi Tärppi

Pe 9.7. TÖYSÄ, Ponnenjärvi OP - Pohjola Cup-IV heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 10.7. SEINÄJOKI, (Ylistaro), Kitinoja, Kyrönjoki - TULOKSET

La 10.7. EVIJÄRVI, Sillankorva Haukisoutu - TULOKSET

10.-11.7.2010 SM-Vetouistelu - TULOKSET - JOUKKUE - SM-KISASIVUT

Su 11.7. JURVA, Kivi- ja Levalampi Ahvenkarkelot - TULOKSET

To 15.7. Iltaonki, Saarijärvi, Kuortane (AsUK) - TULOKSET

To 15.7. ALAVETELI, Kaitfors Alaveteli Cup III

La 17.7. LIPERI, SM-soutu-uistelu

17 .-18.7. SM-Kilpaonki, Saimaan kanava

La 17.7. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi - TULOKSET

Su 18.7. ALAVUS, Saarijärvi Veneonki Cup II - TULOKSET

Ti 20.7. PIETARSAARI, Fantasian ranta Jaakonpäivän onki

Ke 21.7. MAALAHTI / MALAX Åminne Heittokilpailu / Kasttävling - TULOKSET

To 22.7. ALAVETELI, Seljes Alaveteli Cup IV

To 22.7. Iltaonki, Ouluvesi, Sahanranta, Ähtäri - TULOKSET

Pe 23.7. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi Vene-jigipilkki

24 .-25.7. SM-heittouistelu ja SVK:n mestaruusvetouistelu, Joroinen

23.-25.7. 2010 Baltic Cup Hirvijarvi - TULOKSET - JOUKKUETULOKSET

La 24.7. SEINÄJOKI, (Nurmo) Varpula allas OP - Pohjola Cup V heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Su 25.7. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Veneonki, Cup III - TULOKSET

La 31.7. JALASJÄRVI, Jalasjoki ja Lamminjärvi - TULOKSET

La 31.7. Ouluvesisoutu, Ähtäri - TULOKSET

Su 1.8. SM-ONKI, Ii, Raasakka - TULOKSET

Ti 3.8. VAASA, Vankilan ranta Vaasan laituripilkki - TULOKSET

To 5.8. Seuraottelu Onki LeUK - AsUK - ÄUK - Vähä-räyrinki, Lehtimäki - TULOKSET

La 7.8. SEINÄJOKI, Hirvijärvi - TULOKSET

Su 8.8. VETELI, Patanan tekojärvi Pohjanmaan Lahnakuningas

Su 8.8. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2

Su 8.8. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi S-Market uistelu Kuha-Lordi - TULOKSET

Ma 9.8. Seuraottelu Onki LeUK - AsUK - ÄUK - Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

Ke 11.8. Onkikilpailut, Kyrönjoki, Karoliini - TULOKSET

To 12.8. Seuraottelu Onki LeUK - AsUK - ÄUK - Nousunlahti, Ähtäri - TULOKSET

La 14.8. KASKINEN, Kaskisten salmi - TULOKSET

La 14.8. JALASJÄRVI, Liikapuro OP - Pohjola Cup VI heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Su 15.8. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Piirinmestaruusonki - TULOKSET

Ke 18.8. VAASA, Västervikin veneranta, Kurre Cup III - TULOKSET

To 19.8. Iltaonkikilpailu, päätöskisa, Suninsalmi, Lehtimäki - TULOKSET

La 21.8. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Björkön Heitto - Björkö Kastet - TULOKSET

21 .-22.8 . Perhokalastuksen SM-finaali, Merikarvia

La 21.8. ALAVETELI, Paasiala Birgerin Muistokisa

Su 22.8. SM-veneonki, Varkauden Huruslahti

Su 22.8. SEINÄJOKI, Hirvijärvi SeSOnki -20 - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ke 25.8. Valtakunnallinen KALASTUSPÄIVÄ

Pe 27.8. KAUSTINEN, Perhonjoki Eräkellari-onki - TULOKSET

La 28.8. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi - TULOKSET

La 28.8. LEHTIMÄKI, Ähtärinjärvi PM-heittouistelukisa - TULOKSET

28 .-29.8. Nuorten SM-toimintakilpailu

Su 29.8. KURIKKA, Mäntylänlampi Veneonki Cup IV - TULOKSET - KUVIA

Su 29.8. TEERIJÄRVI, Syväjärvi (Djupsjön)

Su 29.8. Onkikilpailut, Merikaarto, Vähäkyrö, Kyrönjoki -TULOKSET

Su 29.8. Uistelukilpailu, Perännejärvi, Ähtäri - TULOKSET - KUVIA

La 4.9. ORAVAINEN, Fiskargille, Hauenheitto - Gäddkastet

La 4.9. KURIKKA, Kyrönjoki, Tuiskulan Onki - TULOKSET

Su 5.9. KAUHAJOKI, Nummijärvi OP - Pohjola Cup VII PM heitto/soutu uistelu - TULOKSET - TILANNE - KUVA

11 .-12.9 . Perhokalastuksen SM-joukkuekisa Kerimäki / Enonkoski

La 11.9. Haasteottelu onki AsuK-LUK-SeSOnki, Kalajärvi - TULOKSET

La 11.9. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 11.9. KÖKLOT, Mustavirta, Kurren Pytty - TULOKSET

La 11.9. Terassiuistelu, Virrat - TULOKSET

Su 12.9. LEHTIMÄKI, Kätkänjärvi Veneonki Cup V - TULOKSET

Pe 17.9. Epävir. MM-tuulastus, Vääksy

La 18.9. SM-tuulastus, Vääksy

La 18.9. SM-kelluntarengas, Ylöjärvi

La 18.9. KUORTANE, Kaarankajärvi, OP - Pohjola Cup VIII, heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

Su 19.9. KARVIA, Karvianjärvi, Karvianjärviuistelu PM-vetouistelu - TULOKSET - KUVA

Su 19.9. SM-laituripilkki, Kuopio - TULOKSET

Su 19.9. Rääpiäis kilpaonki, Mäntylän lampi - TULOKSET

La 25.9. Laituripilkki, Vankilanranta, Vaasa - TULOKSET

Su 26.9. Onkikauden päättäjäiset, Kyrkösjärvi, Seinäjoki - TULOKSET

?? .9. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 2/2

La 2.10. Uistelukilpailut, Visuvesi - TULOKSET

Su 3.10. Laituripilkki I, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Ke 6.10. PM-tietokilpailu, Seinäjoki

Su 10.10. Laituripilkki II, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

La 7.10. Uistelukilpailut, Visuvesi - TULOKSET

Su 17.10. Laituripilkki III, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

La 23.10. Uistelukilpailu, Ähtäri - TULOKSET

Su 24.10. Laituripilkki IV, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Su 31.10. Laituripilkki V, Suninsalmi - TULOKSET

Su 7.11. Laituripilkki VI, Suninsalmi - TULOKSET

La 13.11. Laituripilkki VII, Suninsalmi - TULOKSET

?? .11. SM-perhonsidontakilpailu

Su 5.12. Kinkkupilkki, Paalijärvi - TULOKSET

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

Su 16.5. ALAJÄRVI, Alajärvi OP - Pohjola Cup I heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Pe 4.6. ÄHTÄRI, Perännejärvi OP - Pohjola Cup II heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Pe 18.6. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP - Pohjola Cup III heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Pe 9.7. TÖYSÄ, Ponnenjärvi OP - Pohjola Cup-IV heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Su 25.7. SEINÄJOKI, (Nurmo) Varpula allas OP - Pohjola Cup V heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

La 14.8. JALASJÄRVI, Liikapuro OP - Pohjola Cup VI heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Su 5.9. KAUHAJOKI, Nummijärvi OP - Pohjola Cup VII PM heitto/soutu uistelu - TULOKSET - KUVA

La 18.9. KUORTANE, Kaarankajärvi, OP - Pohjola Cup VIII, heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

LOPPUTULOKSET

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

La 22.5. Alajärvi

La 12.6. Evijärvi

La 19.6. Vimpeli

La 3.7. Lappajärvi

Su 25.7. Veteli - TULOKSET

La 7.8. Kuortane

La 25.9. Ähtäri 1,5 kertaiset pisteet

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät Lappajärven Kalaveikkojen sivuilta: www.lappajarvenkalaveikot.fi

Veneonki Cup:

Su 4.7. TEERIJÄRVI, Heimsjön PM- veneonki, Cup I - TULOKSET

Su 18.7. ALAVUS, Saarijärvi Veneonki Cup II - TULOKSET

La 24.7. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Veneonki, Cup III - TULOKSET

Su 29.8. KURIKKA, Mäntylänlampi Veneonki Cup IV - TULOKSET - KUVIA

Su 12.9. LEHTIMÄKI, Kätkänjärvi Veneonki Cup V - TULOKSET

SM-onkikarsinnat:

To 13.5. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta - TULOKSET

Su 23.5. KOIVULAHTI, Kyrönjoki Merenkurkun Onki - Kvarten Metet, SM-onkikarsinta - TULOKSET

La 19.6. ALAVETELI, Paasiala SM-onkikarsinta - TULOKSET

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

Su 6.6. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi PM-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUE

Su 13.6. KAUSTINEN, Perhonjoki PM-perhokalastuskilpailu - TULOKSET

Su 4.7. TEERIJÄRVI, Heimsjön PM- veneonki, Cup I - TULOKSET

La 28.8. LEHTIMÄKI, Ähtärinjärvi PM-heittouistelukisa - TULOKSET

Su 5.9. KAUHAJOKI, Nummijärvi OP - Pohjola Cup VII PM heitto/soutu uistelu - TULOKSET

Su 19.9. KARVIA, Karvianjärvi, Karvianjärviuistelu PM-vetouistelu - TULOKSET

Ke 6.10. PM-tietokilpailu, Seinäjoki

Super-Cup:

Ti 11.05. klo 17.45 Kalajärvi, voimalaitos, SUPER-CUP I-osa, (ASUK, Erkki H. 0400-772854) - TULOKSET

Ti 18.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP II-osa, (ASUK) - TULOKSET

Ti 25.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP III-osa, (ASUK) - TULOKSET

Ti 01.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, Sevo, SUPER-CUP IV-osa, (LUK, Keltsu 0500-165518) - TULOKSET

Ti 08.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP V-osa, (LUK) - TULOKSET

Ti 15.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP VI-osa, (LUK) - TULOKSET

Ti 22.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP VII-osa, (SeSOnki, Jallu 040-5036352) - TULOKSET

Ti 29.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP VIII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - SAALISTAULUKKO

Ti 06.07. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP IX-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - SAALISTAULUKKO - 6 PARASTA

Ti 03.08. klo 17.45 Kalajärvi, KILPAONKI-CUP X-osa, (ASUK) - TULOKSET - TILANNE - SAALISTAULUKKO

Ti 10.08. klo 17.45 Kyrkösjärvi, KILPAONKI-CUP XI-osa, (LUK) - TULOKSET - TILANNE

Ti 17.08. klo 17.45 Kyrkösjärvi, KILPAONKI-CUP XII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - TILANNE - SAALISTAULUKKO

Osakilpailut IV - VI ovat LUK:n kilpaongen mestaruuskilpailu.


SUPER CUP LOPPUTULOKSET

Yleisiä PILKKI -kilpailuja:

Pe 1.1. ALAJÄRVI, Lappajärvi, Isoniemi Uudenvuodenkisa - TULOKSET

La 2.1. LEHTIMÄKI, Kangaslampi Maaottelukarsinta - TULOKSET

Su 3.1. LAPPAJÄRVI, Kärnä Kärnäiittipilkki Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET

Ke 6.1. Loppiais-lohikisa Yläinen-Toriseva, Virrat - TULOKSET

Ke 6.1. Lohipilkki, Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

La 9.1. LAPUA, Kauhajärvi Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

Su 10.1. JURVA, Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki - TULOKSET

La 16.1. EVIJÄRVI, Haapajärvi Haukipilkki - TULOKSET

Su 17.1. SEINÄJOKI, Kalajärvi Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

La 23.1. PIETARSAARI, Luodonjärvi Suurahvenkilpailu

Su 31.1. RAIPPALUOTO, Vistan Suurahvenpilkki - Storabborrepilken - TULOKSET

Pe 5.2. LAPPAJÄRVI PM-Moksu Made - TULOKSET

La 6.2. LAPPAJÄRVI, Surmanniemi - TULOKSET

La 6.2. MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki - TULOKSET

Su 7.2. LAPPAJÄRVI, Pokela Maaottelukarsinta - TULOKSET

La 13.2. LAPPAJÄRVI, Nykälä Kraateri nykytys - TULOKSET

La 13.2. Kuldkala 2010, Pyhäjärvi, Otepää - TULOKSET - TIIVISTELMÄJUTTU

Su 14.2. Ähtäri, Myllymäki, Lamminperä/Nousunlahti - TULOKSET

Su 14.2. VETELI, Räyringinjärvi

La 20.2. JALASJÄRVI, Jalasjärvi - TULOKSET

La 20.2. KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki - TULOKSET

Su 21.2. Pilkki, Edesjärvi, Alavus - TULOKSET

Su 21.2. SEINÄJOKI, Kalajärvi - PERUUTETTU

Su 21.2. SM-PILKIN ESIKISA, Oulun merialue - TULOKSET

La 27.2. LAPPAJÄRVI, Isoniemi Maaottelukarsinta - TULOKSET

La 27.2. MAALAHTI / MALAX Åminne -pilkki / pilken - TULOKSET

La 27.2. Yleiset pilkkikilpailut, Hangasrimmi, Kätkänjoki - TULOKSET

Su 28.2. KOKKOLA, Hickarö - TULOKSET

Su 28.2. KURIKKA, Mäntylänlampi Ruutupilkki - TULOKSET

La 6.3. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Seinäjoki Pilkki

La 6.3. MAALAHTI, Öinan venesatama Petalax-Pilken 2010 - TULOKSET

La 6.3. LAPPAJÄRVI, Kisaranta - TULOKSET

Su 7.3. SM-mormyska

Su 7.3. JURVA, Kivi- ja Levalampi - TULOKSET

Su 7.3. LEHTIMÄKI, Ähtärinjärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

La 13.3. EVIJÄRVI, Tervasranta

La 13.3. LAPUA, Kauhajärvi - TULOKSET

La 13.3. ISOKYRÖ, Kalliojärvi Leijona-pilkki - TULOKSET

Su 14.3. PJELAX, Rörgrund Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET

La 20.3. NURMO, Varpulan allas Haulikko-pilkki - TULOKSET

La 20.3. KÖKLOT, Mustavirta Merenkurkun Mestaruus - TULOKSET

La 20.3. KOKKOLA, Palmahovi

Su 21.3. SM-PILKKI, Oulun merialue - TULOKSET

La 27.3. ALAVETELI, Paasiala Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET

La 27.3. PILKKIMAAJOUKKUEIDEN loppukarsinta

Su 28.3. SM-LOHIPILKKI, Enonkoski - TULOKSET - JOUKKUE

Su 28.3. BJÖRKÖ Björkön Pilkki - Björkö Pilken - TULOKSET

Su 28.3. TEERIJÄRVI, Heimsjön

Su 28.3. VIRRAT, Kurjenjärvi Leijona Pilkki

Ke 31.3. Haastepilkki ÄUK - AsUK - LeUK, Nousunlahti, Myllymäki, Ähtäri - TULOKSET

Pe 2.4. LAPPAJÄRVI, Karvala, Mattopilkki - TULOKSET

Pe 2.4. Kurikka (JURVA), Säläisjärvi, Piirinmestaruuslohipilkki - TULOKSET

La 3.4. ALAVETELI, Seljes Pääsiäislauantai kilpailu - TULOKSET

La 3.4. ALAVUS, Vetämäjärvi - TULOKSET

Su 4.4. LAPPAJÄRVI, Katajalahti - TULOKSET

Su 4.4. KRISTIINANKAUPUNKI, Härkmerenjärvi, Suurkalapilkki - TULOKSET

Ma 5.4. VETELI, Patananjärvi - TULOKSET

Ma 5.4. KARVIA, Karvianjärvi - TULOKSET

Ke 7.4. Kalajärvi, LUK - AsUK Haasteottelu - TULOKSET

Pe 9.4. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Iltapilkit

La 10.4. LAPPAJÄRVI, Nissinranta - TULOKSET

10 .-11.4 . MM-Mormyskan 2011 karsinnat

Su 11.4. Pilkki, Vaskuu, Virrat - TULOKSET

Ti 13.4. Iltapilkki, Valkeislampi, Lehtimäki - TULOKSET

La 17.4. SM-Rautupilkki, Inari,Tuulispäänjärvi

La 24.4. SM-Kiiskipilkki, Kuusamoa

La 27.11. Lohipilkki, Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

Su 28.11. Pilkkikilpailut, Kangaslampi, Lehtimäki - TULOKSET

Su 28.11. Lohipilkki, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

La 4.12. Lohipilkki, Pitkäjärvi, Töysä - TULOKSET

Su 5.12. Lohipilkki, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

Ma 6.12. JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli - TULOKSET

La 11.12. EVIJÄRVI, Sillankorva - TULOKSET

La 18.12. ALAVUS, Kuorasjärvi Kinkkupilkki - TULOKSET

Su 19.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki - TULOKSET

Su 26.12. LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi Tapaninpäiväpilkki - TULOKSET

Lohipilkkikilpailuja:

La 2.1. Lohipilkki, Pitkäjärvi, Töysä - TULOKSET

Ke 6.1. Loppiais-lohikisa Yläinen-Toriseva, Virrat - TULOKSET

Ke 6.1. Lohipilkki, Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 28.3. SM-LOHIPILKKI, Enonkoski

La 27.11. Lohipilkki, Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

Su 28.11. Lohipilkki, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

La 4.12. Lohipilkki, Pitkäjärvi, Töysä - TULOKSET

Su 5.12. Lohipilkki, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

Ma 6.12. JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli - TULOKSET

Su 19.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki - TULOKSET

Pe 2.4. Kurikka (JURVA), Säläisjärvi, Piirinmestaruuslohipilkki

La 17.4. SM-Rautupilkki, Inari,Tuulispäänjärvi

 

Pilkkimaaottelukarsinnat:

La 2.1. LEHTIMÄKI, Kangaslampi Maaottelukarsinta - TULOKSET

Su 7.2. LAPPAJÄRVI, Pokela Maaottelukarsinta - TULOKSET

La 27.2. LAPPAJÄRVI, Isoniem Maaottelukarsinta - TULOKSET

Pilkkikuningas-osakilpailut:

Su 3.1. LAPPAJÄRVI, Kärnä Kärnäiittipilkki Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET

La 9.1. LAPUA, Kauhajärvi Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

Su 17.1. SEINÄJOKI, Kalajärvi Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

Su 7.3. LEHTIMÄKI, Ähtärinjärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

La 27.3. ALAVETELI, Paasiala Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET

PILKKIKUNINKUUS 2010 LOPPUTULOKSET: Miehet - Miesvet. - Naiset, NaisVet, Nuoret

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

Pe 5.2. LAPPAJÄRVI PM-Moksu Made - TULOKSET

Su 14.3. PJELAX, Rörgrund Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET

Pe 2.4. Kurikka (JURVA), Säläisjärvi, Piirinmestaruuslohipilkki - TULOKSET

 

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2010:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi

 

TAKAISIN ALKUUN