Vuoden 2006 muita kilpailuja ja tuloksia

Lohipilkkikilpailut:

La 18.11. Lohipilkki Valkeinen - TULOKSET

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

La 27.5. Alajärvi-uistelu - TULOKSET

La 10.6. Evijärvi-uistelu - TULOKSET

Su 18.6. Vimpelin vetouistelu - TULOKSET

La 1.7. XXIII Lappajärven Lohikuningas - TULOKSET

La 22.7. Patanan haukiuistelu - TULOKSET

La 29.7. Kuortane-uistelu - TULOKSET

Su 13.8. Ähtäri-uistelu - TULOKSET

Pohjanmaa Cup LOPULLISET PISTEET

- - - tarkemmat tiedot Pohjanmaa Cupin tuloksista Lappajärven Kalaveikkojen sivuilta - - -

Eränurkka heitto / soutu-uistelu Cup

Pe 2.6. Seinäjoki, Kyrkösjärvi - TULOKSET

Pe 9.6. Alavus, Jääskänjärvi - TULOKSET

Pe 7.7. Lehtimäki, Suninsalmi - TULOKSET

Pe 14.7. Alavus, Kuorasjärvi - TULOKSET

Pe 4.8. Ähtäri, Ouluvesi - TULOKSET

Eränurkka Cup LOPULLISET PISTEEET

Veneonki Cup:

La 8.7. Peräseinäjoki, Kalajärvi - TULOKSET

Su 23.7. Seinäjoki, Kyrkösjärvi - TULOKSET

Su 27.8. Kurikka, Pitkämö - TULOKSET

La 2.9. Lehtimäki, Kätkänjärvi - TULOKSET

Veneonki Cup LOPULLISET PISTEET

SM-onkikarsinnat:

Su 21.5. Koivulahti, Kyrönjoki - TULOKSET

Su 28.5. Seinäjoki, Kyrkösjärvi - TULOKSET

Su 18.6. Alaveteli, Paasiala - TULOKSET

SM-onkikarsintojen LOPULLISET PISTEET

POIMINTOJA Pohjanmaan piirin SM-osallistujien tuloksista

Piirinmestaruuskilpailuja 2006:

Su 19.3. PM pilkki Kuorasjärvellä - TULOKSET

Su 11.6. Seinäjoki, Kyrkösjärvi, kilpaonki - TULOKSET

- JOUKKUETULOKSET

La 1.7. Lappajärvi, vetouistelu - TULOKSET

La 5.8. Kristiinankaupunki, heittouistelu - TULOKSET

Su 6.8. Kurikka, Pitkämö, onki - TULOKSET

La 19.8. Jalasjärvi, Iso-Särkijärvi, perho - TULOKSET

Yleisiä PILKKI -kilpailuja:

Ti 4.4. Seuraottelu LUK - AsUK Kalajärvellä - TULOKSET

To 6.4. Seuraottelu LeUK - ÄUK - AsUK Ponnejärvellä - TULOKSET

Pilkki-Kuninkaalliset 2006 - TULOKSET

Yleisiä ONKI ym. -kilpailuja:

Su 14.5. Alaveteli, Urheilukentän ranta, Urheilukentän kisa, Cup 2

Ke 17.5. Alaveteli, Urheilukentän ranta, Urheilukentän kisa, Cup 3

To 18.5. Lehtimäki, Suninsalmi, kesäongen avaus

La 20.5. Kurikka, Pitkämö, Pitkämön tekoallas

Ti 23.5. Pietarsaari, Fantasian ranta, kesäonki

Ke 24.5. Alaveteli, Urheilukentän ranta, Urheilukentän kisa, Cup 4

To 25.5. Alajärvi, Tuluutti

Ke 31.5. Alaveteli, Urheilukentän ranta, Urheilukentän kisa, Cup 5

Su 4.6. Kristiinankaupunki, rannaltaheittouistelu

La 10.6. Kurikka, Pitkämö, Hakupäällä parionki, Pitkämön tekoallas

Su 11.6. Björköby, Svedjehamn, Saaristo Onki

Ke 14.6. Vaasa, Kalaranta Curre Cup 1

Ke 21.6. Alaveteli, Paasiala, Alaveteli Cup 1

Su 25.6. Peräseinäjoki, Kalajärvi, Jussin onki - TULOKSET

Ke 28.6. Alaveteli, Paasialan järvi, Alaveteli Cup 2

La 1.7. Alahärmä, Haarus, Yö-onki

Su 2.7. Teerijärvi, Heimsjön, Veneonki

Su 2.7. Ylistaro, Kitinoja, Kyrönjoki, Joutopäivän onki - TULOKSET

Ke 5.7. Alaveteli, Paasiala, jokipenkan ylöpuoli, Alaveteli Cup 3

Ke 5.7. Vaasa, Kalaranta, Curre Cup 2

Su 9.7. Evijärvi, Ruurikkala, Ruurikkalasoutu

Su 9.7. Veteli, Patanan tekojärvi, Pohjanmaan Lahnakuningas

Ke 12.7. Alaveteli, Kaitforssin penkka, Alaveteli Cup 4

Pe 14.7. Teerijärvi, Kortjärven silta, Kortjärvi Tärppi

La 15.7. Alahärmä, Haarusjärvi

La 15.7. Kurikka, Mietaa, Yleinen onkikisa

Su 16.7. Kauhajoki, Ikkeläjärvi, UTU onkikisa

Su 16.7. Kalajärvi, Kilpaonginnan haasteottelu AsUK - ÄUK - LeUK - TULOKSET

22.-23.7. SM-heittouistelu ja SVK:n vetouistelumestaruus

22.-23.7. SM-kilpaonki

La 22.7. Peräseinäjoki, Kalajärvi

Ke 26.7. Maalahti Åminne-heittokilpailu

La 29.7. Evijärvi, Lassila

Su 30.7. Hämeenlinna, SM-onki

Ke 9.8. Vaasa, Kalaranta Curre Cup 3

La 12.8. Nurmo, Hirvijärvi, LSK:n 20-vuotiskisa - TULOKSET

Su 13.8. Kaskinen, Kaskisten salmi

Su 13.8. Nurmo, Hirvijärvi, SeSOnki -20 - TULOKSET

La 19.8. Alaveteli, Paasiala, Birgerin Muistokisa

Su 20.8. Björköby, Svedjehamn, Björkön Heitto

Ke 23.8. Vaasa, Kalaranta, Curre Cup 4

26.-27.8. Nuorten SM-toimintakilpailu

Su 3.9. Koivulahti, Kyrönjoki, Merenkurkun kilpaonki

La 9.9. Onkikisat Perälammella

La 9.9. Soutu-Uistelukisat Ouluvedellä

Su 10.9. Vaasa, Kalaranta, Curre Cup 5

Su 10.9. Kurikka, Kyrönjoki, Tuiskulan Onki

La 16.9. Seuraottelu AsUK - LUK - SeSOnki Kalajärvellä - TULOKSET

La 16.9. Lappajärven Syysuistelu - TULOKSET

La 23.9. Vetouistelukilpailut, Kuorasjärvi - TULOKSET

La 23.9. Rääpiäisonki, Kurikan Rauska-Reinikassa - TULOKSET

Su 24.9. Alajärven venekohtainen ja seurojen välinen uistelukisa - TULOKSET

Su 24.9. Vaasa, Kalaranta, Kurren Pytty

Su 24.9. SM-laiturikalastus, Raisio

Ke 4.10. PM Tietokilpailu - TULOKSET

La 25.11. SM-tietokilpailu

La 30.9. Uistelukilpailut, Ähtäri - TULOKSET

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2006:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

 

www.asuk.fi