Vuoden 2009 kilpailuja ja tuloksia

Yleisiä ONKI, UISTELU ym. -kilpailuja:

Su 3.5. Kilpaonki, Pitkämö - TULOKSET

La 9.5. KUORTANE, Kaarankajärvi, OP - Pohjola Cup I, heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

La 9.5. VAASA, Kalaranta, Laituripilkki - TULOKSET

To 14.5. LEHTIMÄKI, Sahanranta, Kesäongen avaus - TULOKSET

To 14.5. ALAVETELI, Urheilukentän ranta, Alavetelin onkicup

La 16.5. Lohikilpailut, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

Su 17.5. KURIKKA, Pitkämö, SM-onkikarsinta - TULOKSET

Su 17.5. Keski-Pohjanmaan Onkimestaruus, Suntti - TULOKSET

Su 17.5. Alajärvi, AKM:n kisat - TULOKSET

Ti 19.5. PIETARSAARI, Fantasian ranta, Kesäonki

To 21.5. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi, SM-onkikarsinta - TULOKSET

La 23.5. KARVIA, Karvianjärvi, OP - Pohjola Cup II, heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Su 24.5. KOIVULAHTI, Kyrönjoki, Merenkurkun Onki, SM-onkikarsinta - TULOKSET

Su 24.5. ALAJÄRVI, Tuluutti - TULOKSET

Pe 29.5. Iltauistelukilpailu, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Ke 3.6. Vaasan Onkimestaruus I osakilpailu, Palosaaren Kivilaiturit - TULOKSET

To 4.6. Iltaonkikilpailut, Mekkolampi, Ähtäri - TULOKSET

Pe 5.6. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi, OP - Pohjola Cup III, heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

La 6.6. KOKKOLA, Suntti - TULOKSET

La 6.6. KURIKKA, Pitkämö, Hakupäällä parionki - TULOKSET

La 6.6. Nuorten onkikilpailut, Tuluutti, Alajärvi - TULOKSET

La 6.6. Lohikilpailut Sutikanlampi, Jokipera, Laihia - TULOKSET

Su 7.6. BJÖRKÖBY, Svedjehamn, Saaristo Onki – Skärgårds Metet - TULOKSET

Su 7.6. KRISTIINANKAUPUNKI, Rannaltaheittouistelu - TULOKSET

Su 7.6. KAUHAJOKI, Maatalousoppilaitos, Kauhaonki 2009 - TULOKSET

Ke 10.6. VAASA, Kalaranta, Kurre Cup I

To 11.6. Yleinen iltaonkikilpailu, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

La 13.6. Heitto/veto-uistelukilpailu, Kivi- ja Levalampi, Jurva - TULOKSET

La 13.6. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi, PM-perhokalastuskilpailu - TULOKSET - PIIRINMESTARIT - 7 KG HAUKI

Su 14.6. SEINÄJOKI, Hirvijärvi, PM-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUETULOKSET

13.-14.6. SM-soutu-uistelu

Su 21.6. SEINÄJOKI, Kalajärvi, Jussin onki - TULOKSET

Ti 23.6. Onkikilpailu, Ouluvesi, Ähtäri - TULOKSET

To 25.6. Iltaonkikilpailu, Kätkänjärvi - TULOKSET

Pe 26.6. LEHTIMÄKI, Ähtärinjärvi, OP - Pohjola Cup IV, heitto/soutu yöuistelu - TULOKSET

Pe-La 26.-27.6. KURIKKA, Pitkämö, 24 h haaste-onki - PERUUTETTU

La-Su 27.-28.6. Laiko - Kuha yöuistelu, Kalajärvi, Peräseinäjoki - TULOKSET

La 27.6. Ouluvesiuistelu, Ähtäri - TULOKSET

Su 28.6. ISOJOKI, Kangasjärvi, Siiansoutu - TULOKSET

Su 28.6. SeSOngin mestaruus, Hirvijärvi - TULOKSET

Ti 30.6. Onki, Kissalampi, Sappio - TULOKSET

Ke 1.7. VAASA, Kalaranta, Kurre Cup II

To 2.7. ALAVETELI, Urheilukentän ranta, Alaveteli Cup I

To 2.7. Iltaonki, Sahanranta, Ähtärinjärvi, Ränkiviikon kisa - TULOKSET

La 4.7. LAPPAJÄRVI, Kivitippu, Lappajärven 25. Lohikuningas, PM-vetouistelu

La 4.7. ALAHÄRMÄ, Haaruskangas, Yö-onki

La 4.7. TEERIJÄRVI, Heimsjön, Veneonki

04.-05.7. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1. Lappeenranta, Saimaan kanava.

Su 5.7. ALAVUS, Edesjärvi, Veneonki Cup I - TULOKSET

Ma 6.7. Eläkeliiton Etelä-Pohjanmaan piirin rantaongintakilpailut, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

Ti 7.7. Onkikilpailut, Alasappio, Ähtäri - TULOKSET

To 9.7. ALAVETELI, Perhonjoki / Gåsjärvi, Alaveteli Cup II

Pe 10.7. TEERIJÄRVI, Kortjärven silta, Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi

Pe 10.7. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi, Vene-jigipilkki

Pe 10.7. ALAVUS, Kuorasjärvi, OP - Pohjola heitto/soutupiirinmestaruusuistelu Cup-V - TULOKSET - PIIRINMESTARIT

La 11.7. EVIJÄRVI, Sillankorva, Evijärvi soutu

La 11.7. YLISTARO, Kitinoja, Kyrönjoki - TULOKSET

Su 12.7. Seurojenvälinen uistelukilpailu, Kuorasjärvi - TULOKSET

Su 12.7. JURVA, Kivi- ja Levalampi, Ahvenkarkelot - TULOKSET

To 16.7. Yleinen iltaonkikilpailu, Kalajärvi, takapenkka - TULOKSET

To 16.7. ALAVETELI, Kaitfors, Alaveteli Cup III

La 18.7.2009 Yleiset onkikilpailut, Koiraspotissa - TULOKSET

18.-19.7. SM-Kilpaonki, Huittinen, Loimaa

La 18.7. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi - TULOKSET

Ti 21.7. PIETARSAARI, Fantasian ranta, Jaakonpäivän onki

Ke 22.7. MAALAHTI / MALAX, Åminne -heittokilpailu / kasttävling - TULOKSET

To 23.7. ALAVETELI, Seljes, Alaveteli Cup IV

To 23.7. Iltaonkikilpailut, Ouluvesi, Ähtäri - TULOKSET

La 25.7. SM-heittouistelu, Oravainen - TULOKSET

Su 26.7. SVK:n mestaruusvetouistelu, Oravainen - TULOKSET

La 25.7. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi, Piirinmestaruusveneonki, Cup II - TULOKSET

La 25.7. Uistelu, Ähtärinjärvi, Koulunranta, Ähtäri - TULOKSET

Su 26.7. Onkikilpailut, Kyrönjoki, Karoliini - TULOKSET

Su 26.7. JALASJÄRVI, Liikapuro, OP - Pohjola Cup VI, heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Su 26.7. Onkikilpailut, Sammusjärvi - TULOKSET

La 1.8. JALASJÄRVI, Jalasjoki ja Lamminjärvi - TULOKSET

Su 2.8. SM-ONKI, Kimolan kanava

Ti 4.8. VAASA, Vankilan ranta, Vaasan laituripilkki - TULOKSET

Ke 5.8. VAASA, Kalaranta, Kurre Cup III

Ke 5.8. HAASTEOTTELU LSK-LUK HIRVIJÄRVI, PATOPENGER - TULOKSET

To 6.8. Seuraottelu Onki 1 - Vähä-Räyrinki - TULOKSET

La 8.8. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 2. Varkaus, Pussitaipaleen kanava.

La 8.8. SEINÄJOKI, Hirvijärvi - TULOKSET

La 8.8. KRISTIINANKAUPUNKI, PM-heittouistelukisa - TULOKSET

Su 9.8. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi, S-Market uistelu Kuha-Lordi

Su 9.8. VETELI, Patananjärvi, Pohjanmaan Lahnakuningas

Ma 10.8. Seuraottelu Onki 2 - Vähäjärvi - TULOKSET

To 13.8. Seuraottelu Onki 3 - Perännejärvi - TULOKSET

LeUK - AsUK - ÄUK Seuraottelu Onki 2009 - LOPPUTULOKSET - LeUK - AsUK - ÄUK

15.-16.8. Perhokalastuksen SM-finaali

La 15.8. KASKINEN, Kaskisten salmi

La 15.8. ALAJÄRVI, Tuluutti

La 15.8. BJÖRKÖBY, Svedjehamn, Björkön Heitto – Björkö Kastet

Su 16.8. SEINÄJOKI, Hirvijärvi, Piirinmestaruusonki - TULOKSET

Ke 19.8. Iltaonki, päätöskilpailu, Suninsalmi, Ähtärinjärvi - TULOKSET

Ke 19.8. VAASA, Kalaranta, Kurre Cup IV

La 22.8.2009 Onki, Kyrkösjärvi, Seinäjoki - TULOKSET

Su 23.8. SEINÄJOKI, Hirvijärvi, SeSOnki -20 - TULOKSET

22.-23.8. Nuorten SM-perhokalastuskilpailu

Su 23.8. ALAVUS, Jääskänjärvi, OP - Pohjola Cup VII, heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

Ke 26.8. VALTAKUNNALLINEN KALASTUSPÄIVÄ

La 29.8. ALAVETELI, Paasila, Birgerin Muistokisa

29.-30.8. Perhokalastuksen SM-joukkuekisa

29.-30.8. Nuorten SM-toimintakilpailu

Su 30.8. TEERIJÄRVI, Syväjärvi (Djupsjön)

Su 30.8. KURIKKA, Pitkä-Jussin ranta, Veneonki Cup III - TULOKSET

Su 30.8. Uistelu, Perännejärvi - TULOKSET

La 5.9. ORAVAINEN, Fiskargille, Hauenheitto - Gäddkastet

La 5.9. LEHTIMÄKI, Kätkänjärvi, Veneonki Cup IV - TULOKSET

05.-06.9. SM-kelluntarengas

Su 6.9.2009 Onkikilpailut, Kyrönjoki, Merikaarto, Vähäkyrö - TULOKSET

Su 6.9. KURIKKA, Kyrönjoki, Tuiskulan Onki - TULOKSET

La 12.9. VAASA, Kalaranta, Kurren Pytty

La 12.9. Syyshaukiuistelu, Patanan tekojärvi - TULOKSET

La 19.9. Onkikilpailut, Ouluvesi sahanranta, Ähtäri - TULOKSET

La 19.9. SM-tuulastus, Hartola

La 12.9. Haasteottelu AsUK-LUK-SeSOnki, Kalajärvi - TULOKSET

La 12.9. Terassiuistelu, Virrat - TULOKSET

Su 13.9. Rääpiäisonki, Kyrkösjärvi - TULOKSET

Su 13.9. Soutu/heitto-uistelukisa, Kaarankajärvi (LeUK) - TULOKSET

La 19.9. AVUK Onkimestaruus - TULOKSET

Su 20.9. Soutu/heitto-uistelukisa, Kätkänjärvi (LeUK) - TULOKSET

Su 20.9. SM-laituripilkki, Lohja, Aurlahti

Su 20.9. AKM:n avoimet vetouistelun mestaruuskilpailut, Alajärvi - TULOKSET

Su 20.9. Rääpiäisonki, Pitkämö - TULOKSET

Su 27.9. KURIKKA, Kyrönjoki, Veneonki Cup V - TULOKSET

La 3.10. Uistelukisat, Visuvesi - TULOKSET

Ti 6.10. PM-tietokilpailu, Seinäjoki

La 10.10. Uistelukilpailut, Karvianjärvi - TULOKSET

Su 11.10. Uistelukilpailut, Rantatöysänjärvi - TULOKSET

La 17.10. Uistelukisat, Visuvesi - TULOKSET

La 31.10. Uistelukilpailu, Ähtäri - TULOKSET

14.-15.11. SM-perhonsidontakilpailu

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

La 9.5. Kaarankajärvi - TULOKSET

La 23.5. Karvianjärvi - TULOKSET

Pe 5.6. Kyrkösjärvi - TULOKSET

Pe 26.6. Suninsalmi - TULOKSET

Pe 10.7. Kuorasjärvi - TULOKSET

Su 26.7. Liikapuro - TULOKSET

Su 23.8. Jääskänjärvi - TULOKSET

LOPPUTULOKSET 7 OSAKILPAILUN JÄLKEEN

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

La 16.5. Kuortane

Su 24.5. Alajärvi

La 6.6. Evijärvi

La 13.6. Vimpeli

La 4.7. Lappajärvi

La 18.7. Veteli

La 15.8 Ähtäri kisassa 1,5 kertaiset pisteet

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät Lappajärven Kalaveikkojen sivuilta: www.lappajarvenkalaveikot.fi

Veneonki Cup:

Su 5.7. ALAVUS, Edesjärvi, Veneonki Cup I - TULOKSET

La 25.7. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi, Piirinmestaruusveneonki, Cup II - TULOKSET

Su 30.8. KURIKKA, Pitkä-Jussin ranta, Veneonki Cup III - TULOKSET

La 5.9. LEHTIMÄKI, Kätkänjärvi, Veneonki Cup IV - TULOKSET

Su 27.9. KURIKKA, Kyrönjoki, Veneonki Cup V - TULOKSET

Veneonki Cup 2009 LOPPUTULOKSET

SM-onkikarsinnat:

Su 17.5. Kurikka, Pitkämö, KUK - TULOKSET

To 21.5. Seinäjoki, Kyrkösjärvi, LUK - TULOKSET

Su 24.5. Koivulahti, Kyrönjoki, PK - TULOKSET

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

La 13.6. PM-Perho, Jalasjärvi, Iso-Särkijärvi, LUK - TULOKSET - Kuva1 PIIRINMESTARIT - Kuva2 7 KG HAUKI

Su 14.6. PM-Kilpaonki, Nurmo, Hirvijärvi, SeSOnki - TULOKSET - JOUKKUETULOKSET

La 4.7. PM-Vetouistelu, Lappajärvi, LKV

Pe 10.7. PM-Soutu-Uistelu, Kuorasjärvi, AsUK - TULOKSET - PIIRINMESTARIT

La 25.7. PM-Veneonki, Seinäjoki, Kyrkösjärvi, LUK - TULOKSET

La 8.8. PM-Heittouistelu, Kristiinankaupunki, Salar - TULOKSET

Su 16.8. PM-Onki, Nurmo, Hirvijärvi, LUK - TULOKSET

Super-Cup:

Ti 12.05. klo 17.45 Kalajärvi, voimalaitos, SUPER-CUP I-osa, (ASUK, Erkki H. 0400-772854) - TULOKSET

Ti 19.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP II-osa, (ASUK) - TULOKSET

Ti 26.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP III-osa, (ASUK) - TULOKSET

Ti 02.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, Sevo, SUPER-CUP IV-osa, (LUK, Keltsu 0500-165518) - TULOKSET

Ti 09.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP V-osa, (LUK) - TULOKSET

Ti 16.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP VI-osa, (LUK) - TULOKSET

Ti 23.06. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP VII-osa, (SeSOnki, Jallu 040-5036352) - TULOKSET

Ti 30.06. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP VIII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET

Ti 07.07. klo 17.45 Hirvijärvi, SUPER-CUP IX-osa, (SeSOnki) - TULOKSET

Ti 04.08. klo 17.45 Kurikka, Pitkämö, KILPAONKI-CUP X-osa, (KUK , Kaitsu 0400-711573) - TULOKSET

Ti 11.08. klo 17.45 Kurikka, KILPAONKI-CUP XI-osa, (KUK) - TULOKSET

Ti 18.08. klo 17.45 Kurikka, KILPAONKI-CUP XII-osa, (KUK) - TULOKSET

SUPER CUP LOPPUTULOKSET 12. OSAKILPAILUN JÄLKEEN

Osakilpailut IV - VI ovat LUK:n kilpaongen mestaruuskilpailuja.

 

Yleisiä PILKKI -kilpailuja:

To 1.1. ALAJÄRVI, Paalijärvi, Uudenvuodenkisa, maaottelukarsinta - TULOKSET

La 3.1. KRISTIINANKAUPUNKI, Bluuminjärvi, Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET

Su 4.1. LAPPAJÄRVI, Kärnä, Kärnäiittipilkki - TULOKSET

Ti 6.1. Loppiaislohi, Yläinen Torisevajärvi, Virrat - TULOKSET

Ti 6.1. LAPUA, Kauhajärvi, Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

La 10.1. LEHTIMÄKI, Ähtärinjärvi, Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

Su 11.1. JURVA, Kivi- ja Levalampi, Tammikuun pilkki - TULOKSET

La 17.1. SEINÄJOKI, Kalajärvi, Maaottelukarsinta - TULOKSET

Su 18.1. TOHOLAMPI, Lestijärvi, Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

La 24.1. Lohipilkki, Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

La 24.1. PIETARSAARI, Luodonjärvi, Suurahvenkilpailu

Su 25.1. LAIHIA, Jokiperä, Sutikankangas, Lohipilkit

La 31.1. LAPPAJÄRVI, Isoniemi / Surmaniemi - TULOKSET

Su 1.2. RAIPPALUOTO, Vistan, Suurahvenpilkki - TULOKSET

Su 1.2. VETELI, Räyringinjärvi - TULOKSET

Su 1.2. MM-mormyska 2009 loppukarsinta

Pe 6.2. LAPPAJÄRVI, PM-Moksu Made - TULOKSET

La 7.2. LAPPAJÄRVI, Pokela - TULOKSET

Su 8.2. MAXMO, Tottesund, Väiskin Pilkki - TULOKSET

La 14.2. LAPPAJÄRVI, Nykälä, Kraateri nykytys - TULOKSET

Su 15.2. JURVA, Kivi- ja Levalampi - TULOKSET

Su 15.2. SM-PILKIN ESIKISA, Pieksämäki - TULOKSET

La 21.2. KASKINEN, Kaskisten salmi, Helmi-pilkki - TULOKSET

La 21.2. JALASJÄRVI, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 22.2. ALAVUS, Edesjärvi, Maaottelukarsinta - TULOKSET

Su 22.2. JURVA, Kivi- ja Levalampi

La 28.2. MAALAHTI / MALAX, Åminne -pilkki / pilken - TULOKSET

La 28.2. LEHTIMÄKI, Ähtärinjärvi, Sydäntalven Pilkki / EL Etelä-Pohjanmaan PM-pilkki - TULOKSET

La 28.2. KOKKOLA, Hickarö - TULOKSET

Su 1.3. KURIKKA, Mäntylänlampi, Ruutupilkki - TULOKSET

Su 1.3. LAPPAJÄRVI, Pokela, Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET

Su 1.3. TOHOLAMPI, Kirkkojärvi

La 7.3. ÄHTÄRI, Perännejärvi - TULOKSET

La 7.3. MAALAHTI, Öinan venesatama, Petalax-Pilken 2009 - TULOKSET

La 7.3. KURIKKA, Myllykylä, Myllypilkki

La 7.3. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi, Seinäjoki Pilkki

Su 8.3. LAPPAJÄRVI, Lakaniemi, Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET

La 14.3. SEINÄJOKI Kalajärvi, E-P:n Ajokoirakerhon pilkki - TULOKSET

La 14.3. VAASA, Pohj. kaupunginselkä, Merenkurkun Mestaruus - TULOKSET

La 14.3. Pilkkikilpailut, Vehkajärvi, Killinkoski - TULOKSET

Su 15.3. ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijona-pilkki - TULOKSET

Su 15.3. SM-PILKKI, Pieksämäki - TULOKSET

La 21.3. EVIJÄRVI, Tervasranta - TULOKSET

La 21.3. NURMO, Varpulan allas, Haulikko-pilkki - TULOKSET

Su 22.3. ALAJÄRVI, Alajärvi, Alajärvi - Maratoni - TULOKSET

Su 22.3. VAASA, Pohj. kaupunginselkä, Perhepilkki - TULOKSET

Su 22.3. JURVA, Säläisjärvi, Piirinmestaruuslohipilkki - TULOKSET

La 28.3. PILKKIMAAJOUKKUEIDEN, loppukarsinta

La 28.3. ALAVUS, Alavudenjärvi, Alavus-pilkki - TULOKSET

La 28.3. JURVA, Säläisjärvi, Mööpelipilkki - TULOKSET

La 28.3. TEERIJÄRVI, Heimsjön

Su 29.3. VIRRAT, Kurjenjärvi, Leijona Pilkki - TULOKSET

Su 29.3. BJÖRKÖ, Björkön Pilkki - Björkö Pilken - TULOKSET

Su 29.3. SM-mormyskointi, Juva - TULOKSET

Ke 1.4. AsUK-LUK haastepilkki, Kalajärvi - TULOKSET

Pe 3.4. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi, iltapilkit

Pe 3.4. Kolmimaaottelu, LKV-LeUK-AKM, Alajärvi - TULOKSET

La 4.4. Pilkkikilpailut, Vaskuu, Virrat - TULOKSET

La 4.4. MM-Mormyskan 2010, alkukarsinnat

La 4.4. ÄHTÄRI, Ouluvesi, Viisi suurinta ahventa - TULOKSET

La 4.4. KOKKOLA, Palmahovi

La 4.4. ALAJÄRVI, Kaartunen, Suvirantapilkki - TULOKSET

Su 5.4. KRISTIINANKAUPUNKI, kaupungin lahti, Suurkalapilkki - TULOKSET

Su 5.4. LAPPAJÄRVI, Nissinranta - TULOKSET

Su 5.4. MM-Mormyskan 2010, loppukarsinta

Su 5.4. SM-LOHIPILKKI, Kajaani - TULOKSET

Pe 10.4. LAPPAJÄRVI, Karvala, Mattopilkki - TULOKSET

Pe 10.4. Pitkäperjantain perinteiset pilkkisat, Pusaanjärvi - TULOKSET

La 11.4. ALAVETELI, Seljes, Pääsiäislauantai kilpailu - TULOKSET

La 11.4. Haastepilkki AsUK - LeUK - ÄUK - TULOKSET

Su 12.4. Kaikenkalan pilkki, Suninsalmi, Lehtimäki - TULOKSET

Ma 13.4. KARVIA, Karvianjärvi - TULOKSET

Ma 13.4. VETELI, Patananjärvi - TULOKSET

To 16.4. Kaikenkalan pilkki, Valkealampi, Lehtimäki - TULOKSET

La 18.4. SM-Kiiskipilkki, Kuusamo

Su 19.4. Ahvenpilkki, Valkeisjärvi, Lehtimäki - TULOKSET

Su 19.4. Pilkkikilpailut, Kangasjärvi, Isojoki - TULOKSET

Ma 20.4. Kaikenkalan pilkkikilpailu, Kätkänjärvi - TULOKSET

La 25.4. SM-Rautupilkki, Inari,Tuulispäänjärvi

La 19.12. JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli - TULOKSET

Su 13.12. Kinkkupilkki, Kangaslampi, Lehtimäki - TULOKSET

La 19.12. ALAVUS, Kuorasjärvi, Kinkkupilkki - TULOKSET

Su 20.12. EVIJÄRVI, Sillankorva

Su 20.12. Lohikilpailut JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi - TULOKSET

La 26.12. LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi, Tapaninpäiväpilkki - TULOKSET

La 26.12. Lohipilkkikilpailut, Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

Lohipilkkikilpailuja:

Ti 6.1. Loppiaislohi, Yläinen Torisevajärvi, Virrat - TULOKSET

La 24.1. Lohipilkki, Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 25.1. LAIHIA, Jokiperä, Sutikankangas, Lohipilkit

Su 15.3. ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijona-pilkki - TULOKSET

Su 22.3. JURVA, Säläisjärvi, Piirinmestaruuslohipilkki - TULOKSET

Su 5.4. SM-LOHIPILKKI, Kajaani - TULOKSET

La 12.12. Lohipilkki, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

La 12.12. Lohipilkki, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

La 19.12. JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli - TULOKSET

Su 20.12. Lohikilpailut JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi - TULOKSET

La 26.12. Lohipilkkikilpailut, Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

Pilkkimaaottelukarsinnat:

To 1.1. ALAJÄRVI, Paalijärvi, Uudenvuodenkisa, maaottelukarsinta - TULOKSET

La 17.1. SEINÄJOKI, Kalajärvi, Maaottelukarsinta - TULOKSET

Su 22.2. ALAVUS, Edesjärvi, Maaottelukarsinta - TULOKSET

Pilkkikuningas-osakilpailut:

La 3.1. Kristiinankaupunki, Bluuminjärvi, Salar - TULOKSET

Ti 6.1. Lapua, Kauhajärvi, LSK - TULOKSET

La 10.1. Lehtimäki, Ähtärinjärvi, LeUK - TULOKSET

Su 18.1. Toholampi, Lestijärvi, TP - TULOKSET

Su 1.3. Lappajärvi, Pokela, AKM - TULOKSET

PILKKIKUNINKUUS 2009 - TULOKSET

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

Pe 6.2. PM-Made, Lappajärvi, LKV - TULOKSET

Su 8.3. PM-Pilkki, Lappajärvi, VKV - TULOKSET

Su 22.3. PM-Lohi, Jurva, Säläisjärvi, LUK - TULOKSET


 

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2009:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi

 

TAKAISIN ALKUUN