|
Pilkki-kuninkaalliset
2006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miehet: |
|
pist. |
|
Naisveteraanit: |
|
pist. |
|
1. |
Tapani Pajunen |
LUK |
56 |
|
1. |
Sinikka Ahopelto |
ASUK |
37 |
|
2. |
Esko Nieminen |
LUK |
50 |
|
2. |
Aune Salmela |
LeUK |
29 |
|
|
Esko Palomäki |
LUK |
50 |
|
3. |
Sirpa Varpula |
LKV |
28 |
|
4. |
Pasi Borisov |
LeUK |
48 |
|
4. |
Eija Sjoblom |
M-BEK |
25 |
|
5. |
Jorma Varpula |
LKV |
46,5 |
|
5. |
Liisa Hästbacka |
TUK |
20 |
|
6. |
Arto Lehto |
LKV |
32 |
|
6. |
Raili Rantala |
LUK |
12 |
|
7. |
Sami Pykälämäki |
LUK |
31 |
|
7. |
Eila Viinamäki |
PK |
10 |
|
8. |
Harri Korpela |
LSK |
29 |
|
8. |
Tuula Järvistö |
Salar |
9 |
|
9. |
Markku Koskela |
LUK |
19 |
|
|
Anja Liukkonen |
JUK |
9 |
|
10. |
Harri Luoma |
KUK |
18 |
|
|
Sisko Kortesoja |
LUK |
9 |
|
|
( 47
henkilöä pääsi pisteille ) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nuoret 18 v.: |
|
pist. |
|
Miesveteraanit 55 v.: |
|
pist. |
|
1. |
Jonne Holkko |
KUK |
21 |
|
1. |
Jarmo Mäkipelto |
LeUK |
41 |
|
2. |
Anssi Montonen |
VUK |
19 |
|
2. |
Seppo Keltamäki |
LUK |
30 |
|
3. |
Matias Orava |
VUK |
17 |
|
3. |
Mikko Soini |
LKV |
21 |
|
4. |
Kim Backman |
PK |
12 |
|
|
Hannu Kulju |
PK |
21 |
|
|
Piritta Savola |
LKV |
12 |
|
5. |
Erkki Hakala |
JUK |
16 |
|
|
Teemu Toivola |
ÄUK |
12 |
|
6. |
Reijo Harju |
LKV |
15 |
|
7. |
Janet Lehtinen |
VUK |
9 |
|
7. |
Aki Tikkamäki |
LeUK |
14 |
|
8. |
Jani-Matti
Ylikoski |
JUK |
8 |
|
8. |
Matti Mikkola |
JUK |
12 |
|
|
|
|
|
|
9. |
Johan Sjoblom |
M-BEK |
11 |
|
Nuoret 15 v.: |
|
pist. |
|
10. |
Erkki Yliaho |
LeUK |
10 |
|
1. |
Jani Saarinen |
JUK |
30 |
|
|
|
|
|
|
2. |
Tero Huhta |
JUK |
25 |
|
Miesveteraanit 65 v.: |
|
pist. |
|
3. |
Tero Kankaanpää |
LUK |
20 |
|
1. |
Eero Saarivaara |
M-BEK |
37 |
|
4. |
Elmo Savola |
LKV |
12 |
|
2. |
Ilmari
Saarikoski |
LUK |
27 |
|
5. |
Juhani Mäki |
KUK |
7 |
|
3. |
Matti Toivakka |
JUK |
22 |
|
|
Emilia
Nurmirinta |
VUK |
7 |
|
4. |
Nils Hästbacka |
TUK |
17 |
|
|
Aku Korhonen |
JUK |
7 |
|
5. |
Jalo Kannanniemi |
ASUK |
15 |
|
8. |
Jukka-Pekka
Ylikoski |
JUK |
6 |
|
|
Antto Salmela |
LeUK |
15 |
|
|
Tommi Mäki |
KUK |
6 |
|
7. |
Sauli Harju |
TUK |
12 |
|
10. |
Niklas Saarela |
JUK |
5 |
|
|
Pentti
Saarivaara |
VUK |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
Esko Muurimäki |
VUK |
12 |
|
Nuoret 12 v.: |
|
pist. |
|
10. |
Pentti Ahokas |
ASUK |
11 |
|
1. |
Rami Kankaanpää |
LUK |
12 |
|
|
|
|
|
|
2. |
Tero Hakala |
KUK |
9 |
|
Naiset: |
|
pist. |
|
|
|
|
|
|
1. |
Hilkka Varpula |
LKV |
46 |
|
|
|
|
|
|
2. |
Lilian Puronaho |
AVUK |
33 |
|
|
|
|
|
|
3. |
Tuula Mäkipelto |
LeUK |
24 |
|
|
|
|
|
|
|
Raija Pekonniemi |
LeUK |
24 |
|
|
|
|
|
|
5. |
Satu Palomäki |
LUK |
16 |
|
|
|
|
|
|
6. |
Päivi Hemminki |
LKV |
15 |
|
|
|
|
|
|
7. |
Tarja Huhtala |
LeUK |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
Raija Petäys |
M-BEK |
12 |
|
|
|
|
|
|
9. |
Eira Määttä |
PK |
8 |
|
|
|
|
|
|
10. |
Eija Uusitupa |
LKV |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pohjanmaan
Vapaa-ajankalastajapiirin pilkkikuninkaalliset ratkaisivat paremmuutensa |
|
|
viidessä
osakilpailussa: Lappajärvi, Kivi- ja Levalampi, Kyrkösjärvi, Ähtärinjärvi ja
Jalasjärvi. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|