|
2.4.2010
Pilkkikilpailut, Karvala, Lappajärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
Petri Ahola pitkäperjantaipilkkien voittoon
Karvalassa |
|
|
|
|
|
|
|
70 pilkkijää oli lähtenyt karvalan
pitkäperjantain pilkkeihin. |
|
|
Toholammin Petri Ahola osoittautui etevimmäksi
pilkijäksi yli 6 kilon saaliilla. |
|
Veteraanisarjan voittoon pilkki Evijärven
Urheilukalastajien Matti Mansikka-aho. |
|
Lappajärven Kalaveikkojen Päivi hemminki vei
nimiinsä Naisten sarjan ja |
|
Elmo Savola oli Nuorten ykkönen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yleinen |
seura |
gr. |
|
|
1. |
Petri Ahola |
Toholampi |
6 525 |
|
|
2. |
Kari Uusitupa |
VKV |
5
645 |
|
|
3. |
Mika Kulju |
LeUK |
3
765 |
|
|
4. |
Toni Holmberg |
Uusikaupunki |
3
050 |
|
|
5. |
Tuomo Savola |
LKV |
2
925 |
|
|
6. |
Reijo Lassila |
LUK |
2
720 |
|
|
7. |
Sampo Savola |
LKV |
2
690 |
|
|
8. |
Tarmo Ojanperä |
AKM |
2
275 |
|
|
9. |
Matti
Ala-Lantela |
LKV |
2
120 |
|
|
10. |
Heikki Korpela |
JUK |
1
810 |
|
|
11. |
Asko Luoma-aho |
JPO |
1
800 |
|
|
12. |
Petteri Mantere |
JUK |
1
760 |
|
|
13. |
Jorma Hemminki |
LKV |
1
750 |
|
|
14. |
Juha Kangas |
Saarijärvi |
1
580 |
|
|
15. |
Tapani Ojanperä |
AKM |
1
495 |
|
|
16. |
Tero Nihti |
Virrat |
1
415 |
|
|
17. |
Jouni Mäntylä |
Uusikaupunki |
1
255 |
|
|
18. |
Arto Lehto |
LKV |
1
130 |
|
|
19. |
Jyrki Kaaranka |
LeUK |
895 |
|
|
20. |
Pasi Lantela |
LKV |
610 |
|
|
21. |
Kenneth Perämäki |
|
605 |
|
|
22. |
Juhani
Koivukangas |
EUK |
560 |
|
|
23. |
Pentti Hepojoki |
ASUK |
500 |
|
|
24. |
Kaj
Näsi |
PKM |
290 |
|
|
25. |
Riku Koski |
JUK |
90 |
|
|
26. |
Juha Kaaranka |
LeUK |
25 |
|
|
|
|
yht. |
49 285 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Veteraanit 60 vuotta |
seura |
gr. |
|
|
1. |
Matti Mansikka-aho |
EUK |
3 790 |
|
|
2. |
Antto Salmela |
LeUK |
2
875 |
|
|
3. |
Antti Väärämäki |
AKM |
2
710 |
|
|
4. |
Mikko Soini |
LKV |
2
420 |
|
|
5. |
Heino Hakomäki |
LeUK |
2
050 |
|
|
6. |
Heikki Lamu |
Toholampi |
2
025 |
|
|
7. |
Mauno
Seikinranta |
LeUK |
1
900 |
|
|
8. |
Erkki Yliaho |
LeUK |
1
615 |
|
|
9. |
Matti Roponen |
LeUK |
1
370 |
|
|
10. |
Ilmari
Saarikoski |
LUK |
1
235 |
|
|
11. |
Terho Ahopelto |
VKV |
1
145 |
|
|
12. |
Aulis Suontausta |
VKV |
1
120 |
|
|
13. |
Seppo Nieminen |
ASUK |
855 |
|
|
14. |
Kalervo Rapo |
ASUK |
665 |
|
|
15. |
Sauli Harju |
TUK |
595 |
|
|
16. |
Tauno Nygård |
VKV |
515 |
|
|
17. |
Kauko Kemppainen |
Hamina |
505 |
|
|
18. |
Matti Mikkola |
JUK |
475 |
|
|
19. |
Yrjö Koskela |
|
120 |
|
|
|
|
yht. |
27 985 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Naiset |
seura |
gr. |
|
|
1. |
Päivi Hemminki |
LKV |
2 180 |
|
|
2. |
Raija Pekonniemi |
LeUK |
2
155 |
|
|
3. |
Lilja Lantela |
LKV |
1
825 |
|
|
4. |
Eija Uusitupa |
VKV |
1
365 |
|
|
5. |
Anja Savola |
LKV |
1
190 |
|
|
6. |
Tarja Huhtala |
LeUK |
900 |
|
|
7. |
Aune Salmela |
LeUK |
820 |
|
|
8. |
Heidi Pernu |
LeUK |
810 |
|
|
8. |
Sointu Luoma-aho |
JPO |
810 |
|
|
10. |
Pirkko Lonka |
Hamina |
770 |
|
|
11. |
Merja Kangas |
saarijärvi |
645 |
|
|
|
|
yht. |
13 470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nuoret |
seura |
gr. |
|
|
1. |
Elmo Savola |
LKV |
960 |
|
|
2. |
Arttu Mattila |
Uusikaupunki |
895 |
|
|
|
|
yht. |
1 855 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaikki yhteensä: |
92 595 |
|
|
|
|
|
|
|