Vuoden 2008 kilpailuja ja tuloksia

Eränurkka heitto / soutu-uistelu Cup

La.17.5. Kuortane, Kaarankajärvi, Eränurkka Cup 1 - TULOKSET

Pe 6.6. Seinäjoki, Kyrkösjärvi, Eränurkka Cup 2- TULOKSET

Pe 13.6. Jalasjärvi, Liikapuro, Eränurkka Cup 3 - TULOKSET

Pe 27.6. Alavus, Kuorasjärvi, Eränurkka Cup 4 - TULOKSET

Pe 11.7. Lehtimäki, Ähtärinjärvi, Eränurkka Cup 5 - TULOKSET

Pe 18.7. Alavus, Alavudenjärvi, Eränurkka Cup 6 - TULOKSET

Pe 8.8. Nurmo, Varpulan allas, Eränurkka Cup 7 - TULOKSET

Eränurkka Cup 2008 - LOPPUTULOKSET

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

La 24.5. Alajärvi

La 7.6. Evijärvi

La 14.6. Vimpeli

La 5.7. Lappajärvi

La 26.7. Veteli (Huom. 1,5 kertaiset pisteet!)

La 2.8. Ähtäri

La 9.8. Kuortane

- - - tarkemmat tiedot Pohjanmaa Cupin tuloksista Lappajärven Kalaveikkojen sivuilta - - -

Veneonki Cup:

Su 6.7. Alavus, Edesjärvi, Veneonki Cup 1 - TULOKSET

La 26.7. Seinäjoki, Kyrkösjärvi, Veneonki Cup 2 - TULOKSET

Su 10.8. Alavus, Alavudenjärvi, Veneonki Cup 3 - TULOKSET

La 6.9. Lehtimäki, Kätkänjärvi, Veneonki Cup 4

Su 21.9. Kurikka, Pitkä-Jussin ranta, Veneonki Cup 5

 

SM-onkikarsinnat:

Su 18.5. Kurikka, Pitkämö, SM-onkikarsinta - TULOKSET

Su 25.5. Koivulahti, Kyrönjoki, Merenkurkun Onki, SM-onkikarsinta - TULOKSET

Su 15.6. Alaveteli, Perhonjoki, Salonkylä, SM-onkikarsinta - TULOKSET

Onkikarsintatilanne kolmen osakilpailun jälkeen - TULOKSET

Piirinmestaruusonkikilpailuja:

Su 8.6. Seinäjoki, Kalajärvi, PM-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUETULOKSET

La 14.6. Jalasjärvi, Iso-Särkijärvi, PM-perhokalastuskilpailu - TULOKSET

Pe 27.6. Seinäjoki, Kyrkösjärvi, PM-Casting -heittokilpailu

La 5.7. Lappajärvi, Lappajärven 25. Lohikuningas, PM-vetouistelu

La 9.8. Kristiinankaupunki, PM-heittouistelukisa - TULOKSET

Su 17.8. Seinäjoki, Kalajärvi, Piirinmestaruusonki - TULOKSET

La 23.8. Alaveteli, Isojärvi, PM-veneonki - TULOKSET

Super-Cup:

Ti 13.5. Kalajärvi, Voimalaitos, Super-Cup I - TULOKSET

Ti 20.5. Kalajärvi, Super-Cup II - TULOKSET

Ti 27.5. Kalajärvi, Super-Cup III - TULOKSET

Ti 3.6. Kyrkösjärvi, Sevo, Super-Cup IV - TULOKSET

Ti 10.6. Kyrkösjärvi, Super-Cup V - TULOKSET

Ti 17.6. Kyrkösjärvi, Super-Cup VI - TULOKSET

Ti 24.6. Kyrkösjärvi, Super-Cup VII - TULOKSET

Ti 1.7. Kyrkösjärvi, Super-Cup VIII - TULOKSET

Ti 8.7. Kyrkösjärvi, Super-Cup IX - TULOKSET

Ti 5.8. Pitkämö, Super-Cup X - TULOKSET

Ti 13.8. Pitkämö, Super-Cup XI - TULOKSET

Ti 19.8. Pitkämö, Super-Cup XII - TULOKSET

Super Cup - TILANNE - 12 osakilpailun jälkeen

Yleisiä ONKI, UISTELU ym. -kilpailuja:

Pe 9.5. Vuoksi-viiksi heitto/soutu-uistelukilpailut - TULOKSET

La 10.5. Uistelukilpailut, Ähtärinjärvi - TULOKSET

La 10.5. Lohikilpailu, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

Su 11.5. Lohikisat, Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

Ke 14.5. Laituripilkki, Vankilanranta, Vaasa - TULOKSET

La 17.5. Kokkola, Suntti

Ti 20.5. Pietarsaari, Fantasian ranta, Kesäonki

Ke 21.5. Alaveteli, Urheilukentän ranta, Alavetelin onkicup 1

To 22.5. Lehtimäki, Sahanranta, Kesäongen avaus - TULOKSET

La 24.5. Alajärvi, Tuluutti - TULOKSET

Su 25.5. Karvia, Karvianjärvi, Uistelukilpailut - TULOKSET

Ke 28.5. Lohionkikilpailut, Potilanmonttu - TULOKSET

To 29.5. Iltaonki, Mekkolampi, Ähtäri - TULOKSET

Su 1.6. Avoin Kurikanmestaruus-kilpaonki, Pitkämö (voimalaitos) - TULOKSET

Su 1.6. Kristiinankaupunki, Rannaltaheittouistelu - TULOKSET

Su 8.6. Saaristo Onki, Björköby, Svedjehamn - TULOKSET

To 5.6. Iltaonkikilpailu, Kätkänjärvi - TULOKSET

La 7.6. Kurikka, Pitkämö, Hakupäällä parionki

La 7.6. Lapua, Kauhajärvi, Kahluukisa

Su 8.6. Björköby, Svedjehamn, Saaristo-onki

Ke 11.6. Vaasa, Kalaranta Kurre Cup 1

To 12.6. Yleinen onkikisa, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

La 14.6. Alahärmä, Sammusjärvi

La 14.6. Kokkola, Suntin suu

La 14.6. Kauhajoki, Maatalousoppilaitos, Kauhaonki 2008 - TULOKSET

Su 22.6. Seinäjoki, Kalajärvi, Jussin onki - TULOKSET

Ke 25.6. Nuorten Onki, Vähäjärvi, Alavus - TULOKSET

Ke 25.6. Alaveteli, Urheilukentän ranta, Alaveteli Cup 1

To 26.6. Iltaonki, Ähtäri - TULOKSET

28.6. - 29.6. Laiko - Kuha Yöuistelu, Kalajärvi - TULOKSET

La 28.6. Ouluvesi-uistelu - TULOKSET

La 28.6. Ryskööt - Veneonkikilpailut, Alavudenjärvi - TULOKSET

La 28.6. SeSOngin avoimet mestaruusonkikilpailut, Kalajärvi - TULOKSET

Su 29.6. Teerijärvi, Heimsjön, Veneonki

Su 29.6. Isojoki, Kangasjärvi, Siiansoutu

Ke 2.7. Alaveteli, Perhonjoki, Salonkylä, Alaveteli Cup 1

Ke 2.7. Vaasa, Kalaranta, Kurre Cup 2

To 3.7. Iltaonki, Sahanranta, Lehtimäki - TULOKSET

Pe 4.7. Reisjärvi, Soutu-uistelu

La 5.7. Alahärmä, Haarus, Yö-onki

Ma 7.7. Eläkeliiton onginnan pm-kilpailut, Lappajärvi, Halkosaari - TULOKSET

Ke 9.7. Alaveteli, Kaitfors, Alaveteli Cup 3

To 10.7. Iltaonki Vähä-Räyrinki, Lehtimäki - TULOKSET

Pe 11.7. Teerijärvi, Kortjärven silta, Kortjärvi Tärppi

La 12.7. Ylistaro, Kitinoja, Kyrönjoki - TULOKSET

Su 13.7. Jurva, Kivi- ja Levalampi, Yleinen onkikisa - TULOKSET

Ke 16.7. Alaveteli, Seljes, Alaveteli Cup 4

To 17.7. Iltaonki, Kalajärvi - TULOKSET

La 19.7. Avoimet Lehtimäen Mestaruus uistelut - TULOKSET

La 19.7. Ähtärinjärvi, Koulunranta - TULOKSET

La 19.7. Alahärmä, Haarusjärvi

La 19.7. Evijärvi, Ruurikkala, Ruurikkalasoutu

19.-20.7. SM-kilpaonki, Seinäjoki

19.-20.7. SM-soutu-uistelu, Kolovesi

Ke 23.7. Maalahti, Åminne -heittokilpailu

La 26.7. Evijärvi, Lassila

26.-27.7. SM-heittouistelu ja SVK:n mestaruusvetouistelu, Liperi

Su 27.7. Veteli, Patanan tekojärvi, Pohjanmaan Lahnakuningas

Pe 1.8. Onkikisa, Tastulanjärvi, Kaustinen - TULOKSET

La 2.8. Jalasjärvi, Jalasjoki ja Lamminjärvi - TULOKSET

Su 3.8. SM-onki, Ii, Iijoki - TULOKSET

Ti 5.8. Vaasa, Vankilan ranta, Vaasan laituripilkki - TULOKSET

To 7.8. Seuraottelu onki 1. osakilpailu LeUK-AsUK-ÄUK, Vähäräyrinki - TULOKSET

Pe 8.8. Vaasa, Kalaranta, Kurre Cup 3

La 9.8. Nurmo, Hirvijärvi

Su 10.8. Lappajärvi, Kärnänsalmi, Kuha-Lordi uistelu - TULOKSET

Su 10.8. Alajärvi, Tuluutti

Ma 11.8. Seuraottelu onki 2. osakilpailu AsUK-LeUK-ÄUK, Vähäjärvi - TULOKSET

Ke 13.8. Onkikisat, Isokyrö, Karoliinin parkkipaikka - TULOKSET

To 14.8. Iltaonkikilpailu, Sahanranta, Ouluvesi, Ähtäri - TULOKSET

La 16.8. Alajärvi Onki - TULOKSET

La 16.8. Lohikisat, Laihia, Jokiperä - TULOKSET

La 16.8. Björköby, Svedjehamn, Björkön heitto

La 16.8. ja su 17.8. SM-vetouistelu, Inarinjärvi, Inari - TULOKSET

Ke 20.8. Vaasa, Kalaranta, Kurre Cup 4

To 21.8. Iltaonkikisojen päätöskisa, Ähtärinjärvi, Suninsalmi - TULOKSET

Su 24.8. Seinäjoki, Kyrkösjärvi, SeSOnki -20 - TULOKSET

Su 24.8. Raippaluodon silta, Raippaluodon sillan pohjaonki - TULOKSET

23.-24.8. Perhokalastuksen SM-finaali

La 30.8. Vaasa, Kalaranta, Kurren Pytty

La 30.8. Teerijärvi, Lill-Vuojärv

30.-31.8. Nuorten SM-toimintakilpailu

Su 31.8. Alaveteli, Paasila, Birgerin Muistokisa

La 6.9. Oravainen, Fiskargille, Hauki Heitto

6.-7.9. Perhokalastuksen SM-joukkuekisa

Su 7.9. Kurikka, Kyrönjoki, Tuiskulan Onki - TULOKSET

La 13.9. Haasteottelu AsUK-LUK-SeSOnki - TULOKSET

La 13.9. Terassiuistelu, Virrat - TULOKSET

Su 14.9. Soutu/heittouistelu, Kaarankajärvi - TULOKSET

La 20.9. SM-tuulastus, Liperi

Su 21.9. SM-laiturikalastus, Raisio, Hahdenniemi - TULOKSET

Su 21.9. Soutu/heittouistelu, Kätkänjärvi - TULOKSET

La 27.9.2008 II VuoksiViiksi Uistelu, Kuorasjarvi - TULOKSET

La 27.9. Pietarsaari, Alholman satama, Laituripilkki

La 4.10. Karvianjärvi Uistelu II - TULOKSET

La 1.11. Syysuistelu, Hankavesi, Ähtäri - TULOKSET

22.-23.11. SM-perhonsidontakilpailu, Kajaani

Marraskuu SM-tietokilpailu

Lohipilkkikilpailuja:

La 5.1. Lohipilkki, Laihia, Jokiperä, Sutikankangas - TULOKSET

La 12.1. Lohipilkki, Kristiinankaupunki, Suurjärvi - TULOKSET

La 19.1. Lohipilkki, Hirvilampi, Töysä - TULOKSET

Su 9.3. Leijonapilkki, Kaikenkalan lohipilkki, Kalliojärvi, Isokyrö - TULOKSET

Ma 24.3. Jalasjärvi, Iso-Särkijärvi, Kaikenkalan lohipilkit

Su 30.3. SM-Lohipilkki, Enonkoski, Pirttilahti - TULOKSET

La 29.11. Lohipilkki, Vimpeli, Kakkurinjärvi - TULOKSET

Su 14.12. Lohipilkki, Valkeinen - TULOKSET

La 20.12. Jurva, Säläisjärvi, Lohisälli - TULOKSET

Su 21.12. Jalasjärvi, Iso-Särkijärvi - TULOKSET

Pe 26.12. Lohipilkki, Alasenlampi, Laasala, Soini - TULOKSET

La 27.12. Lohipilkki, Pitkäjärvi, Töysä - TULOKSET

Yleisiä PILKKI -kilpailuja:

Ti 1.1. Alajärvi, Paalijärvi, Uudenvuodenkisa - TULOKSET

Su 6.1. Lappajärvi, Kärnä - TULOKSET

Su 6.1. Lamminjärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 12.1. Lestijärvi

La 19.1. Kristiinankaupunki, Bluuminjärvi, Bluumin pilkki - PERUUTETTU

La 19.1. Lestijärvi, MM-mormyska, alkukarsinta ruutukilpailuna

La 26.1. Pietarsaari, Luodonjärvi, Suurahvenkilpailu

La 2.2. Lappajärvi, Pokela - TULOKSET

Su 3.2. Raippaluoto, Vistan Suurahvenpilkki - TULOKSET

Su 3.2. Veteli, Räyringinjärvi - TULOKSET

La 9.2. Ähtäri, Ähtärinjärvi - TULOKSET

La 9.2. Lappajärvi, Pokela - TULOKSET

La 16.2. Kaskinen, Kaskisten salmi, Helmi-pilkki - PERUUTETTU

La 16.2. Lappajärvi, Nykälä, Kraateri nykytys - TULOKSET

Su 17.2. Jurva, Kivi- ja Levalampi - TULOKSET

Su 17.2. SM-pilkin esikisa, Vääksy

La 23.2. Jalasjärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 24.2. Seinäjoki, Kalajärvi

Su 24.2. Lehtimäki, Ähtärinjärvi, Sydäntalven Pilkki - TULOKSET

La 1.3. Perinteiset pilkkikilpailut Killinkosken Vehkajärvellä - TULOKSET

Su 2.3. Lappajärvi, Isoniemi - TULOKSET

Su 2.3. Kurikka, Mäntylampi, Mormyska, Ruutupilkki

La 8.3. Lehtimäki, Kätkänjärvi - TULOKSET

La 8.3. Kokkola, Hickarö - TULOKSET

La 8.3. Maalahti, Majorsin järvi, Petalax-Pilken - TULOKSET

La 8.3. Virrat, Kurjenjärvi, Leijona Pilkki

Su 9.3. Seinäjoki, Kyrkösjärvi, Seinäjoki Pilkki

Su 9.3. SM-Pilkki, Vääksy - TULOKSET

Su 9.3. Isokyrö, Kalliojärvi, Leijona-pilkki - TULOKSET

La 15.3. Pilkiten kuntoa, Lappeenranta, Huhtiniemi

La 15.3. Vaasa, Pohj. kaupungin selkä, Merenkurkun mestaruus - TULOKSET

La 15.3. Ähtäri, Perännejärvi - TULOKSET

La 15.3. Eläkeliiton EP:n piirin Mestaruuspilkki - TULOKSET

Su 16.3. Jurvan Eläkeläisten pilkkikilpailut, Jurvan Kivi- ja Levalampi - TULOKSET

Pe 21.3. Pitkäperjantain pilkkikilpailut Alastaipaleen Pusaajärvellä - TULOKSET

Pe 21.3. Lappajärvi, Lakaniemi - TULOKSET

Pe 21.3. Kristiinankaupunki, Blomträskin järvi, Suurkalapilkki

La 22.3. Alaveteli, Seljes, Pääsiäislauantai kilpailu

La 22.3. Maalahti, Åminne -pilkki

La 22.3. Evijärvi, Tervasranta, Pohjanmaan Pilkki cup I - TULOKSET

Su 23.3. Yleinen pilkkikilpailu, Isojoki, Kangasjärvi - TULOKSET

Ma 24.3. Jurva, Kivi- ja Levalampi, Pohjanmaan Pilkki cup III - TULOKSET

Ma 24.3. Veteli, Patananjärvi - TULOKSET

Ma 24.3. Iso-Särkijärvi - TULOKSET

Ma 24.3. Pohjanmaan Pilkki-Cup kolme parasta - TULOKSET

La 29.3. Reisjärvi, Reisjärvi

La 29.3. Björkö, Björkön Pilkki - TULOKSET

Su 30.3. Alavus, Alavudenjärvi, Alavus-pilkki - TULOKSET

Su 30.3. Teerijärvi, Heimsjön

Ke 2.4. LUK - AsUK haasteottelu, Kalajärvi - TULOKSET

La 5.4. Jurva, Säläisjärvi, Mööpelipilkki - TULOKSET

La 5.4. Ähtäri, Ouluvesi, Viisi suurinta ahventa - TULOKSET

La 5.4. Kokkola, Palmahovi

La 5.4. Seuraottelu LKV-LeUK-AKM - TULOKSET

La 5.4. Uistelijoiden pilkki, Vihtalampi, Ähtäri - TULOKSET

Su 6.4. Lestijärvi

Su 6.4. Lappajärvi, Nissinranta - TULOKSET

Su 6.4. Nurmo, Varpulan allas, Haulikko-pilkki - TULOKSET

Ke 9.4. LeUK - AsUK - ÄUK seuraottelu, Lehtimäen Länsikylä, Valkeisjärvi - TULOKSET

La 12.4. Kaikenkalan pilkkikilpailu, Suninsalmi, Ähtäri

La 12.4. SM Mormyskointi, Kuusamo, Kuusamojjärven Tolppaniemi

La 19.4. SM-Rautupilkki, Inari, Tuulispäänjärvi

La 1.11. Laituripilkki, Suninsalmi, Lehtimäki - TULOKSET

La 8.11. Laituripilkki, Suninsalmi, Lehtimäki - TULOKSET

La 13.12. Pietarsaari, Luodonjärvi, Kinkkupilkki

La 13.12. Aloituspilkkikilpailut, Iso-Räyrinki, Lehtimäki - TULOKSET

La 13.12. Haukipilkki, Haapajärvi, Vasikkaniemi - TULOKSET

Su 14.12. Evijärvi, Sillankorva - TULOKSET

La 20.12. Alavus, Kuorasjärvi, Kinkkupilkki - PERUUTETTU JÄÄTILANTEEN VUOKSI

La 20.12. Kymppikisat, Kuotesjärvi - TULOKSET

Pe 26.12. Lappajärvi, Kyrönniemi, Tapaninpäiväpilkki - TULOKSET

Su 28.12. Kangaslampi, Lehtimäki - TULOKSET

Pilkkimaaottelukarsinnat:

La 12.1. Lehtimäki, Ruokosenjärvi, Maaottelukarsinta - TULOKSET

Su 20.1. Seinäjoki, Kalajärvi, Maaottelukarsinta - TULOKSET

Su 27.1. Alavus, Edesjärvi, Maaottelukarsinta - TULOKSET

La 29.3. Pilkkimaajoukkueiden loppukarsinta

Pilkkikuningas-osakilpailut:

La 5.1. Lapua, Kauhajärvi, Pilkkikuningasosakilpailu - TULOKSET

Su 13.1. Jurva, Kivi- ja Levalampi, Pilkkikuningasosakilpailu - TULOKSET

Su 10.2. Maxmo, Tottesund, Väiskin Pilkki, Pilkkikuningasosakilpailu - TULOKSET

La 1.3. Alaveteli, Isojärvi, Pilkkikuningasosakilpailu - TULOKSET

Su 23.3. Alajärvi, Hoisko, Pilkkikuningasosakilpailu, Pohjanmaan Pilkki cup II - TULOKSET

Pilkkikuninkaalliset 2008 - TULOKSET

Piirinmestaruuspilkkikilpailuja:

Pe 8.2. Lappajärvi, PM-Moksu Made - TULOKSET

Su 16.3. Lappajärvi, Karvala, Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET - JOUKKUETULOKSET

 

 

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2008:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi

 

TAKAISIN ALKUUN